Między golem a Opolem: już dziś festiwal i mecz Polska-Chile!

Trwają ostatnie przygotowania do 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który potrwa od 8 do 12 czerwca. Oprócz festiwalowego jubileuszu i 100-lecia polskiej niepodległości, znaczącym motywem tegorocznej edycji będzie piłka nożna – nie tylko z powodu zbliżającego się Mundialu.

fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Z racji tego, że termin startu imprezy (8.06) pokrywa się z meczem towarzyskim Polska-Chile, władze Telewizji Polskiej zarządziły dwugodzinną przerwę w występach. Wszystko po to, by widzowie przed telewizorami, a także publiczność zgromadzona w opolskim amfiteatrze, mogli obejrzeć ostatni test polskiej kadry przed rozpoczynającymi się kilka dni później Mistrzostwami Świata w Rosji. To niejedyny piłkarski akcent zaplanowany na ten dzień – zanim w Opolu zabrzmi tegoroczny koncert Debiutów (godz. 23:45), o godz. 20 poprzedzi go koncert „Przebój na Mundial”, podczas którego swoje propozycje piłkarskich hitów zaproponują m.in. Pectus i KOMBII, a poza konkursem wystąpią m.in. Maryla Rodowicz i Krzysztof Krawczyk.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Hit czy kit? Zespół Kombi nagrał piosenkę zagrzewającą naszą reprezentację do walki na Mundialu. WIDEO  

Drugi dzień festiwalu upłynie pod znakiem konkursu Premier (godz. 20:20), podczas którego na opolskiej scenie zobaczymy m.in. znaną z krajowych eliminacji do Eurowizji Martę Gałuszewską, zespoły Future Folk i Tulia. Tego samego wieczoru, podczas koncertu „Ja to mam szczęście. Koncert piosenek literackich i kabaretowych stulecia” wystąpią m.in. Janusz Radek, Natalia Sikora i Edyta Geppert. W niedzielę odbędzie się koncert „Od Opola do Opola” (godz. 20:20), który podsumuje najważniejsze wydarzenia muzyczne minionej edycji festiwalu, a później „Piosenka ci nie da zapomnieć. Koncert przebojów stulecia”(godz. 22). Zwieńczeniem imprezy będzie poniedziałkowy koncert muzyki alternatywnej (godz. 21).

 

Źródło: niezalezna.pl

#mundial #Opole

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo