niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

NASZ NEWS: Nie tylko Adam Borowski pobity. Napaść na funkcjonariusza podczas kontrmanifestacji 10 maja

Dodano: 11.05.2017 [11:50]
NASZ NEWS: Nie tylko Adam Borowski pobity. Napaść na funkcjonariusza podczas kontrmanifestacji 10 maja - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Adam Borowski został wczoraj napadnięty i uderzony w twarz przez 50-letniego mężczyznę podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Okazuje się, że to nie jedyny zatrzymany 10 maja na Krakowskim Przedmieściu. W stosunku do 22 osób prowadzone są czynności związane usiłowaniem przeszkadzania w przebiegu zgromadzenia. Zatrzymano łącznie 4 osoby, jedna z nich naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza policji.

10 dnia miesiąca, wieczorem przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu odbywają się comiesięczne obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r., w trakcie których swoje przemówienia wygłasza prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W twarz uderzony został Adam Borowski, legendarny opozycjonista, a obecnie szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

Rozmawialiśmy z rzecznikiem stołecznej policji. Ponad 20 osób naruszyło kodeks wykroczeń przeszkadzając lub usiłując przeszkadzać w przebiegu niezakazanego zgromadzenia. Zatrzymane zostały 4 osoby.

W stosunku do 22 osób prowadzone są czynności związane z naruszeniem przepisów art. 52 kodeksu wykroczeń paragraf 2 punkt 1

– powiedział nam rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, asp. szt. Mariusz Mrozek.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Sąd pozwolił na manifestację Obywateli RP. Urządzą awanturę w miesięcznicę?

Chodzi o przeszkadzanie lub usiłowanie przeszkadzania w organizowaniu lub przebiegu niezakazanego zgromadzenia. Osoby te w trakcie przemarszu uczestników miesięcznicy smoleńskiej blokowały ulicę. Siadały na jezdni w ten sposób usiłując blokować przemarsz lub go zakłócać.

Policja podjęła interwencję w stosunku do nich. Prowokatorów wylegitymowano, ustalono ich tożsamość. Zostali poinformowani o tym, że popełniają wykroczenie. Osoby te odmówiły przyjęcia mandatów karnych, w związku z czym dokumentacja w sprawach o wykroczenie zostanie przekazana do sądu. Zatrzymano 4 osoby.

4 osoby zostały zatrzymane. W stosunku do dwóch wykonano czynności w kierunku art. 195 kodeksu karnego

– podał Mariusz Mrozek.

Art. 195 kk mówi o złośliwym przeszkadzaniu w publicznym wykonywaniu aktu religijnego. Te dwie osoby zostały przesłuchane w trybie art. 183 – zostały przesłuchane na tę chwilę jako świadek – i zwolnione.

Jedną osobę zatrzymano do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji

– powiedział nam rzecznik KSP. Dodał, że osoba ta pozostaje w dyspozycji policji.

Zatrzymany został również 50-latek, który uderzył Adama Borowskiego.

50-letni mężczyzna zatrzymany do naruszenia nietykalności cielesnej uczestnika manifestacji smoleńskiej. Został przesłuchany w trybie art. 183. Została ustalona i potwierdzona jego tożsamość, został zwolniony. Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do prokuratury

– podał Mrozek.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Adam Borowski dla Niezalezna.pl: W pewnym momencie poczułem uderzenie w twarz…

Adam Borowski może dochodzić swoich praw i roszczeń na drodze cywilnoprawnej poprzez pozew cywilny w stosunku do napastnika.

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, asp. szt. Mariusz Mrozek w rozmowie z niezależna.pl tłumaczył również skąd tak duża ilość policjantów w związku z miesięcznicą smoleńską.
 
Manifestacja była bowiem licznie obstawiona przez policję. Okazuje się, że tak duża liczba funkcjonariuszy wynika z faktu przeprowadzania kontrdemonstracji. Warto przypomnieć, że tzw. „Obywatele RP” jawnie przed miesięcznicą smoleńską zapowiedzieli, że pojawią się na Krakowskim Przedmieściu, nawet wtedy, gdy będzie to nielegalne.
 

Tego typu zaangażowanie policjantów, sił policyjnych oraz koszty jakie są z tym związane wynikają z tego, że organizowane są kontrdemonstracje

– podał Mrozek.

W internecie pojawiały się wiadomości osób, które chciały organizować takie demonstracje. Sugerowały, że celowo będą zakłócać przebieg legalnego wydarzenia, jakim jest miesięcznica smoleńska.

To właśnie powoduje, że trzeba zaangażować więcej policjantów, sił, sprzętu, a co za tym idzie – to więcej kosztuje. Kontrdemonstracje, osoby zapowiadające, że będą zakłócać przebieg legalnej manifestacji to one są tym czynnikiem, głównym i de facto jedynym, który sprawia, że z pieniędzy podatników idą coraz większe sumy na zabezpieczenia tych zgromadzeń. Osoby te ujawniają swoje zamiary wcześniej w internecie, a my musimy się do tego odpowiednio przygotować. Naszą rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zgromadzenia

– powiedział w rozmowie z naszym portalem Mariusz Mrozek.

Dodał, że jeżeli pojawiają się sygnały, że może dojść do zagrożenia bezpieczeństwa uczestników marszu, muszą automatycznie zwiększyć siły i ilość policjantów.

Tych funkcjonariuszy można byłoby przecież wykorzystać do normalnego patrolowania miasta w innych jego częściach, żeby ludzie czuli się bezpiecznie

– stwierdził rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Mnie interesuje tylko jedno: czy ten 50-letni łobuz który podniósł rękę na pana Borowskiego siedzi, czy został wypuszczony z policyjnego aresztu? Jeżeli to drugie, to ja mam w d...e takie władze, co chuliganowi się kłaniają. Słyszę ciągle o prawie. Czas pokazać pięść!

I co im te "sady" zrobia?
Pan Rybak dostal 3 miesiace wiezienia za spalenie kukly.
Jak dlugo byli nekani uczestnicy Marszu Niepodleglosci (za "panowania" PO). Za co ciagano Pana G.Brauna po sadach?
To "prawo" w Polsce istnieje do trzymania Polakow za pysk ,nie dotyczy ono lewactwa i tym podobnym.
Dopoki "kasta" sedziowska ma sie dobrze,nic na lepsze sie nie zmieni.

No to teraz sędziowie Sądu Okręgowego się piknie podłożyli i trzeba wyciągnąć konsekwencje.
Co prawda ich decyzja dotyczy legalnej kontrmanifestacji, a nie mieszania się z tłumem i przeszkadzania ale myślę, że dobry prawnik coś z tego wyciśnie.
Nie ukrywam, że liczę na wypie**ol na zbity ryj.

DLACZEGO po tzw. spisaniu bandziory sa zwalniane do domu???

jezeli bedzie policja nie egzekwowala prawa to beda lajdaki sobie na coraz wiecej pozwalac

ironicznie mozna podsumowac,ze poblazliwe sluzby pod rzadami PiS wyhoduja nowego CYBE

Bydło kłdło się na jezdni?To jest nauczka na przyszłośc.Za miesięc należy załozyć podkute buty z z metalowymi zaostrzonymi noskami i niech wtedy szubrawce zalegają.

Co ja widzę i czytam? Za uderzenie w twarz uczestnika demonstracji został zwolniony. I to ma prowadzić do porządku na ulicach miasta.

tylko po kasie im lecieć bo to demoralizatorzy więzień. Zabierać majątki cokolwiek mają.

Należy wyciągnąć ostre oraz finansowe konsekwencje za dodatkowe zabezpieczenie legalnego zgromadzenia jakim jest miesięcznica smoleńska. Ponad standardowa liczba policji i związane z tym koszty należy obciążyć tych dywersantów UB/SB/WSI/KOD/N. PO/PSL/RAZEM i podobnych odrzutów społecznych , bo to własnie przekrój tych partyjne- agenturalne-komunistyczne-lewackie mafie oderwane od koryta organizują zakulisowe ten cały bardak.
Jak PO-niosą te koszty z własnych kieszeni uspokoją się i znikną z ulic nie tylko warszawki.

czy policja przeprowadzila w komisariacie sciezke zdrowia ktora nic nie wykrywa i badanie na obecnosc narkotykow i alkoholu?

Nie patrzeć na nic tylko ukarać surowo za chamskie zachowanie. A za napaść na policjanta i pana Borowskiego posadzić do kozy !

Obliczyć ile kosztowała policję dodatkowa ochrona i obciążyć taka kwotą tych, którzy zakłócili spokój przemarszu. Z niezwłoczną wykonalnością. Niech łobuzy poczują ile kosztuję taka "ZABAWA"

To zdziczenie zapoczątkował Tusk następnie Palikot a teraz ta zaraza rozlewa się na całą Polskę przy biernej postawie rządzących. Czego PiS-ie się boją ? "RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM CZERWONA HOŁOTĘ"

Nie rozumiem, ale towarzysz Hitler miał więcej rozumu, bo na demonstracje szedł w obstawie towarzysza Ernsta Röhm szefa SA czyli Sicherheit Dienst, którzy lali pałami az do "bulu". Co prawda towarzysz Röhm był bardzo nowoczesny i uprawiał sodomie z swoimi ,młodymi 20 letnimi żołnierzami. Każdy musiał przejść przez jego łózko.

SA to nie jest SD, dwie zupełnie różne organizacje, SD było kierowane przez Heydricha.

Z tymi wydarzeniami należy w przestrzeni medialnej koniecznie połączyć tę decyzję sądu o cofnięciu zakazu kontrmanifestacji, bowiem w sposób widoczny, a ja pokuszę się o tezę że zamierzony, nadzwyczajna kasta wpisuje się w te rozruby. Ja nie mam wątpliwości, że o to właśnie chodziło. Mam tylko nadzieję, że rządzący nie będą zbyt długo debatować nad reformą wymiaru sprawiedliwości i czym prędzej wcielą ją w życie.

rozmowa w platformersem dzisiaj godzina 9,30 rano.-za parę dni rozpier..limy ten rząd.W jeden tydzień wszystkich wsadzą do więzienia a my obecnie możemy robić co chcemy bo jak ci nas wsadzą to tamci nas zaraz wypuszczą.Czy ty wiesz z kim siedział Macierewicz i Berczyńskim we Francji mówię NIE WIEM zobaczysz trzeba ich wszystkich wsadzić do więzienia na dożywocie lub wprowadzić karę śmierci Donald załatwi i posprzątamy .....ja takie teksty słyszę od roku.Rząd ma to w d ...mówiąc jesteśmy demokracją.Jeżeli tak uważacie to wsiądźcie do jednego samolotu choćby do USA a jestem pewien na 1000000000% że będzie powtórka.Oni plują a wy PIS mówicie pada deszcz GRATULUJĘ.

MSW, szczególnie policja nie może być zakładnikiem celowo posycanej psychozy, że ostra i zdecysowana interwencja sił porządkowych będzie skutkować oskarżeniem PiS-owskiego rządo o brutalizację życia i łamienie obywtelskich swobód. Pan Błaszczak, chociaż jest dobrym ministrem, w takich kwestiwch powinien być bardziej zdecydowany, bo inaczej żulia znowu zacznie obsikiwiać jakieś krzyże i tratować znicze...

Od początku było wiadome wszystkim,że wydawanie zezwoleń na kontr manifestacje w tym samym miejscu i o tej samej porze to PROWOKACJA PO/PSL do rozróby.....obojętnie czy to rocznica smoleńska czy inne ...i obecnie gdy włączyy się osoby niezadowolone,z obniżonych SB.ckich emerytur awantur będzie coraz więcej i coraz grozniejszych...

"Moja ocena tego jest taka."...
"Dobra zmiane" wprowadzac trzeba rowniez batem i dyscyplina.
Szczegolnie jesli chodzi o narod polski.
Potrzebuje sprawiedliwej, silnej, twardej "ojcowskiej reki".
Historia pokazala nam to nie raz.

Obywatele RP to takie bojówki które wykorzystują Rosyjski Patent !!!---- czyli elementy wojny HYBRYDOWEJ!---- jak widać nie ma na nich Siły!--- państwo PIS jest tu bezradne!--- bo oni mają za sobą Sitwę Sądowniczą , Mendia i Lewactwo Brukselskie---- każdy element siły wobec nich będzie skutkował kontrą tzw.Obrońców Demokracji w Brukseli , Mendiach i Sądach!----Bez chłopaków z ONR nie przywrócimy Równowagi !!--- taka Prawda!

W takich wypadkach używa się Róż Jerychońskich bezbarwnyxh , a nie brudnożółtych badyli z kolcami .

Jaki jest sens wydawania zezwolenia na kontrmanifestację przez sąd okręgowy kiedy z góry jest wiadomo że spowoduje to łamanie przepisów prawa? Czy trzeba następnego Cybę żeby ludzie w togach zrozumieli że wolność to również bezpieczeństwo? Nie rozumiem skąd ta chęć konfrontacji, skąd zgoda na to żeby polała się krew.

sąd przyzwala agresję, a ja mam nadzieję, że to się odwróci przeciwko tym tzw. sędziom, daj Boże

Moim zdaniem powinno się publikować dane tych bandziorów, włącznie ze zdjęciami. Do tego podać również nazwiska sędziów, którzy pozwolili, by to bydło wyszło w tym samym czasie na ulicę kiedy manifestowali swoją pamięć prawdziwi Polacy

Dlaczego PIS nie ukarał szumowiny,szabowników, bandytów z sejmu: Szczerba, Olszewski, Nitras, Radziszewska, Dolniak, Pomaska, Scheuring???? Pobito posła Suskiego a szczerba i olszewski-kierulow dalej sa na naszym utrzymaniu. Tak dalej być nie może.

Coś niewiarygodnego jak TVN manipuluje
TVN skupił się na słowach Jarosława Kaczyńskiego że nie
lubi białych róż !
Ani słowa w materiale TVN 24 o pobiciu przez Obywateli Rp Adama Borowskiego !
Wypowiedż Beaty Szydło też została pocięta i nie ma w TVN fragmentu w której mówi o przemocy wobec Adama Borowskiego

to sa kukły szczekające, to nie są ludzie, ja im życzę wszystkiego najgorsze i nie widziwię się, że im te gęby tak się POwykręcały, że są tak paskudne fuuu

Dlaczego zaraz tak emocjonalnie? Tam na prawdę pracują ładne kobiety i przystojni mężczyźni. Oni wykonują zadanie dostarczenia informacji na cały świat a nie do prowincjonalnej Polski. Manipulują obrazem Polski według ustalonego scenariusza. To jest piąta kolumna, którą powinna ścigać ABW i prokuratura. TVN musi być oskarżona i ukarana sądowym wyrokiem np. każda firma działająca na terenie Polski i reklamująca się w tej telewizji powinna zapłacić dodatkowy podatek w wysokości minimum kwoty przeznaczonej na tą reklamę. I jak nie będzie reklamodawców to natychmiast odechce im się politykierstwa i zaczną prowadzić uczciwą działalność informacyjną. Na początek powinna być wprowadzona zasada konieczności zamieszczenia komunikatu oficjalnej rządowej agencji medialnej w formie suchego tekstu. Komentarze do tej informacji tylko w osobnym programie. Tak jest we wszystkich krajach UE. DPA albo AFP wydają komunikat i wszyscy muszą to nadać. Potem mogą to słowo po słowie skrytykować ale pół godziny później. Trzy obowiązkowe komunikaty w każdych serwisach informacyjnych we wszystkich stacjach telewizyjnych i portalach internetowych i po sprawie.

Zamachowiec z krzesłem, Bruno-bomber i tym podobni zostali zatrzymani i skazani, chociaż nie dokonali jeszcze swoich "przestępstw". Wystarczyły zamiary i przygotowania lub/i groźby, nawet tylko wymyślone przez służby. Bo ZAMIAR i USIŁOWANIE są też karalne. Dopóki rządzący tego nie zrozumieją, dopóty my-Naród będziemy za to płacić.
W Polsce jest o wiele łatwiej niż np. w takiej Francji zapanować nad mącicielami, bo nie są anonimowi, wyłażą przed kamery, pokazują swoje cyferblaty w mediach społecznościowych, pełnią funkcje publiczne (Sejm, Senat, urzędy, teatry). Zamiast rozpuszczać ich zaproszeniami do rozmaitych studiów oraz dyskusji - zaprosić na policję lub do prokuratury, łupnąć po kieszeni i nie czekać naiwnie na przeprosiny.

Nie to żebym się czepiał, ale jak ja mam przeczytać słowo "News"??? [...]

[Tego rodzaju uwagi proszę kierować do Redakcji. JJC]

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl