​Szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” napadnięty i uderzony!

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Adam Borowski, legendarny opozycjonista, a obecnie szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”, został napadnięty i uderzony w twarz podczas obchodów 85. miesięcznicy smoleńskiej. Agresywny napastnik – uczestnik kontrmanifestacji, w której brali udział m.in. tzw. Obywatele RP – został zatrzymany przez policję. 

Do skandalicznego zajścia doszło wieczorem na Krakowskim Przedmieściu, kiedy trwały uroczystości związane z obchodami kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. O zdarzeniu poinformował nas Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Uczestnik kontrmanifestacji napadł na szefa warszawskiego  Klubu „Gazety Polskiej” Adama Borowskiego, uderzył go w twarz. Mężczyzna został zatrzymany przez policje i trafił do komisariatu 

– relacjonował naczelny „GP” w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Dziś stołeczny sąd okręgowy uchylił decyzję wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery ws. zakazu kontrmanifestacji Obywateli RP na Krakowskim Przedmieściu 10 maja. Kontrdemonstranci pojawili się wieczorem przed Pałacem Prezydenckim.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Watykan dostał sprzęt medyczny od Chin. "Stolica Apostolska bardzo docenia ten wielkoduszny gest"

  

Watykan otrzymał sprzęt medyczny w darze od Chin w związku z pandemią koronawirusa - poinformował dziś rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. W wydanym komunikacie wyraził wdzięczność za ten gest.

W nocie ogłoszono, że w ostatnich dniach za pośrednictwem chińskiego Czerwonego Krzyża i fundacji charytatywnej Hebei Jinde do watykańskiej apteki przysłano dary medyczne jako "wyraz solidarności narodu chińskiego i katolickich wspólnot z tymi, którzy są zaangażowani w pomoc osobom dotkniętym Covid-19 i w prewencję podczas trwającej epidemii".

- Stolica Apostolska bardzo docenia ten wielkoduszny gest i wyraża uznanie dla biskupów, katolickich wiernych, instytucji i wszystkich obywateli chińskich za tę humanitarną inicjatywę, zapewniając przy tym o szacunku i modlitwie Ojca Świętego

 - oświadczył watykański rzecznik.

Na przełomie stycznia i lutego, a więc w szczycie epidemii w Chinach, Watykan wysłał do tego kraju 700 tysięcy maseczek ochronnych. Była to odpowiedź na apel władz w Pekinie, które poprosiły wtedy Europę o pomoc i przekazanie sprzętu sanitarnego do walki z koronawirusem.

W inicjatywę zaangażowany był papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski wraz z watykańską apteką i wspólnotą chińskich chrześcijan. Maseczki wysłane samolotem chińskich linii lotniczych trafiły do trzech prowincji, między innymi Hubei, gdzie znajdowało się pierwotne epicentrum zachorowań.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts