Obywatele RP planowali nielegalną manifestację. „Każdy będzie odpowiadał za siebie”. NOWE FAKTY

  

Szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” Adam Borowski, został napadnięty i uderzony w twarz podczas wczorajszych obchodów 85. miesięcznicy smoleńskiej. Agresywny napastnik – uczestnik kontrmanifestacji, w której brali udział m.in. tzw. Obywatele RP – został zatrzymany przez policję. Okazuje się, że „Obywatele RP” bez względu na wszystko chcieli przyjść na Krakowskie Przedmieście. Na stronach KOD zapowiadano nawet „pierwszą nielegalną manifestację w stolicy”.

10 dnia miesiąca, wieczorem przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu odbywają się comiesięczne obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r., w trakcie których swoje przemówienia wygłasza prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Obywatele RP w ostatnim czasie organizują kontrmanifestacje na Krakowskim Przedmieściu 10 dnia każdego miesiąca. W maju wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał decyzję o zakazie ich zgromadzenia. Obywatele RP jeszcze przed uchyleniem przez Sąd Okręgowy w Warszawie decyzji wojewody zapowiedzieli na Twitterze, że ich kontrmanifestacja się odbędzie i że pojawią się w środę wieczorem na Krakowskim Przedmieściu.

Na stronach KOD zapowiadano, że pojawią się nawet wtedy, gdy będzie to nielegalne. Przekonywali, że nie będą tworzyć zgromadzenia, tylko każdy będzie osobno.

Tu, pod Pałacem Prezydenckim, ma przemawiać prezes PiS Jarosław Kaczyński.  To nie będzie zgromadzenie, każdy będzie odpowiadał za siebie. Policja pewnie będzie nas wynosić jak podczas blokady marszu ONR w Warszawie

– mówił Paweł Kasprzak z Obywateli RP, cytowany przez KOD pomorze.

SO uchylił zakaz wojewody. Policja ostrzegała wcześniej, że „demonstracja Obywateli RP stworzy zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników zgromadzeń”. Nie mylili się.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


13 ofiar wirusa na Ukrainie

/ pixabay.com

  

- Z 10 do 13 wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem na Ukrainie - przekazało ministerstwo ochrony zdrowia tego kraju. Bilans zainfekowanych zwiększył się z 475 do 548. Osiem osób uznano za wyleczone.

"Według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 30 marca na Ukrainie jest 548 potwierdzonych laboratoryjnie - przy wykorzystaniu metody PCR - przypadków Covid-19. Ogółem na Ukrainie odnotowano 13 zgonów z powodu Covid-19. Łącznie 8 osób już wyzdrowiało (...)"

- napisało ministerstwo na Facebooku.

Mer miasta Czerniowce w południowo-zachodniej części kraju Ołeksij Kaspruk poinformował w poniedziałek o pierwszej zmarłej w tym mieście osobie chorej na Covid-19. O dwóch kolejnych zgonach powiadomił Wasyl Wołodin, p.o. szefa Kijowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Jak dodał, zmarli to mieszkańcy obwodu kijowskiego w wieku 49 i 47 lat.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w poniedziałek rano przez władze najwięcej przypadków zakażeń koronawirusem było zanotowanych w Kijowie, obwodach czerniowieckim i tarnopolskim na zachodzie kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts