niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Dziennikarz do szefa Ringier Axel Springer: „Byłem dumny z pracy w Axlu, teraz wstydzę się”

Dodano: 20.03.2017 [09:40]
Dziennikarz do szefa Ringier Axel Springer: „Byłem dumny z pracy w Axlu, teraz wstydzę się” - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
„Byłem zawsze dumny z pracy w Axlu, a później w holdingu Ringier Axel Springer, nie wstydziłem się ani jednej przepracowanej tam chwili i ani jednej decyzji. Teraz wstydzę się, że w moim cv występuje okres pracy w kierowanej przez Pana firmie. (…) Dziękuję Bogu, że pod koniec 2011 roku nasze drogi się rozeszły” – pisze do Marka Dekana, szefa niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer działacz antykomunistyczny Jerzy Karwelis. 

W czwartek telewizyjne „Wiadomości” podały, że szefostwo koncernu medialnego Ringier Axel Springer oczekuje od swoich dziennikarzy w Polsce publikowania krytycznych ocen braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska przy wyborze na szefa Rady Europejskiej. Powołano się na list szefa koncernu.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP oceniło, że ów list narusza zasady niezależności redakcji i grozi ograniczeniem wolności słowa w Polsce.

Na list odpowiedział Jerzy Karwelis, który pracował w RASM AG. Internowany działacz antykomunistyczny był dyrektorem wydawniczym „Newsweek Polska” i magazynu „Forbes”, a także dyrektorem marketingu i dyrektorem komercyjnym. Treść listu opublikowano w tygodniku „Do rzeczy”.
 

„Piszę do Pana jako były pracownik kierowanej przez Pana firmy. Obserwując jej działania z ostatnich lat dziękuję Bogu, że pod koniec 2011 roku nasze drogi się rozeszły


– rozpoczął dziennikarz.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Jeszcze tylko kilka miesięcy. I koniec z dominacją Niemców na polskim rynku medialnym

Zauważył, że Dekan toleruje - jego zdaniem - nieetyczne zachowania redaktorów naczelnych, którzy mają angażować się w spór polityczny. Wspomniał o Tomaszu Lisie i Michale Broniatowskim.
 

„Z zażenowaniem patrzyłem, jak toleruje Pan włączanie się redaktora naczelnego »Newsweeka« do polityki jako aktywnego podmiotu. To wstyd dla dziennikarza a także dla wydawnictwa, któremu Pan szefuje. Z zawodu jest Pan finansistą, jak niestety większość szefów obecnej prasy, co jest jednym z powodów jej mizerii. Może więc Pan nie wie, że dziennikarz ma być obiektywnym opisywaczem zdarzeń, a nie ich animatorem. Drugi Pański naczelny, miesięcznika Forbes (...) instruuje w sieci jak zrobić uliczne rokosze obalające rząd”


– dodał.

Zaznaczył, że Dekan traktuje Polaków jak ludzi gorszej kategorii.
 

„Fakt stosowania przez Pana dla Polski norm innych, jakie nie przeszłyby w krajach rozwiniętych, do których współpracy Pan tak namawia swoich dziennikarzy, pokazuje Polakom, że mimo wszelkich zaklęć, traktuje Pan Polaków jako naród gorszej kategorii, bo jak wytłumaczyć zaniżanie standardów w tym wypadku

 
– pytał.

Ringier Axel Springer stał się zdeklarowanym uczestnikiem wojny polsko-polskiej. To niestety kompromituje Pański holding prasowy, ale także stronę, po której się Pan z własnej woli opowiedział” – napisał Karwelis odnosząc się do listu Dekana.

Zaznaczył, że gdyby sytuacja się odwróciła i to polski właściciel koncernu napisał taki list do niemieckich dziennikarzy „toż to by był skandal na całą Europę i świat! Media by grzmiały dzień i noc”.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wiktor Orban zrobiłby z tymi sprzedajnymi dziennikarzami porządek . To przywódca narodu "z jajami" i takiego potrzeba w Polsce, bo nas te szwaby wykończą.

emwryt~~ teraz jest ten czas , kiedy należy skończyć z tymi sprzedawczykami i siejącymi jad w społeczeństwie . Jest to walka z ich strony o własne partykularne cele , nie mające nic wspólnego z dobrem narodu czy państwa polskiego.Dlatego też jeśli Rząd nie zareaguje stanowczo zgodnie z obowiązującym prawem , pokaże swą słabość co wykorzystają siły , które są za państwem "tylko teoretycznym".

Ja, obywatel RP, płacący regularnie podatki, nie życzę sobie na terytorium mojego kraju 'mendiów' niemieckich i wołam głośno RAUS.

Zaś do psów propagandy wołam --- WOOOON

Należy wprowadzić w Polsce i to pilnie cenzora prasy i mediów elektronicznych bedacych w rękach zagranicznych włascicieli i oznaczyć je na czerwono tak aby każdy kupujący wiedział kto jest ich nadawcą.

Ogólnoniemieckie łżeme(n)dia - Deutsche Allgemeine LügenMedien, w skrócie: DALM, (naleźy tu pamiętać o źydowskiej "pomocy i współpracy") od dawna już niszczą niemiecką demokrację, tam dawno już nie ma obiektywnego i prawdziwego dziennikarstwa (w prasie, w radio, w telewizji), tylko zastraszeni, zakneblowani propagandyści i kundelki dzienniłgarskie.Niemiecki zbrodniarz wojenny i minister propagandy niejaki Goebels byłby z nich bardzo dumny, a nawet mógłby się od nich jeszcze więcej nauczyć.
Teraz brużdżą i propagują robotę dywersyjną, wywrotową w Polsce, ta sprawa śmierdzi kryminałem.
Dlatego ringier axel springer RAUS z Polski, schnell! Niejaki Dekan(niemiecki Żyd, albo źydowski Niemiec) - persona non grata! WON, ale już...

Niemcy od czasow Reformacji nic sie nie zmienili,i zawsze byli rasistami,i nazistami avant la lettre.
Motyw ziszczenia panstwa polskiego jest w dziejach Niemiec staly.

Kto to jest Michał Broniatowski? Nie znam gościa!

I co odpowie p.Węglarczyk na ten list p.Kerwalisa.W nie-
dzielę p.Węglarczyk był bardzo wzburzony atakiem na
na swoją dyrekcję Ringier Axel Springier,broniąc jej
a jednocześnie atakował innych dziennikarzy,którzy
pracowali dla tego holdingu.P.Węglarczyk,Żakowski i inni
im podobni stracili w moich oczach poważanie.

O Matko! Dopiero teraz stracili? Przyspałeś!

nie kupujmy żadnych gazet polskich których głównym udziałowcem jest koncern szwajcarsko - niemiecki, dosyć tych połajanek nie jesteśmy w końcu ich sługusami, traktują lepiej islamistów jak bliskich im kulturowa Polaków, dosyć kłamania nie kupujmy nic z tych gazet

Donald Tusk to człowiek gorszego sortu szwabska hitlerowska morda bardzo zły człowiek .

Mam samsunga i ciekawi mnie czy te "dziennikarskie" miernoty są sterowani każdym pilotem czy tylko tym z berlina :-D . Może mój się nada ;-)! Swoją drogą gdzie oni mają zainstalowany czytnik fal ?

W kieszeni kolego, tylko w kieszeni, bo jak nie wiadomo o co chodzi, zawsze idzie o pieniądze, a jak mówi porzekadło: "za pieniądze lud się podli, za pieniądze ksiądz się modli" . Także i się spodlili dziennikarscy POpaprańcy!!

Germański fenomen, jakże osobliwy, jakby pochodził z innej planety i jedynie słuszna może być, nakreślana przez Niemców odrębna droga, która wyłożona germańskimi lewicowymi ideologicznymi bredniami i ukrytymi rasistowskimi ścieżkami w jakiś sposób prowadzi do „Auschwitz”.
Tą niemiecką drogą jest socjaldemokracja, która zakłada system, w zależności od wymogów danej sytuacji, albo narodowy socjalizm albo przyjazny faszyzm. Systemy te skrajnie lewicowe prawie niczym nie różnią się od siebie, lecz tylko propagandowym tłem dostosowanym do społecznego krajobrazu i zawierają te same prominentne ukryte lewicowe programy rasistowskie, stosujące odpowiednie środki eugenicznej sterylizacji, aborcji, eutanazji, wykluczenia lub gazyfikacji, aby wyhodować białoskórą, płowowłosą nordic master race. Nie tylko dzisiejsza cywilizacja uczyniła Niemców prostakami, bowiem w swoich genach posiadają cechy ludów barbarzyńskich, które zachowują się jak rozpychający się i walczący z każdym o siedzące miejsce w metrze intruz.
Reformacja i jej spadkobiercy wykazali obskurantyzm unikalny w historii. Ani przedtem, ani potem nikt nie trzymał ludzi w tak kompletnych ciemnościach, jak ci reformatorzy, którzy pogasili świece na ołtarzach. Majestat starej, pogańskiej i barbarzyńskiej germańskiej cywilizacji trwa potajemnie w Niemcach aż do dziś. Tylko że ta cywilizacja, choć była pogańska, już pogańska nie jest. Zrodziła w niej nowa świecka religia, socjalizm i nowy hedonizm, nowe zasady moralne określone w biblijnych zwojach politycznej poprawności.
Niemiec, jako wolnomyśliciel i agnostyk, jest siłą rzeczy ograniczony przez dogmaty materializmu, trzymające go mocno w ryzach, jak stalowe nity. A w zdominowanym dziś przez świeckich pogan świecie i nową świecką religię barbarzyństwa pogan napotyka się trudności w przekazie medialnym gdy chodzi o chrześcijaństwo, natomiast gdy chodzi o pogaństwo, nic takiego się nie zdarza.
Bluźnierstwo z definicji jest kresem wszystkiego, łącznie z bluźniercą. Żona Hioba wykazała zdrowy rozsądek intuicyjnie mówiąc do bluźniercy: „Przeklnij Boga i giń”.

Bardzo wnikliwy i ciekawy wpis.

Skoro dziennikarze grzecznościową formułkę "czwarta władza" wzięli na serio to trzeba ich tej władzy pozbawić. I tu jest pies pogrzebany. Dziennikarstwu w głowach się poprzewracało przez to ich szczególne traktowanie. Święte krowy się potworzyły.

IV władza- media..
Lokalne są ponoć w 80% w rękach Niemców (IV władza).
Stacje TV , radiowe,portale internetowe w obcych rękach w proporcjach przerażających.
Dekan z Axel Springer w liście swym a właściwie -przekazie tygodnia, prócz tego że wydaje instrukcję dla V kolumny , to jeszcze w tejże DZIELI POLAKÓW.. cyt z pamięci "Polacy ci co są za UE wygrali"" i dodaje "przegrał PiS i J. Kaczyński"
Oto można zaokrąglić IV władza w Niemczech a rząd w Polsce PiS).
Dziwna jest retoryka "totalnej opozycji" Jedni , jak PO uważają że winno się zgermanizować media publiczne jak za ich rządu bywało i byłoby PO problemie. Natomiast "Petrowicz", z "N" sugerują NIEMOŻNOŚĆ ..bo -własność prywatna i "pluralizm"
sugerując że Polacy .. MUSZĄ mieć OBCE media bo wtedy jest ów -"pluralizm" . W Niemczech nie ma OBCYCH mediów a równowaga medialna jest -dodam..
Najzabawniej argumentuje PSL " nie można jednego monopolu (sic) zamieniać drugim"- mówią.. Widocznie jak media w Polsce będą Polskie i osiągniemy taki sam "monopol" jak w Niemczech..to będzie -ŹLE..
Bo , dodam - w Niemczech jest dobrze.. a nawet wzorowo..
Tu jeszcze jeden kwiatek , mianowicie REKLAMY a sieć powiązań HANDLOWYCH a sieć czy siatka firm które nie bezinteresownie WSP,
I WSPIERAJĄ OBCE MEDIA.., właśnie poprzez reklamy..
Siedzą mi na komputerze ..oczywistym chodzi o ów pluralizm.. a to jest następny temat . Polak nie może albo z utrudnieniami wyrazić własnej opinii w internecie bo OBCY !!!! Ostatnie zdanie liczę na to że rząd USTAWĄ , na wzór francuski ograniczy ilość procentową obcego kapitału w mediach. A nie będzie się "rozdrabniał"..
Pozdrawiam tych co służbowo śledzą m,nie w internecie...
Daję wam pracę!!!

to już rozumiecie dlaczego Tusek praktykował heppeningi w redakcji Faktu?

Panie Jerzy, jest jeszcze gorzej niż Pan myśli. Co tydzień, najwyższe władze Bundesrepubliki, spotykają się z naczelnymi koncernów i wydawnictw prasowych i ręcznie sterują każdym z tych majtków pokładowych. To doskonale zorganizowana siatka, prasa w Niemczech dokładnie oddaje stanowisko rządu i mówi wprost opinii publicznej to, czego nie wypada mówić rządzącym. Tam nie mają ani grama samodzielności. Mysia w PRL to była oaza demokracji. Tu istnieje samocenzura, w Niemczech Mysiej nie ma, nikt nie czuwa nad poprawnością wypowiedzi, z nikim nie uzgadnia się treści artykułu, stąd dziennikarze są nierzetelni, nieobiektywni i zastraszeni.
Codziennie dostają gęsiej skorki co też rządzący pomyśleli o moim artykule. Dlatego nawet takiemu szmatławcowi jak Bild po noworocznych gwałtach na kobietach, zamknięto skutecznie japy. A przecież była to znakomita okazja by Bild odsłonił hipokryzję władz i mediów w Niemczech. Nawet Oni byli zastraszeni. Odwaga jest tylko w jednym kierunku, tam gdzie rz ąd wskaże palcem, aby łupać żywcem ze skóry, łgać na potęgę, rozwalać społeczeństwo i państwo wybrane na kozła ofiarnego. Wtedy mają nieograniczoną niczym swobodę wypowiedzi. To widać po Lisie, Broniatowskim i innej swołoczy na rynku polskim i nie tylko polskim.

Trzeba pokazać Niemcom gdzie ich miejsce .
Brawo Pani Natalio !!!

Odbyła się druga rozprawa: Hans G. vs Natalia Nitek

Za nami druga rozprawa dotycząca Natalii Nitek, która występuje przeciwko Hansowi G. Niemiec, jej pracodawca, naruszał podstawowe zasady dotyczące prawa do wolności od mowy nienawiści (szczególnie od treści faszystowskich, hitlerowskich), prawa do godności, do bycia niedyskryminowanym z powodu przekonań politycznych i pochodzenia narodowego.

O sprawie szeroko pisaliśmy tutaj: http://www.anti-defamation.org...

Na rozprawie w dniu 14 marca 2017 r. byli pełnomocnicy Natalii Nitek, Hansa G. oraz przedstawiciel Reduty Dobrego Imienia. Spośród wezwanych świadków stawiły się dwie osoby, które zeznały że Hans G. rzeczywiście naruszał dobra osobiste Natalii Nitek. Świadkowie potwierdzili także używanie przez Hansa G. obraźliwych sformułowań i wypowiedzi.

Kolejna rozprawa odbędzie się 28 kwietnia br. godz. 9.00 w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Zostali wezwani kolejni świadkowie m.in. red. Stankiewicz z telewizji Republika.

komu zalezy aby Polacy odzywiali sie szczawiem i propaganda,?za popsl pod wzgledem placenia podatkow nasz kraj lokowal sie gdzies miedzy Tunezja a afrykanska Republika Malawi."Dziekujcie platformie za stworzony Sukces." ?"Wszyscy europejczycy-rankingowo na najwyzszych pozycjach,przyjmuja uchodzcow,zyczmy im powodzenia i wszystkiego najlepszego-nowych rak do pracy."Nasza Ojczyzna musi sie pozbyc nie tylko zwiazkow toksycznych azotanu sodu przeksztalconego w azotany?Pamietajcie Jasnowidz zakonnik Klimuszko o swoich wizjach-rysowal bardzo optymalne wizje Polski-Polska bedzie zrodlem nowego prawa na swiecie a nasz kraj zostanie uhonorowany wysoko jak zaden w Europie.Szanujmy Pielegnujmy POLSKA WLADZE Z JAROSLAWEM KACZYNSKIM-to jest poczatek naszego zrodla Sukcesu-Pamietajcie o tym Zawsze i Wszedzie Kochani Rodacy!!!!/ataki na Polska i Wegierska suwerennosc-widac slychac czuc/pamietajcieNiemiecka gazeta o kulisach debaty w PE-Wegrzy bronili Polski a politycy(po)(PO)(PO)-"PEKALI ZE ZLOSCI" niech ten przyklad bedzie ostrzezeniem dla myslacych inaczej.......milego dnia.

Niedługo zaczną do nas strzelać,przy pomocy zdrajców z lewactwa,mordy im wykrzywia z wściekłości ,że Polska nie dała się zniewolić,a zdrajcy zawsze i wszędzie zdradzali za 30 srebrników!

Przygotowywana ustawa o finansowaniu mediow to dobry ruch. Jednak to idzie zbyt wolno!- Koniec roku? -Do końca roku będzie jeszcze kilka ciamajdanów...któryś może być skuteczny! -i ustawa może być już "po herbacie".
Taki wyskok pozwala na natychmiastowe kilka rozwiązań oraz równoległe działania; prokuratura, kontrywiad MSZ, MSW Błyskawiczne zajecie się sprawą poprzez np. dekret, uchwałę, wykorzystanie K. Karnego z paragrafów o zbrodniczej interwencji obcych osób w celu zdestabilizowania lub obalenia Rządu. A ustawa niech sobie sie dopracowuje... powoli. Byle - jak mówie- przed skutecznym ciamajdanem!
Mamy 1/3 kadencji parlamentu za soba! Ostatni dzwonek!!!
Ich działania pokazują wyrażnie i jednoznacznie,że są pewni, że obalą PIS!!! I obalą, jeżeli nie bedzie zdecydowanych działań Rzadu!

@chris---wszystko o czym piszesz powyżej jest prawdą , myślę tak jak Ty od dawna. Jednak zachowanie rządu PIS w sprawach kluczowych dla bezpieczeństwa zmiany w tym kraju mnie przeraża.Reagując w tym tempie na wrogie działania przegrają z tymi dwulicowcami .Tylko szybki i zdecydowany odpór da dobre rozwiązanie. Opozycja jest tak nakręcona przez wiadome siły w europie że bez zdecydowanej riposty poczuje się bezkarna.

Ortung muss zai.Her Dekan
Szanowni panowie dziennikarze ( mam nadzieje że przyjaciele w poglądach) zwracam się do Was z prośbą o zapytanie do Waszych ,,kolegów " PO fachu ,,dziennikarzy " ONET.GW etc .etc. realizujących spóściznę PO nieodżałowanej pamięci Josefie Goebbelsie jaki dziś 20 marca 2017 r. mamy kurs srebrnika krótko mówiąc- 30 srebrników to ile jest euro.
Ps. Prośbę swoją motywuję tym że już od dłuższego czasu nie wchodzę na strony Onet ani nie czytuję GW( ścierwo POwstało o naiwności m.inn. za Moje pieniądze) z obawy na moje zdrowie. Jestem po zawale mam stendy i tak prawdę mówiąc po ludzku obawiam się że PO tej ,,demokratycznej " lekturze trafi mnie szlach.
Z wyrazami szacunku
Julian Warszawa l 62.

62 letni zawałowiec ze stendami? Proponuję zmienić dietę, to może Pan jeszcze trochę pożyje.

Jednak sąsiadom zza Odry i Nysy Łużyckiej stale trzeba przypominać:

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Sąsiedzi nie odczuwają wdzięczności za to, ze przez kilkaset lat mieli na "swoim" wschodzie spokój.
Wyobraźmy sobie, że zginęliby "w walce ze wschodem" przodkowie np. Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Goethego lub Schillera itd.

Axel Springer nur fur Deutsche!

"Mendia" niemieckie z Polski --- RAUS

Psy propagandy -- WOOOON

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl