niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
31 maja 2016

„Gazeta Wyborcza” z najniższą sprzedażą w historii. Agora, macie problem

Dodano: 03.02.2016 [20:52]
„Gazeta Wyborcza” z najniższą sprzedażą w historii. Agora, macie problem - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Czarne chmury gromadzą się nad „Gazetą Wyborczą”. Flagowy okręt Agory odnotował najniższą sprzedaż w historii. A perspektywy nie napawają optymistycznie.

W grudniu ubiegłego roku „Wyborcza” zanotowała sprzedaż wynoszącą 160 350 egzemplarzy. Jak wynika to z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl, oznacza to spadek o 4,44 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. To najgorszy wynik wśród największych tytułów w Polsce.

Rozpowszechnianie płatne tytułu, w które oprócz sprzedaży wchodzą zakupy przez instytucje, spadło o aż 9 procent w porównaniu z grudniem 2014 roku do 179 966 egzemplarzy. Różnica w spadku sprzedaży i tzw. rozpowszechniania płatnego wynika prawdopodobnie z rezygnacji zakupów tytułu przez część instytucji publicznych po przejęciu rządów przez Prawo i Sprawiedliwość - informuje portal money.pl.

Pod koniec 2015 roku wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki wysłał do dyrektorów sądów w Polsce pismo, w którym wyraził zgodę na samodzielny zakup prasy. Dołączył też zatwierdzony katalog zawierający 146 tytułów. Prawie wszystkie – 140 pozycji – to specjalistyczna prasa prawnicza. Pozostałe sześć tytułów to dwa tygodniki i cztery dzienniki. Nie było wśród nich „Gazety Wyborczej”.

Więcej w tekście: „Wyborcza” i „Newsweek” znikają z sądów

Za rządów koalicji PO-PSL kierowana przez Adama Michnika gazeta mogła liczyć na hojność decydentów. W latach 2007-2015 wydawca „Gazety Wyborczej” zgarnął od państwowych spółek ponad 17 mln zł. Okazało się, że „GW” potrafiła wziąć nawet 120 tys. zł za publikację jednego artykułu. Tyle kosztował tekst dotyczący cyfryzacji.

Czytaj tekst: „Gazeta Wyborcza” będzie droższa. Bo zakręcono kranik z państwową kasą?

Grudniowe wyniki sprzedaży to najgorsze dane dla dziennika w jego historii. Spadł także kurs akcji Agory, wydawcy pisma. W styczniu wartość rynkowa spółki obniżyła się o prawie 9 procent, a w lutym już prawie 3 procent. Jak przypomina money.pl, spadki mogą mieć związek z deklaracjami ze sfer rządowych, że przejmowanie dużego pakietu akcji przez fundusz emerytalny PZU (16 proc. udział w kapitale akcyjnym Agory) miało bardziej przyczyny polityczne niż biznesowe.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: , Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Do miłego zobaczenia pani Michnik w Izraelu. Okazuje się, że Polacy, też potrafi MYŚLEĆ!!!

Gebbels III RP. Czekamy na postawienie bandytów UW przed sądem.

A kórz te szmaty jeszcze czyta?! Przecież to najgorszy sort na polskim rynku. Ja uświadamiam znajomym, że nie można dawać zarobku prasie niemieckiej,zdradzieckiej,działającej na szkodę kraju.

jestem ciekaw, jakie to teraz redakcje "doją" państwowe firmy i instytucje ??????! bo to, że pis "uratował" te pieniądze dla budżetu nie uwierzy żaden obywatel. różnica jest tylko taka... w tej nowej politycznej "narrrracjiii", że nasze "dojarki" są dobre, a "dojarki" naszych przeciwników ( czytaj: wrogów ) są złe ( czytaj: złodziejami i zdrajcami ) i należy te byłe, nie nasze "dojarki" ukarać ( czytaj: skazać na długoletnie więzienia, albo od razu... )

Wyborcza dosyć już nabrała państwowej kasy przez ostatnie 25 lat. Niech teraz pokażą co potrafią na rynku. Niech walczą o czytelnika tak jak inne gazety bez budżetowego wsparcia.

niech to szambo zbankrutuje ! dość judzenia Narodu.

To są jeszcze w Polsce ludzie kupujący tego szmatławca i jego pochodne typu Fronda, Bluszcz, Newsweek czy Polityka?

czyli w Polsce jest jeszcze 160 335 żydów? tak to rozumieć?

Tak

Nie tylko oni nazywani przez te wszystkie lata niezależną prasą,karmili się milionami z naszych podatków.Cała,no prawie cała ta chmara przedsiębiorców,pokazywana jako wzór i nagradzana za osiągnięcia,funkcjonowała tylko i wyłącznie dlatego,że albo nie płacili podatków/zwolnienia dla wybranych/,albo przejmowali cudzy majątek za grosze,albo realizowali zamówienia państwowe.
Do sfery działań pozostawiono Polakom,magloprasowalnie,salony fryzjerskie,szewca,lumpeksy i jeszcze wiele,wiele podobnych,nie dających żadnych znaczących zysków działalności.
I nazywało się to,że jest wolność gospodarcza.
Teraz sami będą musieli działać w tej wolności gospodarczej.
I będą działać,bo wyjścia nie mają,poza jednym,przetrwać do czasu,gdy znów będzie można dorwać się do koryta.

Panie Michnik, bardzo cieszę się, że masz pan kłopoty! Niech ta pańska gazecina będzie ciągle w poważnych opałach! Wie pan dlaczego? Za całokształt hipokryzji i nienawiści do Polaków, do naszego patriotyzmu, za brata i ojca!

Ciekaw jestem jakie instytucje polskie kupują tego szmatławca.

Ciekawe. Dane u źródła (Związku Kontroli Dystrybucji Prasy) za grudzień 2015 http://www.teleskop.org.pl/zkdp/index.jsp?p=publicDataNoReg nakład GW wyniósł 245 545 a nie 160 350 egzemplarzy

„Gazeta Wyborcza” dogania „Fakt”. „Przegląd Sportowy” z największym wzrostem (czytelnictwo dzienników)

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-dogania-fakt-przeglad-sportowy-z-najwiekszym-wzrostem-czytelnictwo-dziennikow

Przynajmniej ten dolny link dotyczy danych z okresu czerwiec - grudzien 2014! A nie 2015.

Wszystko wali mi się na mój/ szektera /łeb ,przydałby mi się kakakask.

sprzedaż GW na poziomie 160 tys. egzemplarzy to i tak 8 razy więcej niż gadzinówki i szmatławca jakim jest GP

Sraczka na OszCzerskiej

Biegunki pierwsze przypadłości
Wskazują źródło niestrawności:
„Infekcja” przyszła znad Dunaju,
Gdzie „dziennikarze” baju-baju
Musieli skończyć. Straszna zmiana!
„Gazeta” zwalcza więc Orbana…

Biegunki druga przyszła faza:
Korwin zwyciężył. Ach, „odraza”!
Sypią się różne epitety,
Bo to „faszysta” – dla „Gazety”…
I faza trzecia dyzenterii:
Grozi zwycięstwo „gównażerii”!

Tabloidarzy ostrzec trzeba:
Że czwarta faza jest to gleba.
Mogą już zacząć szukać pracy,
Bo kopa dadzą im Polacy!
Kłamstwo i chamstwo, i nieuctwo
Wyleczy rynek. Przez bankructwo.

Czyżbym naprawdę dożył czasów, że ten antypolski, zakłamany szmatławiec zbankrutuje? Marzenia, marzenia!!!

nie wymiękaj

Zdychaj antypolska szmato. Powoli w bólach.

Jesteś pokrzywdzony umysłowo ?

oj wali sie, wali domek z kart! tak sobie mysle ze napewno ktosik! pomoze.

WYELIMINOWAĆ TEGO SZMATŁAWCA GW. Z KAŻDEGO REJSU SAMOLOTÓW PLL LOT

Od rana same dobre wieści!

„Nie oddawajcie dziś Polski gówniarzom!”

„Nie oddawajcie dziś Polski gówniarzom!”
To tabloidu „mądrość”, co komicznie
Brzmi jak „socjalizm, ale z ludzką twarzą”.
Naczelny ujął „myśl” …polskojęzycznie.

Bardziej po polsku będzie go zapytać,
Czy jeszcze wiek swój pamięta i …marzec?
Nie ma obawy, że zębami zgrzytać
Zacznie swoimi. Bo jakie ma starzec?

Tak, oczywiście, cuda czyni Viagra…
(Tu gratulacje: niechaj dziecię rośnie!)
Ale nim znowu coś „mądrego” nagra,
Niech o swej własnej lat pomyśli wiośnie!

Nie kupować szmatławca, nie korzystać z reklam szmatławca
OLAĆ ICH
TO NIE NASI
TO NIE NASI
TO NIE NASI

Naczelny alimenciarz Ko(d)-ziarzy na wniosek Adaśka Michnika ma przeprowadzić zmasowane marsze na całej Zielonej Wyspie i okolicach w obronie tuby propagandowej brukselsko-niemieckich targowiczan czyli słynnego szmatławca GieWu.
W marszach spodziewany jest udział milionów członków Platformy Oszustów Grześka Shreka i nowoczesnych baksterów Rubikonia Swetru. Ciche wsparcie inicjatywie udzieliły WSI-owe gluty postsowieckie oraz niezliczone rzesze zwolenników Bredzisława Komoruskiego.
Bezpośrednie transmisje w TVN24, Polsat News i innych radiotelewizorniach przemysłu pogardy i nienawiści do Polski i Polaków.

Kolejne zatkanie Szechtera.
Zgiń gadzino!

Są w delirce a tu kasy brak i co mają szaleć ze szczęścia ? wręcz odwrotnie wściekle atakują jest ich jeszcze trochę. Cóż nie słuchali jak ludzie im pisali ZŁO wraca z podwójną mocą .

Dlaczego ten szmatławiec eksponowany jest np. na Orlenie? Mają specjalny stojak i podkładkę przy samej kasie. Powiem więcej. Nie kupuję tam paliwa właśnie z tego powodu. Tak samo jak nie zaprowadzam dzieci do Mc Donald's

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl