niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2016

Rząd zgubił 800 mln zł. Gdzie są pieniądze z Lasów Państwowych?

Dodano: 21.01.2015 [08:12]
Rząd zgubił 800 mln zł. Gdzie są pieniądze z Lasów Państwowych? - niezalezna.pl
foto: Piotr Łuczuk
Rok temu koalicja PO-PSL w ekspresowym tempie uchwaliła ustawę, która nałożyła na Lasy Państwowe haracz w wysokości 800 mln zł rocznie. Pieniądze miały być przekazane na budowę dróg lokalnych, a program miał trafić do gmin leśnych, których drogi są rozjeżdżane przez transporty z drewnem. Dziś jednak Ministerstwo Finansów nie wie, gdzie trafiły pieniądze. – Rząd kłamie i manipuluje – oburza się Dariusz Bąk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.


W styczniu ub.r. polski rząd w ekspresowym tempie, przy wsparciu koalicjanta, przeprowadził przez Sejm zmiany w prawie, nakładające na Lasy Państwowe daninę w wielkości 1,6 mld zł w ciągu dwóch lat. Ponadto od 2017 r. owe gospodarstwo państwowe będzie musiało płacić 2 proc. podatku obrotowego od handlu drewnem.

Według pierwotnych zapowiedzi rządu 800 mln zł miało być przekazane na program przebudowy dróg lokalnych (650 mln zł) i do budżetu na zasypywanie dziury (150 mln zł). – Pieniądze miały być znaczone. Tak twierdziła koalicja rządząca i ministrowie. Pieniądze zabrane Lasom miały być przeznaczone na Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych w powiatach i gminach. Zapytaliśmy więc, które drogi z tych funduszy zostały wybudowane. Okazało się, że nie wiadomo, ponieważ pieniądze zostały wymieszane i niemożliwe jest, żeby to wskazać. A my, jako posłowie, chcielibyśmy to wiedzieć – mówił wczoraj w Sejmie Dariusz Bąk, poseł PiS‑u.

Jak tłumaczy nam Ministerstwo Finansów, pieniądze… wsiąkły do budżetu. – Środki pochodzące z wpłat dokonywanych przez Lasy Państwowe, podobnie jak w wypadku wpłat innych jednostek czy podatników, wchodzą do ogólnej puli dochodów budżetu państwa, która umożliwia pokrycie wydatków państwa związanych z realizacją głównych jego funkcji – poinformował nas Wydział Obsługi Medialnej Ministerstwa Finansów. Zdaniem urzędników resortu pieniędzy nie da się w żaden sposób namierzyć.

Na co więc zostały przeznaczone pieniądze od Lasów Państwowych? Trudno powiedzieć. Raczej nie poszły na przebudowę dróg lokalnych. Rozporządzenie i uchwała Rady Ministrów wielkość wydatków na przebudowę dróg lokalnych ustaliły już w 2011 r., później zapisanych w nich kwot nie zmieniano. W sumie w latach 2012–2015 zamierzano wydać 3,2 mld zł. Jak czytamy w uzasadnieniu do rozporządzenia z 6 września 2011 r.: „Dotacje dla jednostek samorządu terytorialnego na realizację zadań własnych w zakresie przebudowy, budowy oraz remontów dróg powiatowych i gminnych finansowane są z rezerwy celowej budżetu państwa. Projektowane rozporządzenie nie wpływa na wielkość wydatków budżetu państwa w ramach rezerwy celowej”.

Do tej pory w ramach programu wykorzystano niewiele ponad 1,4 mld zł. Mimo zapowiedzi rządu, nie można powiedzieć, że pieniądze pozyskane od Lasów spożytkowano na program przebudowy dróg lokalnych.

W tym kontekście niepokojąco aktualne stają się kwestie zawarte w dokumentach ujawnionych przez serwis WikiLeaks. Jak wskazywał raport amerykańskiego ambasadora w Polsce Victora Ashe’a przeznaczony dla jego przełożonych, prezydent Bronisław Komorowski zaproponował, by z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży lasów zaspokoić roszczenia przedwojennych żydowskich właścicieli nieruchomości.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

od 2017 roku Lasy zostaną obciążone podatkiem obrotowym , jak rozumiem od przychodów - bez względu na zysk. Ciekawe czemu rząd , np. wzorem Orbana, nie obciąża podatkiem obrotowym supermarketów

jak togdzie???oficerowie prowadzacy ,,naszego,,wuja-prezydenta przytulili tak jak te q16 mln.papieru za uslugi kuplerskie dla cia w klewkach i kiejkutach s.p.a.leppewr mialracje a zydowska gazeta dla Polakow i wsi24 zrobili z niego wariata i seksoholika

Lasy są państwowe więc dochody są też dla państwa !To chyba proste ?

Skoro takie proste to niech państwo utrzymuje pracowników i lasy skoro państwowe... póki co utrzymują sami siebie.

Ta banda oszustów kradnie każdego dnia grube kwoty i wyprowadza je za granicę!!!!Przyszły rząd musi natychmiast dokonać audytu wydatków od 2008 r !!!A co na to Vincenty śmierdziel??????? I to by było na tyle!!!!!Tylko na Platfuse Obiwatelską głosują GŁUPKI I ZDRAJCY!!!!! Nie wspomnę o wyborach na prezydenta -komorosiu weż swoje pakunki i zwiewaj do ruskiej budy!!!!!

Dlaczego jest cicho o Polskich KOLEJACH lINIOWYCH KTO JEST ICH WŁAŚCICIELEM? CO Z ULGAMI PRORODZINNYMI NA DZIECI tUSK I kOPACZ KŁAMALI ŻE CI KTÓRZY NIE MAJĄ PODATKU TEŻ MOGĄ Z ULG SKORZYSTAĆ.

Kto dał mandat Komorowskiemu, żeby potajemnie podarował amerykańskim Żydom 1/4 terytorium Polski ?Było to w czasie , kiedy był marszałkiem sejmu. Tak twierdzi ówczesny ambasador USA w Polsce.

Sama wartość drewna w Lasach Państwowych szacowana jest na 500.000.000.000 (miliardów) zł. do tego dochodzi wartość gruntów - ok 7.500.000 ha, czyli ok 25% powierzchni Kraju, wartość kopalin pod ziemią itd. Czy to nie jest kolosalny szwindel ?

Sikorski próbował udowodnić, że to pani Pawłowicz wydała , wtedy w nocy 800.000.000 zł - na sałatkę.A Szczurek niczego nie zauważył.

zdaje się, że ten tzw. rząd, zgodził się, żeby "onym" te 65 mld $, spłacać w ratach, po 800 PLN mln rocznie

Rządzi mafia i wyprzedaje majątek Polaków.

Jak ja chciałam ściąć jedno drzewo ze swojego lasu , to urzędniczka powiedziała ,że to mnie będzie kosztowało ze 100 000złotych ! A ja jej na to :"Pani za 100 000 to ja kupię sobie złote drzewo!" Na te słowa przyleciał drugi urzędnik i powiedział ,że nie 100 000, bo chyba się za tę urzędniczkę niegramotną zawstydził. Piszę dlatego ,że zwykłemu obywatelowi nie wolno ściąć drzewa , a PAŃSTWO MORDUJE CAŁE LASY ! Leśnicy do strajku, BUNTU TRZEBA! W najgorszym okresie nie pustoszono lasów ! Trzeba organizować patrole społeczne i wyganiać złodziei z lasów. Ja już widziałam całe polany łyse po takiej wycince, a nawet w takich miejscach ptaki nie chcą śpiewać, a zwierzęta uciekają i grzyby nie chcą rosnąć! Straszna pazerność i złodziejstwo , a niby tak dbają o ekologię, o przyrodę, fałszywe ścierwa!

Przecież to było pewne, że kasa pójdzie na łatanie dziur we wszystkim, co tylko możliwe - nawet w prywatnych budżetach osób z naczelnych i centralnych organów administracji. Jak już ktoś wspominał, tylko głupawy Polaczek może być tak naiwny, bo w prawdziwej demokracji od razu taki bałagan skończyłby się aferą i dymisjami. Ale Polaczek nie ma pojęcia co to demokracja. Domniemam, że wg Polaczka demokracja, to "demo"-lud, "kratos"-kradnie i tak to się kręci KAMU-NA, KAMU NIET. Przepraszam za sarkazmy rzetelnych Polaków, ale akceptowalność przez część społeczeństwa określanych "Polaczkami" takiego "burdelu" i zdrad interesu narodowego zasługuje na najgorsze określenia dla tych, co bezwiednie PO-pierają taki stan faktyczny. Pomimo, że pokończyli studia, mają doktoraty i profesury, to pozwalają się poniewierać jak półanalfabeci. Innymi możliwymi sytuacjami oprócz głupoty są jedynie: własny interes (przekupstwo), albo agenturalność, albo zdrada. Jeżeli przenosi się profesorskie doświadczenia z owadów i insektów na ludzi, wówczas efekt jest nieznany, a może inaczej - wówczas mamy efekty jak w Polsce.

Kasa poszła z jednej Mafi do drugiej Mafi- na roszczenia nie słuszne . Grabią POLSKĘ

Jezeli powstała UNIA .. by wspolnie wzbogacać i wzmacniać Europę ..
to musi powstać komisja , ktora bedzie rzady czlonkowskich krajów rozliczać za marnotrawienie pieniedzy
Nasz rzad musi miec nadzór inaczej sobie nie radzi .. brakuje fachowców i uczciwych
Komisja jakby znalazła grubsze przewinienia oraz jakies przekrety zmuszałaby premiera do zmiany w obsadzie bez odpraw.

Złodzieje !!!!!!!!!! Dziś naszym krajem rządzą POspolici złodzieje!!!! I co na to Prokuratura? Jestem pewna, że w tym temacie najwiecej wie ten z Belwederu!

wczoraj przyszło moje i mojej Żony rozliczenie konta OFE, rząd z tuskiem na czele 2 lutego 2014 roku ukradł w bezczelny sposób nasze pieniądze, w sumie około 40000 złotych, tak po prostu lekką ręką ciach i nie ma 51,5% oszczędności na moim koncie. Złodzieje z PO-PSL nie cofną się jak widać przed niczym, lasy prędzej czy później również rozkradną jeśli Naród polski wreszcie się nie zbuntuje przed kolejnym szwindlem waaadzy. Szansa była jeszcze tydzień temu, ale górnicy się "dogadali" co i tak nie zmienia faktu, że kopalnie i tak zlikwidują bo taka jest ustawa

"Komorowski musi odejść jak najszybciej". Komorowski nie może wygrać kolejnych wyborów. "Komorowski to człowiek niebezpieczny dla Polski" A.Ścios. Żaden Polak nie zagłosuje na Komorowskiego. "Te sondaże dla Komorowskiego mówiące o poparciu w 80% to FIKCJA to KIT ".

Ale ta fikcja, ten kit może się okazać prawdziwy - wynik wyborów może zostać "dopasowany" do tych sondaży.

czyzby tyle kosztowal tron dla krola jewropy?

Dopisać do treści Konstytucji RP:
.
"Grunty lasów porastających na terytorium RP stanowią niezbywalną własność Narodu Polskiego.
Państwo dba o kondycję zdrowotną lasów".

amerykańscy żydzi żądają a my mamy im dać miliardy? normalny prezydent niepodległego państwa powiedziałby: nic nie dostaniecie bo na nic nie zasługujecie, to nie wasz spadek! czy polska chce spadku po Polakach zmarłych w USA? to to samo. a ile Francja płaciła żydom za utracone mienie? ile Niemcy? kto wspierał holokaust? kto handlował z Hitlerem? kto mu pozwolił wzróść w taką siłę? czy przypadkiem żydowskie banki nie miały w tym udziału?

Prawdziwie jesteś Gość! Szkoda tylko,że mamy nieprawdziwego prezydenta na prawdziwej kupie rządowego gnoju.

lemingi zacznijci to wreszcie rozliczac bo wasza cisza swiadczy o glupocie albo was tak naprawde niema to wymysl info musimy razem zaczac napierac bo to nasza najasniejsza 0RZECZPOSPOLITA

Przed rocznicą "wyzwolenia" Olsztyna przez Armię czerwoną biorą się za sowieckie pomniki. http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/antoni-gorski-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-o-mozliwosci-popelnienia-przestepstwa

A zapłacili Polsce za 1000- letnią gościnę? Kto przez lata utrzymywał te nieruchomości?? Powinni jeszcze dopłacić!!! Innowiercy powinni płacić za możliwość życia w nieswoim kraju, a czym się odwdzięczją? Nikt tu nie trzyma rodziny Komorowskiego na siłę, mogą żyć w Izraelu i tam wprowadzać swoją wizję i tam sprzedawać lasy, pola łąki, przemysł = na korzystnych warunkach. Polska uwolniona od szalbierzy kupi

temat tabu-czyli odszkodowan jakich domagaja sie gangsterzy finansowi z „przemyslu holocaustu” choc juz teraz bardzo mocno wspierani przez panstwo Izrael.
______________________________________________________
Na stronie Prezydent.pl w tekscie z relacji ze spotkania z prezydentem Izraela, znalazlem taki kwiatek w przemówieniu Komorowskiego -wypowiedzial min. takie slowa : „Zawsze wyobrazalem sobie, ze relacje polsko-izraelskie beda odwolywaly sie do doswiadczenia wspólzycia przez tysiac lat na obszarach etnicznie, kulturowo, religijnie mieszanych „(???)

Sikorski powiedzial w wywiadzie tvp Info, ze to Polacy sami sa sobie winni ze nie mamy bezwizowego wjazdu do USA, bo z tego co zrozumialem rzekomo lamia nagminnie amerykanskie przepisy imigracyjne. Prawda przypuszczalnie moze byc zas taka, ze „swiatowe zydostwo” bedzie tak dlugo "utrudnialo nam zycie" w stosunkach dwustronnych z Ameryka, dopóki nie otrzymaja haraczu od Polski. I pewnie na tym haraczu sie nie skonczy..

__________________________________________________________________________________________________
No i w koncu dochodzimy do sprawy rekompensat za tzw. prywatne mienie „po zydowskie”. Szczególnie sprawa dotyczy tych przypadków kiedy brak jest naturalnych rodzinnych spadkobierców. Polskie prawo nie przewiduje w takim przypadku przekazanie tego mienia osobom trzecim. Ale Zydzi wiedzac o tym , bardziej atakuja kolejne rzady w Polsce, aby te dostosowaly prawo tak, aby te przeszkode usunac.
Jesli do tego dojdzie, nalezy sie liczyc z wyplata ok 65 miliardów dolarów panstwu, które nawet nie istnialo w latach, kiedy na Polske napadlo prawie jednoczesnie dwa sasiednie kraje i zrujnowalo nasz kraj pod kazdym wzgledem , przy czym pieniadze nie byly tu najwazniejszym i decydujacym o naszej klesce jako narodu elementem.
W latach 60tych,na podstawie porozumienia z 1952 r Izrael otrzymal od RFN wielomiliardowe odszkodowanie dla ofiar holocaustu. Dlaczego Izrael a nie np. Polska?
____________________________________________
Czas na sadowe dochodzenie roszczen minal jak sam napisales w 1985 roku, czyli zgdonie z obowiazujacym prawem po 30 latach.Po z góra 26 latach od wygasniecia prawa do ubiegania sie o odszkodowanie, sady zmuszaja Ustawodawce do napisania nowej ustawy odszkodowawczej!To jakis absurd!!! - w ten sposób nie ma ciaglosci prawa!Nawet jesli bylo ono komunistyczne.Albo-albo!Albo sznujemy fakt iz w 1985 roku zostaly wyczerpane mozliwosci prawne sadowe do odszkodowan, (szanujemy prawo), albo mozemy tak w nieskonczonosc zmieniac prawo pod dowolna modle!
CYTATY BARDZO NA CZASIE!!!

Rzad zgubil 80....
Lasy, Polskie lasy, nie wiem czy inni tez tak czuja jak ja, ja czuje jakby ktos mi serce wyrywal. LUDZIE< BRONCIE LASOW. Moze PDuda cos pomoze, powinien sie tym zainteresowac,musi pomyslec szerzej i glebiej a prawda wyjdzie na jaw,on moze teraz duzo, duzo od niego zalezy, my mu pomozemy. Czy Polska zawsze musi byc ta ofiara, ze wszyscy zeruja na Polsce? Gdzie ci rzadzacy? Dlaczego ci rzadzacy rozdaja Polske? Nie moglam zniesc jak zadarmo komuna dawala rosji Krolewiec. Ludzie,nie badzmy bierni, zrobmy cos.

Przed wojną nie było Izraela, powstał w 1948r. Ci żydzi byli obywatelami Polski. Z jakiej racji Izrael wyciąga rękę po "majątek" obywateli Polski?

I co tu się dziwić. Skoro oszust na oszuście - na urzędzie. Kłamią w żywe oczy. Dziwie się tylko mainstremowym , że się tak upadlają przy okazji (pewnie nie za darmo?)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl