niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

UJAWNIAMY: Kolega Schetyny chce przejąć kopalnie na Śląsku

Dodano: 14.01.2015 [20:47]
UJAWNIAMY: Kolega Schetyny chce przejąć kopalnie na Śląsku - niezalezna.pl
foto: msz.gov.pl
Krzysztof Domarecki chce przejąć przeznaczone do likwidacji kopalnie Kompanii Węglowej. Właściciel spółki chemicznej Selena złożył ofertę na zakup zakładów Brzeszcze, Sośnica-Makoszowy i Bobrek-Centrum. Jak wynika z informacji portalu niezalezna.pl, Domarecki od lat jest w bliskich relacjach towarzyskich z politykiem PO, Grzegorzem Schetyną. Pod koniec grudnia otrzymał od niego Odznaczenie "Bene Merito" (Dobrej Zasługi).

Biznesmen chętny do przejęcia kluczowych kopalni węglowych przyznaje, że o jego planach rząd PO-PSL wiedział już pół roku temu.

- Sygnały do rządu dotyczące naszego podejścia do górnictwa wysyłaliśmy w czerwcu i we wrześniu - przyznaje w rozmowie z RMF, Krzysztof Domarecki. W swoich pismach "prezentował koncepcje i możliwe rozwiązania" sytuacji w Kompanii Węglowej. Biznesmen dodaje przy tym, że do samej Kompanii pisał w tej sprawie dopiero w listopadzie. Domarecki nie precyzuje do kogo konkretnie wysyłał swoje "sygnały do rządu", nie jest jednak tajemnicą, że zarówno w czerwcu, jak i teraz resortem gospodarki nadzorującym górnictwo, kieruje Janusz Piechociński. Lider PSL w trakcie rozmów rządu z górnikami przebywał w Indiach.

Jak jednak wynika z informacji portalu niezalezna.pl najlepsze relacje Domarecki ma nie z Piechocińskim, a z byłym dolnośląskim baronem PO, Grzegorzem Schetyną, który od października 2014 r. kieruje ministerstwem spraw zagranicznych. Panowie znają się od wielu lat, a ostatnie ich oficjalne spotkanie odbyło się niecały miesiąc temu, 18 grudnia zeszłego roku. Tego dnia biznesmen został odznaczony, w ramach spotkania ministra Schetyny z przedstawicielami polskich firm aktywnych za granicą.

- Za dotychczasowe aktywne zaangażowanie w procesie umiędzynarodowienia polskiej gospodarki i promocji jej wizerunku na rynkach zagranicznych minister Grzegorz Schetyna wręczył przewodniczącemu rady nadzorczej Grupy Selena FM S.A. Krzysztofowi Domareckiemu odznakę honorową "Bene Merito" - czytamy na stronie resortu dyplomacji. Wyróżnienie to przyznaje się za „działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej”. Krzysztof Domareckim był jedynym biznesmenem, który tego dnia otrzymał odznaczenie.

- Chcę wierzyć, że to jedynie nieudolność, a nie celowe działanie - tak plany rządu na Śląsku komentuje w rozmowie z reporterką VOD Gazeta Polska, poseł Beata Szydło. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę, że już pojawiają się spekulacje o kupcach na likwidowane kopalnie. - Już się mówi między wierszami, że być może ktoś to kupi, ciekawe za ile. Pamiętajmy, że sprzedaż kopalni to nie jest tylko sprzedaż majątku, to również prawo do wydobycia tego co jest pod ziemią – wyjaśnia wiceprezes PiS.


Zdjęcia z ceremonii nadania Odznaczenia "Bene Merito" Domareckiemu:


msz.gov.pl​


msz.gov.pl​


msz.gov.pl​


msz.gov.pl
16 listopada 2010 r. Odznaką Honorową „Bene Merito” przez ówczesnego ministra spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego wyróżniony został gen. Marian Janicki, były szef BOR-u odpowiedzialny za tragiczny w skutkach lot przedstawicieli polskiego państwa do Katynia w kwietniu 2010 r.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

ten caly Domarecki to wielce zasluzony komuch, po mieczu i kadzieli, pasuje do POlszewickich gangsterow doskonale...

Złodzieje odznaczają się w najlepsze...Co za ŻENADA! Rozkradanie Polski trwa w najlepsze. Schetyna chciał się dorwać do władzy, żeby móc załatwić z "największą macherką od szpitali" parę dyli... Tak to wygląda! Co na to społeczeństwo?

GRAFEN!!!!
Polecam art. http://wpolityce.pl/gospodarka/229383-apetyt-na-przejecie-polskich-kopalni-prezesem-spolki-ktora-chce-je-kupic-jest-czlowiek-podejrzany-przez-ipn-o-klamstwo-lustracyjne
http://wpolityce.pl/gospodarka/229660-przelomowe-odkrycie-lodzkich-naukowcow-oryginalna-technologia-wytworzenia-grafenu
ZDRADA - Zdrajcy są wśród Nas!
Grabią nas w biały dzień i przy świetle jupiterów.
Ponadto pożyteczni idioci przyznali temu panu NAGRODĘ IM. PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO (http://www.wielkiprojekt.2011.sobieski.org.pl/main/nagroda). Pytam co ten współpracownik bezpieki tam robi w tym towarzystwie gdzie jest Krasnodębski, Gliński, Bielecki Cz., Kamiński A., ect.
Sprzedały nas k…y solidarnościowe i okrągłostołowe.
Jedyny ratunek=BÓG, NMP i ogrom MODLITWY. krucjaty Różańcowej jak Bracia Węgrzy!

Zgoda -ale my ich znamy po imieniu .Polska nie torba podróżna, wszędzie ich znajdziemy bo wszędzie dotarła bieda.

"Biznesmen dodaje przy tym, że do samej Kompanii pisał w tej sprawie dopiero w listopadzie"
Pismo o treści: Mam nadzieję, że doprowadziliście już finanse kopali na skraj bankructwa, żebym nie musiał przepłacać.
No i chłopaczki rozłożyli finanse kopalni tak jak trzeba, co tam ludzie, Ci się nie liczą, to tylko szara masa upadłościowa.

1983, a więc w okresie stanu wojennego.

Ciekawe, prawda? Właściciel spółki pod panowaniem Jaruzelskiego organizuje wyjazdy studentów do Indii, kraju należącego bądź co bądź do świata poza żelazną kurtyną, a zatrudniony przez niego prezes był tajnym współpracownikiem komunistycznej bezpieki. Zaczynają się nam te puzzle układać w bardzo niesympatyczny wzorek potwierdzający twierdzenia „paranoików” jakoby służby peerelowskie nigdy nie przestały działać a zmieniły jedynie branżę i przeszły z polityki do biznesu. Tej ostatniej bynajmniej nie odpuszczając, ale wykorzystując kontakty i wiedzę do wymuszania na „przedstawicielach narodu” korzystne dla siebie decyzje.

Dlaczego o tym piszę skoro człowiek chce kupić kopalnie ratując tym samym miejsca pracy górników i nie tylko? Ano dlatego, że wyznaję zasadę iż nie istnieje coś takiego jak mniejsze zło i nie przekonuje mnie argumentacja typu „może i ukradł, ale gdyby nie ukradł to poszłoby na zmarnowanie”. Zwłaszcza, że nikomu spośród mających władzę decydować o losie śląskich kopalń nie przyszło jakoś do głowy by sprywatyzować je w uczciwy sposób, by znaleźć inwestora gotowego zapłacić normalną cenę odzwierciedlającą wartość i rynkowy status górniczych przedsiębiorstw. Oczywiście moje słowa to wołanie na puszczy, ale może choć jedna osoba zastanowi się nad nimi i ręka jej drgnie przy wyborczej urnie kiedy przyjdzie podjąć decyzję o tym kto ma gospodarzyć naszym krajem.

no piekne te zdjecia macie!
Mam nadzieje ze te pieknie wystrojone dziewczeta to tylko potomstwo .POprawnie myslacych, a nie ochotniczki np; ze slaska!

Nie dziwi firmowy(w ramach Universal Energy) sojusz byłej oligarchii byłych spółek górniczych z benemerito i bezpieką http://www.wpolityce.pl/polityka/152587-czapki-z-glow-przed-gornikami-ktorzy-nie-chcieli-aby-ich-reprezentantem-byl-waldemar-mroz-ktory-w-dokumentach-ipn-widnieje-jako-agent-bezpieki-ps-krzysztof

Gdy się zastanowić nad tym wszystkim czyli po co komuś nasze kopalnie. Wniosek nasuwa się jeden, chodzi o GRAFEN dlaczego? Bo do jego produkcji potrzeba bardzo dobrej jakości węgla kammienego ( zanieczyszczenia z siarki łatwo jest usunąć). Grafen to przyszłość to coś jak skok między germanem ,a krzemem i co najważniejsze węgiel to ostatni pierwiastek z tą liczbą elektronów walencyjnych , czyli ogromne pieniądze przez wiele lat.A jeśli się zauważy że polski rząd ma patent na wytwarzanie grafenu to może go sprzedawać komu chce i za ile chce.
I to jest prawdziwy powód tego co nas rząd wyrabia , niewyobrażalne zyski na lata dla nich ,a dla nas .....

No i wiadomo o co chodzi jak niewiadomo o co im chodzi jak zwykle chodzi o kase ale nie dla panstwa by narod rosl w sile ale dla swoich siutkow

No i tak się kradnie majątek narodowy kolesie nie próżnują za chwilę przyjdzie czas na lasy na porty na jeziora jeszcze troche ziemi może i racja bo POlaków też wojczyżnie nie będzie.Ten pan zna też Sobiesiaka i innych baronów.

on jest tw-dramat

A uzdrowiska to kto kupil, i za ile,siec uzgrowisk,cymes.
Wlasnie przed chwila PO-PSL przeglosowali likwidacje kopalni.

To jest zdrada największego kalibru , gdzie są służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo Polski . Tych drani ,którzy doprowadzają poszczególne gałęzie przemysłu do ruiny , aby je kupić za złotówkę należy osądzić i wsadzić tam ,gdzie ich miejsce.Nigdy w całej historii Polski nie było takiego perfidnego rządu , który dba o kolesi partyjnych,który dba o to , aby prawie czterdziestomilionowy naród nie miał perspektyw , żeby się nie rozwijał, tylko zwijał.

A kolega chce zaplacic uczciwie za kopalnie - czyli sprzet wydobywczy, zloza wegla na kilkadziesiat lat po cenie rynkowej, kontrakty i ewentualne dlugi czy jak zwykle kupowanie w PO oznacza przejecie mienia za psi h...j !!!??? Lody, lody krecimy, komu lody !!!!!!!!!!!!!!

TAK TO SIE ROBI..http://www.upadeknarodu.cba.pl/wywiad-z-gerem.htm

UBek to nie p o l a k

Kiedy te bolszewickie pasozyty i gady przestana rzadzic sie w Polsce i znajda sie w koncu pod kluczem?

Nie ma innego wyboru, ulica musi zmienic nam wladze!

Nastepne wybory do poki jakis grosz z unii jewropejskiej przychodzi do Polski maja zaklepane, ale jak ta "rzeczka" z Brukseli wyschnie to po nich chocby potop, bo sa juz tak dobrze ustawieni finansowo na przynajmniej 10-15 pokolen do przodu.....

W PO-landzie się nazywa uwłaszczenie swoich. W normalnym kraju korupcja i złodziejstwo.

Te dzieci w tle to wszystkie tofaszysza Schetyny są? Dobre rozwiązanie jest z tymi jednakowymi ubrankami - nie ma niezdrowej rywalizacji.
Acha, chciałem zaklepać Wieliczkę. Żona mówiła, że podobno mają kopalnie rozdawać, a ta jej się nawet spodobała...

Koleśiostwo PO-nad wszystko,
łapka, łapkę wspiera,
jednym rośnie korytko,
innym bida doskwiera !

Trza się nachapać,
poki leming uśpiony,
nim w łeb zacznie się drapać,
będzie ogolony !

Tak prostacka manipulacja, że przedszkolaki wiedzą o co chodzi. Odciągnij od głównego wątku na trzy, cztery miesiące obiec8jąc cuda ( stocznia Szczecińska, inwestor, Katar) kupi nas prywatna firma i będzie miodzio.
Ludzie obudźcie się. To się dzieje z kopalniami. Nasze firmy są mordowane, My jest6eśmy zabijani.

Rząd wiedział juz pół roku wcześniej????????Prywatny Folwark sobie PO i PSL urządziło z POLSKI?.

I co? wszystko pomału się wyjaśnia . To było celowe działanie doprowadzenie do bankructwa kopalnie dla kolesiów, a przy tym mieli się nachapać działacze PO. Stara zabawa w grę. podział POLSKI.

Prześwietlić majątki tych gnoi!!!Skąd mają taką kasę, skąd nakradli, ile ludzi przez nich bieduje!!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl