niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Skandaliczna decyzja sądu: „Topienie księży w Wiśle” zgodne z Konstytucją RP

Dodano: 09.09.2014 [13:01]
Skandaliczna decyzja sądu:  „Topienie księży w Wiśle” zgodne z Konstytucją RP - niezalezna.pl
foto: tome213/sxc.hu
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ uznał, że deklaracja „topienia księdza w Wiśle” jest zgodna z polską konstytucją.

Jakiś czas temu Grzegorz Gruchalski z SLD zapowiedział na antenie Superstacji, że ma zamiar utopić księdza.

Będziemy topili księdza jako symbol opasłości Kościoła. Tego, że Kościół ma dużo pieniędzy na swoje działania (...) Weźmiemy takiego dużego opasłego księdza i utopimy go w Wiśle – powiedział Gruchalski. Swoją skandaliczną wypowiedź polityk SLD tłumaczył chęcią zorganizowania happeningu – twierdził, że chodziło o kukłę księdza.

Dopytywany przez dziennikarza, czy pomysł na happening nie jest zbyt kontrowersyjny i czy nie kojarzy się politykowi SLD z zabójstwem księdza Popiełuszki, Grzegorz Gruchalski zaczął się tłumaczyć.

Może ten przekaz jest trochę wyostrzony, natomiast musimy pamiętać, że jeśli nie pokażemy twardej retoryki, to nie będziemy w stanie się przebić. My nikogo nie chcemy zabijać. Nie chcemy mordować żadnych księży. Absolutnie. Jesteśmy pacyfistami, sprzeciwiamy się jakimkolwiek rozwiązaniom siłowym, natomiast chodzi nam o symbol Kościoła. Symbolem Kościoła jest katolicki ksiądz. Ten opasły, zły ksiądz, który po prostu ma dużo pieniędzy, jeździ dobrymi samochodami – tłumaczył polityk SLD.

Wypowiedź Grzegorza Gruchalskiego wywołała w mediach lawinę komentarzy. Pomysł na happening ostro skrytykował nawet rzecznik SLD Dariusz Joński.

Na słowa Gruchalskiego zareagował również Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą, zawiadamiając o wszystkim prokuraturę. Ta jednak odmówiła wszczęcia dochodzenia, następująco tłumacząc swoją decyzję: „stwierdzić należy, że powołana wyżej treść winna być oceniona jako zamanifestowanie przez Grzegorza Gruchalskiego swego osobistego poglądu, do czego uprawnia go Konstytucja RP”.

Ryszard Nowak w imieniu Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą odwołał się od tej decyzji do sądu. Ten właśnie podjął decyzję. Jest taka sama, jak prokuratury.

Czyn ten nie zawiera znamion czynu zabronionego, a postępowanie oskarżonego w sprawie zamiaru topienia księży jest zgodne z Konstytucją RP” – uznał Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

pytam, gdzie jest prymas kościoła, i kardynałowie ?

To ja proponuje wziac takiego tlustego misia z WSI i powiesic go na galezi...!

Jeżeli to jest zgodne z konstytucja -to utopmy parędziesiąt "kretynow politycznych"udajacych sedziow.Oczywiscie zrobmy to teraz jaklo heppening-moze później jako widowisko "artystyczne"Zaczniojmy to na pradze -polnoc a później się zobaczy.

a może heppening "topienie sędziów" a POtem ich POwiesic żeby wyschli :)

To ja bym chętnie utopił Wałęsę Tuska i Millera???? ale nie doczytałem czy można topić trzech naraz???? :) a jak można to jeszcze obłudnego Lisa!!!!! swoją drogą ciekawe czy lis robi l-o-d-a Tuskowi????? :)

Mają na "lewicy" takiego "szczupłego" kaploka, błazna, jajcarza. Swój chłop na niego mówią. Niech zrobią próbę jak to się przeprowadza na szczurach.

Taaak? No to teraz TOPIMY ZYDA, NIEMCA I HOMOSEKUALISTE W WISLE.I co na to sad?

Mógłby dać Gruchalski przykład i utopić Kalisza w jego Jaguarze jako symbol opasłości komunistów i socjalistów , którzy mieli czynić dobro dla wszystkich obywateli . Nie rozumiem Kościoła . Kościół nic nie czyni w obronie wiary stosując przykazanie Jezusa by nadstawiać drugi policzek . Ale czy nie Syn Boży wściekł się i wygonił lichwiarzy ze świątyni broniąc dobrego imienia Boga? Przecież tym czynem dał nam przykład , że jako jednostka powinniśmy być potulni ale gdy chodzi o obronę wiary powinniśmy być stanowczy.

Rację ma pan Grzegorz Braun mówiąc, że prokuratura i sądy, to największa w Polsce zorganizowana grupa przestępcza.

- "bezpańskiego" mienia powojennego-domy,mieszkania,ziemia.Proceder ten uprawiają od okolo 20 lat.Jestem jednym ze spadkobierców i mam do czynienia z taką sytuacją.To jest prawdziwa MAFIA SĄDOWNICZA !!!!! - te dzieciaki z Pruszkowa przy nich to drobiazg.Być może dlatego zginąl M.Papala-szef Policji namierzając tych zbójów w togach i nie znaleziono winnego choć morderstwa dokonano w centrum Warszawy w pobliskiej obecności kilkudziesięciu osób !!!!-tożsamość "kuby rozpruwacza" szajbniętego Żyda ustalono ze 100% pewnością po 200 latach !!!!!

W kwe stii ...opasłości. Może należałoby zadać pytanie o inną "opasłość"? Może należałoby zapytać, cóż to za nowa rocznica wybuchu IIwojny światowej, obchodzona 10 września w Berlinie i pan Komorowski nie mógł zgłosić się do Sądu na zeznania w sprawie korupcyjnej, ponieważ "musiał" uczestniczyć w tym "święcie"? Czy zmieniły się w ostatnich dniach fakty historyczne? Berlin ważniejszy?
Nieco więcej pytań: https://www.youtube.com/watch?v=h8gXzphl6fI Odpowiedzi również. Także na temat "opasłości".

A co by bylo, jakby tak zorganizowac w Polsce heppening pt, "Topienie premierow rzadu",

ktorzy sa zdrajcami wlasnego narodu? bo w demokratycznym kraju ten heppenig nie

zawiera czynu zabronionego i zgodny z Konstytucja RP!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl