niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Pobór rezerwistów, Gwardia Narodowa, Armia Krajowa. Polacy chcą być gotowi na wojnę z Rosją

Dodano: 29.08.2014 [20:41]
Pobór rezerwistów, Gwardia Narodowa, Armia Krajowa. Polacy chcą być gotowi na wojnę z Rosją - niezalezna.pl
foto: Roman Kapishev; vk.com/photo-30272167_300820248
MON chce w tym roku przeszkolić 7 tys. rezerwistów w umiejętnościach bojowych, w przyszłym 11 tys. W 2016 roku ma to być już 18 tysięcy. Szkolenia rezerwistów w zależności od typu trwają od dwóch do czterech tygodni. Do powołania 5 tys. Gwardii Narodowej szykuje się Białystok. Kształtu nabierają także plany odbudowania Armii Krajowej.

Jak dowiedział się serwis RMF24.pl w sztabie generalnym Wojska Polskiego - wzywane będą dwie grupy, z której: pierwsza - to rezerwiści, którzy dawno nie ćwiczyli umiejętności bojowych, druga - osoby, które mają przydział mobilizacyjny do jednostek, gdzie niedawno pojawił się nowy sprzęt. Zwiększonej liczby wezwań - jak podkreśla Ministerstwo Obrony Narodowej - nie należy bezpośrednio wiązać z zaostrzeniem sytuacji na Ukrainie, ale zwiększona aktywność Rosjan ma tu znaczenie.

Warto przypomnieć, że Polacy, widząc inwazję Rosji na Ukrainę, zaczynają sami się organizować. Biznesmeni z Białegostoku obawiając się, że w razie konfliktu zbrojnego z Rosją, miasto podzieli los Doniecka i Ługańska na wschodzie Ukrainy, chcą powołać i uzbroić za własne pieniądze Gwardię Narodową. Gwardia miałaby liczyć 5 tys. osób. Biznesmeni dozbroili by ją nawet w lekką broń ręczną z radomskiej fabryki. Chcieliby też, żeby do realizacji pomysłu włączył się samorząd i doposażył gwardzistów w wyrzutnie rakiet typu Stinger.

Do skutku być może dojdzie również projekt odbudowania Armii Krajowej jako terytorialnego komponentu obecnych Sił Zbrojnych RP. – Tradycja Armii Krajowej to nie rzucanie się z szabelką na czołgi, jak to próbuje nam wmówić propaganda. To największa na świecie doskonale zorganizowana podziemna struktura, skupiająca ludzi bardzo kompetentnych. To awangarda sił zbrojnych. Na jej działaniach wzorują się nowoczesne siły specjalne. Osiemdziesiąt procent młodych ludzi, którzy do nas zgłaszają się na szkolenia, jest zafascynowanych jej historią – twierdzi Stanisław Drosio kierownik projektu Odbudujmy Armię Krajową.

Akcja skupia kilkanaście profesjonalnych organizacji zajmujących się obronnością, m.in. Stowarzyszenie Jednostek Strzeleckich „Strzelec”, Fundację Polskiego Państwa Podziemnego, Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół”, Muzeum Armii Krajowej. Pod jej postulatami podpisali się reprezentanci różnych stron politycznych. Stowarzyszenie Obrona Narodowa, z której inicjatywy powstała akcja, ma ponad 300 instruktorów przygotowujących młodzież i innych obywateli RP do służby w powszechnej ochotniczej Obronie Terytorialnej, w rezerwowych Siłach Zbrojnych RP i innych formacjach mundurowych i państwowych.

Według ostatniego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych 64 proc. społeczeństwa polskiego chciałoby wprowadzenia w każdym powiecie ochotniczych jednostek obrony terytorialnej, a 65 proc. Polaków chce obowiązkowego przeszkolenia wojskowego dla dorosłych.

Więcej na ten temat w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie"
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pobór rrzerwistów i ich szkolenia cykliczne swietny pomysł. Ale powstanie gwardi narodowej jakieś armi 5000 ludzi do tego finansownaych przez biznesmenów?? Czy ktos na głowe upadł?? a niby te5k to skad bedzie?? może zaprosimy ludzi z stadionó damy im karabinki sampowtarzalne bez szkolenia i psychotestow do tego bron przeciwlotnicza i dawaj niech maszeruja przez miasto.... paranoja...

Gwardia Narodowa pod dowództwem ruskich piesków.
Ładne mi przygotowanie do obrony.

Dajcie sobie spokój z Gwardią Narodową. Czasu pospolitego ruszenia już się skończyły. Swojego czasu dla popularności i wyborów zlikwidowano pobór. Czas powołać lemingów i dać im lekcje patriotyzmu. Czas na przywrocenie poboru i budowę 500,000 armii. A Gwardia Narodowa przyda się tylko w przypadku powodzi.
Donek, masz szansę zrobić coś dobrego dla Polski. Inaczej historia ciężko Cię rozliczy.

Polska Stała się państwem frontowym z gigantyczną od lat rozbudowy-

waną rosyjską, dywersyjną agenturą na wszystkich szczeblach Państwa

Polskiego, która bezczelnie, perfidnie podszywa się pod Polaków

i wykorzystuje zasoby państwowe przeciw Narodowi Polskiemu.

W polskojęzycznych głównych telewizjach, polkojęzyczni funcjonariusze

kremla permanentnie promują bandycką rosję i jej agentów - WSI-arzy,

esbeków, ubeków i POdobny sowiecko-komuszy chłam. Sejm jest od lat

większościowo w łapach rosyjskiej agentury wpływu. Najwyżsi "polscy"

urzędnicy państwowi na najwyższych stołkach państwowych nawołują do

"rozsądnego" siedzenia cicho, grzecznego przyglądania się jak bandycka

rosja morduje Ukrainę i potulnego czekania na swoją kolej. Najwyższy czas

aby Polacy oddolnie - tak jak to ma już miejsce w Białymstoku - wzięli

ratowanie Polski w swoje ręce, a także zaczęli zabezpieczać i bronić się

przed rosyjskimi dywersantami i sabotażystami.

No to bierzmy sie za zbrojenia ,Tusk do Brukseli PIS do wladzy ,podatki do gory ,emerytury na dol a jak bedzie malo to w Nowym Yorku juz Banki (i to glownie zydowskie) zacieraja rece zeby pozyczyc kase ,bo przeciez nigdy lepiej niemozna bylo zarobic jak na wojnach!!! A co bedzie jak Putin jednak nas nie za atakuje ???(bo wg.mnie by mialby wiecej problemow niz pozytku z tego) ...a no to bedzie ze rzadzaca Partia przegra nastepne wybory ,i znow bedziemy mieli PO z PSL-em albo Korwina Mike jako vicepremiera ,ktory zacznie z powrotem rozbrajac nasza Armie zeby moc zaczac splacac dlugi !No ciekawe czy taki scenariusz by sobie wiekszosc Polakow zyczyla?

Prof.Józef Marczak z Akademii Obrony Narodowej - autorytet, specjalista w dziedzinie obrony terytorialnej
wraz z zespołem innych patriotów przygotowali, przetestowali gotową koncepcję tworzenia takiej formacji. Wg profesora przekształca nas to w niepokonana twierdzę, żaden wróg tu nie wejdzie bo go zabijemy. 700.000 składającej się głównie z ochotników żołnierzy lekkiej piechoty z karabinami, granatnikami przeciwpancernymi, lekkimi wyrzutniami nowoczesnych pocisków ppanc, moździerzami i artylerią holowaną. Wyliczony koszt to 6% obecnego budżetu MON - czyli nic. Wszystko jest gotowe tylko premier rządu musi dać polecenie aby ten projekt obronny uruchomić a właściwe odwiesić, bo został zawieszony przez cywilne kierownictwo MON na polecenie BBN gen.Kozieja absolwenta akademii Sowieckich.
Wyliczenia zakładające skromnie, że w każdej gminie organizujemy kompanię takiej lekkiej piechoty ochotniczej liczącej 150 żołnierzy - otrzymujemy 2479 kompanii a w nich 371.850 wartościowych ludzi (społeczników-patriotów) pod bronią. Innymi słowy w każdej wsi-sołectwie musimy zwerbować 5-15 żołnierzy, myślę bez problemu.
Prof.marczak proponuje nazwę formacji Armia Krajowa, inni mówią o Gwardii Narodowej.
Ja zaś proponuję nie wywarzać otwartych drzwi tylko wziąć to co już zostało wymyślone i sprawdzone w boju z pełnym sukcesem: Armia Ochotnicza WP (założyciel gen. Haller w 1920) Nie żadne OT ,Gwardia Narodowa czy AK lecz Armia Ochotnicza to udany projekt, gotowa wspaniała tradycja i 100% wymierny, niezwykły sukces. Armia Ochotnicza spowodowała gwałtowny napływ ochotników i obroniła Ojczyznę pod Warszawą przed agresją dzikich hord sowieckich w chwili gdy wydawało się ze nie ma żadnej nadziei. Przełomowym epizodem, symbolicznym punktem zwrotnym był kontratak pod Ossowem 1. batalionu 236. pułku piechoty Armii Ochotniczej z udziałem ks. Ignacego Skorupki. Jest także i gotowe piękne motto " W bój na zwycięstwo"
Najlepiej byłoby na początek przeprowadzić ankietę wśród Polaków jak ta formacja się ma nazywać, od czegoś trzeba zacząć abyśmy mówili jednym głosem. A każdy kto może niech naciska, niech śle petycje, nachodzi biura posłów, błaga Tuska aby się opamiętał i zezwolił na tworzenie obrony wg koncepcji prof.Marczaka. Tylko decyzja premiera może to odblokować. 2-3 miesiące mamy szkolących się do walki 500-700 tys. ludzi. Dzisiaj mamy
20 tysięcy.

Dobry pomysł, ale trzeba działać bardzo szybko,
każde miasto, miejscowość powinna wystawić 10% rezewistów w stosunku do ludności
nie jest problem przeszkolić w strzelaniu, snajperstwo ,pierwsza pomoc, obsłudze rusznicy, stringera,
i drogo nie kosztuje, najżdza rozumie tylko argument siły, a nie dyplomatycznego pierniczenia...
pytanie : kto będzie dowodził ? komu będą podlegli ?
obrona na ogół jest tańsza niż atak....

rezerwiści którzy kwaterują we własnej hałupe jak wiadomo ... są tani.... i lojalni....

a tutaj w Ameryce (znienawidzonej przez promoskiewskich POlaczków) zaczął się długi weekend (Labor Day). i pójdę sobie na strzelnicę i w ciągu godziny wystrzelę wiecej amunicji niż przeciętny pluton piechoty zmechanizowanej w LWP w czasie dwóch lat słuzby... Tak mi dopomóż Bóg.

Skonczyłem 50-tke i chcialbym isc na ochotnika, najlepiej na pierwsza linie. Niech mlodych oszczedzanja a takich jak ja uformują. Mysmy juz swoje przezyli, a i nie jednego mlodego przeskoczymy. Pomyślcie o tym, ci z rzadzących, ktorzy mają na sercu dobro Polski. Zróbcie to.

Idz sie lecz. Nastepna wojna I idiocy walcza nie dla dobra Polski a Zydow...

Ja też tak bym chciał zginąć. Za waszą i naszą. Cvhyba bardziej za waszą. A i miejsce zwolnie dla starszych i szlachcianych co to źle mają i na moim miejscu w Polsce dobrze mieć będą. Wiec im z chęcią te miejsca zwalniajmy.
Jakby się okazało że swoją nieodpowiedzialną nieobliczalnością komuś się naraziłem, to nic to, bo Polakom wystarxzy kuratelę mądrzejszych wprowadzić j już.
Więc do walki chłopy bo za waszą i naszą. Bardziej za waszą. A Polsce i tak już więcej zaszkodzić trudno, więc naco czekamy? Kosy na sztorc!

Zrozumiałeś

Zrozumiałeś Gotthardzie?

got

wreszcie jakas dobra wiadomosc.

No cóż, najpierw wmawiano społeczeństwu, że zasadnicza służba wojskowa to przeżytek, tylko armia zawodowa, że każdy powinien robić to na co ma ochotę, że ten jehowa, a tamten pacyfista. Teraz zaś budujemy jakieś dziwne formacje przypominające pospolite ruszenie. O skuteczności, a raczej braku skuteczności takich jednostek, dobitnie nas uczy historia. Oczywiście, że obowiązkowa służba wojskowa w wydaniu, które pamiętają Ci, którzy jej doświadczyli w PRL-u, to nieporozumienie, patologia, a fala zrujnowała psychikę wielu młodym ludziom. Mimo wszystko trzeba wrócić do zmodyfikowanej formuły przeszkolenia wojskowego, każdego młodego człowieka. W zależności od wykształcenia, predyspozycji intelektualnych i warunków fizycznych, ludzie Ci powinni być przyuczani do określonego rodzaju broni. To powinna być intensywna nauka obsługi ściśle określonej broni i trwać w zależności od jej zaawansowania technologicznego od 3 m-cy do 1 roku. Żołnierze zawodowi z zasady winni pełnić funkcje dowódcze, a formacjami stricte zawodowymi powinny być jedynie jednostki latającego personelu lotniczego i kilka innych bardzo wyspecjalizowanych rodzajów sił zbrojnych. Nie widzę potrzeby, żeby każdy obywatel miał w domu kałacha. Zamiast tego coroczne tygodniowe przypomnienie obsługi sprzętu, do którego każdy byłby przydzielony, dawałoby pewność przygotowania do obrony kraju w razie potrzeby, milionów młodych Polaków. Dzisiejsza nasza armia, którą można by zmieścić na stadionie narodowym, a gdy weźmiemy pod uwagę oddziały gotowe do wyjścia w pole od zaraz, to nawet o miejscach leżących można by mówić, to jakiś kiepski żart, to kpina z obronności państwa.

mam pytanie - jak to jest? . Przyszli niemcy do Polski pozabijali i wypedzili Zydow, zabrali im majatki , no a potem przegrali wojne i wrocili do siebie. Potem przyszli ruscy wygonili Zydow pozabierali majatki wprowadzajac sowieckie prawo - komuna sie zkonczyla oni takze wrocili do siebie, a nas zostawiono z niby naszym dlugiem wobec Narodowosci Zydowskiej. NIE ROZUMIEM naszych starszych Braci w Wierze, bo albo mszcza sie nie na tych co powinni , albo musza cos jeszcze poczytac w zyciu, gdzie zrozumieja, kto ich robi w chu..a. Dlaczego nie zwroca sie do komunistow i faszystow po odszkodowania ? . dlaczego do Polakow? , przeciez jakos zylismy przez tyle lat razem i Polacy nie zakladali obozow koncentracyjnych i nie zabierali kamienic. Zawsze uwazalem was bracia za madry narod i uczciwy.

To Żydzi stworzyli komunizm Lenin z domu Goldman banki amerykańskie finansowaly rewolucję, Mein kampf wydał żyd nie wierzę że przed wydaniem nie przeczytał, 1 wojna światowa zniszczyć monarchie w europie, 2 światowa zniszczyć nacjonalizm silny jednolity naród jest nie do pokonania kto zarobił na obydwu wojnach to i zarobi na 3 wś

ja ci odpowiem tak: te cwaniaki zawsze biją słabszego. od ruskich kasy nie wyciągną, od niemiec dostają okręty i technologie, od nas biorą to co mamy czyli resztki pieniędzy. nasz rząd po cichu przyznał im emerytury! o tym media nasze nie mówiły!

Brakuje kogoś jak Piłsudzki.
Brakuje Wodza,za którym wszyscy idą,
bo wiedzą,że on nie zawiedzie,nie zdradzi,
nie sprzeda.

Teraz mamy nadzorców.

Gość56. Nie siej zamętu i defetyzmu! Wszysy już są! Może jeszcze nie wiesz, ale ludzie aktywni nie zasypiali gruszek w popiele i zaraz po Smoleńsku zaczęli się organizować. Jeszcze nie pora ujawniać wszystko. Teraz jest pora przekonać resztę chętnych i biernych by wstępowali do organizacji. Należy wsępować i zadowalać się tym co jest. Szkolić się, uczyć się technik działania w grupach i samodzielnie w dziłaniach zaczepnych i dywersyjnych. Tyle można już powiedzić. CI którzy chcą, już działają. Tym razem nie prześpimy i nie damy się wywieść w pole jakimś pomiotom w Ministerstwie Niby Obrony Narodowej. Potrzeba jednak większej liczebności oddziałów i grup. Doświadczenia i tradycje mamy. Potrzeba ludzi.

A co do Piłsudskiego... Mamy Jarosława Kaczyńskiego i mamy też ludzi, którzy mają i umiejętności i wiedzę niezbędne do organizacji i działania. Szukajcie a znajdziecie. Pukajcie a otworzą wam. Nie czekajcie biernie. Polska was potrzebuje już dziś! Organizujcie się. Wstępujcie do organizacji i stowarzyszeń.

Wolność należy do tych, którzy mają odwagę jej bronić. Perykles 431 p.n.e.

Coraz bardzije zaczyna to przypominac lata 30. XX wieku... eh no ale co zrobisz nic nie zrobisz, tylko mozna sie przygotowac. Proponuje przezucic zaganska dywizje pancerna na wschhod, bo nie mam pojecie po co stoi nadal w lubuskim.. jako rezerwy???

Stoi tam, żeby nie daj Boże nie drażnić i nie prowokować przyjaciół Angeli ze wschodu. To ona będzie decydować o takich sprawach, najlepiej do spóły z Panem o szlachetnych, uczciwych oczach rodem z GRU...

Tak jak w Szwajcarii, Izraelu. Kazdy musi walczyc, kobiety tez.
Tak samo w Polsce. A nie podzial zolnierze/cywile
Pozniej cywilow rznie ruskie byd.o jak prosiaki.
Kazdy ma bron i strzela do ruskiego g.wna.
Wtedy cyrki jak na Krymie z ruskimi zielonymi ludzikami sa niemozliwe.
I najwazniejsze wyksztalcic refleks.
Zielony ludzik - kula w leb, nie przejmowac sie tylko kula w leb

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl