niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

Faktury warszawskiego ratusza. 6 milionów dla wydawcy "Wyborczej"

Dodano: 08.06.2014 [09:27]
Faktury warszawskiego ratusza. 6 milionów dla wydawcy "Wyborczej" - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/13088558@N00
5 milionów 391 tysięcy złotych - tyle na współpracy z warszawskim ratuszem rządzonym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, zarobiła Agora - wydawca "Gazety Wyborczej". Dane nie obejmują zysków jakie ze współpracy z miastem czerpie AMS S.A. - firma oferująca nośniki reklamowe i należącą do grupy "Agora". Od listopada 2012 r. spółka tak zarobiła 579 tys. zł.

Zyski wydawcy "Wyborczej" na podstawie powszechnie dostępnych danych wyliczył Michał Pretm - autor nieistniejącego już serwisu internetowego "HGW Watch".

5 391 063,73 zł - tyle od maja 2008 r. z pieniędzy miasta stołecznego Warszawa dostała Agora. Tylko w samym 2014 r. wydawca "Wyborczej" dostał z tytułu podpisanych umów, przetargów 117 tys. złotych. Oprócz tego firma reklamowa AMS w samym 2014 r. blisko 300 tys. złotych.

Za emisję spotów informacyjnych, na ekranach znajdujących się w wagonach warszawskiego metra, firma reklamowa "Agory" dostała jednorazowo 264 600,00 zł. Umowę podpisano 10 stycznia 2010 r. AMS od lat jest monopolistą popularnych "telewizorków" w metrze, tam też promowane są teksty "Wyborczej" oraz firmy spółki "Agora".

Tak internauci komentowali sprawę na Twitterze


Oto jedna z umów między władzami warszawy a Agorą. Kliknij w nią, by zobaczyć odnośniki do wszystkich faktur:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

a skad to zdziwienie? kumple kumplom przygotowali & oplacili ten los

z jakiej racji w ogole sponsoruje sie prywatne, ograniczone politycznie i z szargana reputacja wydawnictwo z publicznych pieniedzy? Pewnie to tez unijna dyrektywa..., albo unia nie dala wystarczajaco wiele pieniedzy...A moze to tzw. kolesiostwo, a moze to tylko tuba przestepczych zwiazkow oplatajacych kraj i permanentnie dlawiacych jego rozwoj.

Fala patriotyzmu w Niemczech!!!!

Flagi i niemieckie orzelki sa totalnym hitem we wszystkich domach towarowych, stacjach benzynowych, sklepach spozywczych i kazdy ma na aucie przylepiona flage lu tego orzeka.

Polscy sportowcy maja WSZYSTKO przegrywac co sie da zeby naszych narodowych flag czy orzelkow niebylo widac w TV!
To jest z premedytacja celowa robota rzadu thuska. Niemieckiego bandyty!!!

To ZADNA tajemnica ze thusk podporzadkowuje wszystko niemcom nawet kazal zdjac orzelki z mundurow lesnikow polskich.

Niedlugo /zobaczycie/ noszenie POLSKIEJ FLAGI NARODOWEJ bedzie podlegalo karze 5-ciu lat wiezienia a za noszenie orzelka bedzie grozila kara 15 lat w pierdlu!

Mistrzostwa Swiata w pilce noznej wywolaly kolejna fale patriotyzmu w Niemczech WSZYSCY maja powtykane flagi, orzelki i inne symbole na autach, domach, ogrodkach i wszedzie gdzie sie tylko da.

Artykuly spozywcze sa prawie wszystkie oflagowane a w Polsce herr thusk tego zabrania!!!!

Zabrania nam POLAKOM bycia POLAKOM!!!!

Czy to prawda że wydadzą w odcinkach "Złote myśli Baumana, Cyby, Elżbiety Igras, Bydłoszewskiego"? Potrzebuję jeden egzemplarz na prezent dla rektora UW.

wywalona kasa z budżetu w błoto a raczej dla propagandy "sukcesu"

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl