niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

Rząd i „Wyborcza” na ideologicznej krucjacie. Lekarze na celowniku

Dodano: 02.06.2014 [07:10]
Rząd i „Wyborcza” na ideologicznej krucjacie. Lekarze na celowniku - niezalezna.pl
foto: Kurhan/SXC
Po kibolach, księżach, „sekcie smoleńskiej”, niezależnych naukowcach, rząd i mainstreamowe media znalazły sobie kolejnego wroga publicznego. Tym razem wszystkie działa wytoczono przeciwko lekarzom, którzy odważyli się podpisać deklarację wiary. – To przerażające, że zamiast zająć się realnymi problemami służby zdrowia, ministrowie ramię w ramię z mediami atakują lekarzy katolików – mówi „Codziennej” Anna Zalewska, posłanka PiS‑u.

Akcję, która doprowadziła do furii mainstream i rząd, zapoczątkowała Wanda Półtawska, bliska przyjaciółka świętego Jana Pawła II. Jak sama tłumaczy w liście do lekarzy i studentów medycyny, pomysł podyktowało jej sumienie. Wspomina swoją współpracę z papieżem Polakiem, który zanim zasiadł na Tronie Piotrowym, był duszpasterzem lekarzy.

Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II postanowiła stworzyć deklarację wiary, pod którą podpisało się już ponad 3 tys. lekarzy w całej Polsce. Sam dokument nie jest niczym przełomowym i wprost nawiązuje do nauczania Kościoła katolickiego. Podpisani pod nim lekarze uznają, że ciało ludzkie i życie jest darem Boga i w związku z tym jest święte i nietykalne. Przyjmują również, że płeć jest zdeterminowana biologicznie i dana przez Boga. Szczególny nacisk deklaracja kładzie na sumienie każdego lekarza.

Dokument stał się jednak podstawą do wściekłych ataków na całe środowisko. W antychrześcijańskiej kampanii bryluje „Gazeta Wyborcza”. Przypomnijmy, to ta właśnie gazeta promowała akcję „Nie płakałem po papieżu” tuż po śmierci św. Jana Pawła II. Wśród szczególnie zaszczuwanych znalazł się prof. Jan Oleszczuk, wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa. „Wyborcza” ustami komentatorów domaga się usunięcia go ze stanowiska. Poza tym przemysł pogardy działa w najlepsze.

Lewicowe portale prześcigają się w wyśmiewaniu lekarzy katolików. Środowiska lewicowe zbierają też podpisy pod petycją do Naczelnego Sądu Lekarskiego o odebranie lekarzom, którzy podpisali deklarację wiary, prawa do wykonywania zawodu. W akcję zastraszania medyków włączył się też wiceminister zdrowia Sławomir Neumann: – A my będziemy wyciągali konsekwencje i jeśli komuś wiara nie pozwala być lekarzem, to nim nie będzie – groził wprost polityk.

Zdaniem posła Tomasza Latosa postawa ministra jest żenująca. – Podpisanie tej deklaracji na pewno nie sprawi, że czyjeś zdrowie będzie zagrożone. Wręcz przeciwnie, kładzie ona nacisk na ochronę życia – podkreśla przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. – Lekarze, którzy podpisali się pod tą deklaracją, już wcześniej w swojej praktyce zawodowej kierowali się swoim sumieniem i wyznawanymi wartościami. Ponadto mają klauzulę sumienia zapisaną w ustawie o zawodzie lekarza. Tymczasem nakręca się spiralę absurdu. Już niedługo Bartosz Arłukowicz i Sławomir Neumann będą stali pod kościołami i sprawdzali, czy pojawia się w nich ktoś ze służby zdrowia – podkreśla Tomasz Latos. – Po raz kolejny widzimy, że tolerancja w ustach „Gazety Wyborczej” i innych lewicowych środowisk to jedynie pusty frazes – podkreśla Latos.

Cały tekst w poniedziałkowej "Gazecie Polskiej Codziennie"
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

jesli wiara przeszkadza w wykonywaniu zawodu to trzeba zmienic zawód albo przepisy.No srodków antykoncepcyjnych nie musi wypisywac lekarz. Boję sie ze to szatanski pomysł.Pieniądze napewno pomogą załatwic sprawę u takiego lekarza. Cóz .Bogaty sobie załatwi i koncepcje i aborcje za kasę.Motłoch będzie się rodził i własnie motłoch jest potrzebny .Motłoch którego geny nie pozwola wychylic sie wyzej od proboszcza .Motłoch ma geny niewolnika i do tego trza sie cofnąc.To wstrętna komuna krztałciła roboli i teraz mamy.Mądry bogaty sobie poradzi.

Parafrazując słowa naczelnego guru wybrocznej powiem Odpie...cie się chamy od lekarzy. Odpowiem też toumannowi , wiara katolicka nie zabrania być wierzącemu lekarzem. Przypomnę że bracia z zakonu Kamilianów od dawna zajmowali się leczeniem i opieką nad chorymi. Radzę przeczytać o ich protoplaście i założycielu zakonu. Dla mnie osobiście lekarz katolik to opieka nad pacjentem na wysokim poziomie, bez łapówek i myślenia o pacjencie czy opłaca czy nie opłaca się go ratować. Sprowadziliście lecznictwo do poziomu gdzie pacjenta się nie widzi, tylko pieniądze, teraz macie obawy czy taki lekarz katolik zamiast siedzieć z kalkulatorem będzie leczył ludzi. Państwa nie stać na to, na tamto ale stać na gniot wyborczy za siedem milionów i akcje z czekoladowym potworem i różowymi balonikami. Wydajecie lekką ręką miliardy na baseny narodowe które stoją puste przez większą część roku i trzeba do nich dopłacać a nie ma pieniędzy na ratowanie ludzkiego życia. Proszę również naszych pasterzy ,całą hierarchię kościelną przestańcie wreszcie spać i zacznijcie działać! W obronie swojej owczarni , stanowczo i zdecydowanie, Czas tak jak nasz Pan Jezus Chrystus powywracać stoły i przepędzić tałatajstwo z przed Świątyni Pana.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl