niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
04/10/2015
Redaktor wydania: Samuel Pereira

Rosyjska agentura ukrywa prawdę o Smoleńsku. Rozmowa z amerykańskim generałem

Dodano: 19.10.2013 [20:00]
Rosyjska agentura ukrywa prawdę o Smoleńsku. Rozmowa z amerykańskim generałem - niezalezna.pl
foto: arch.
Nieprzeprowadzenie gruntownego śledztwa czyni z polskich władz wspólników zbrodni i jest aktem podległości wobec Rosji. To obraza dla polskiego honoru, wartości i historii. Władze w Warszawie, legitymizując sprzeczną z dowodami rosyjską wersję katastrofy, dokonują aktu kolaboracji - mówi Walter Jajko, emerytowany generał amerykańskich Sił Powietrznych, były doradca sekretarza obrony USA ds. wywiadu, w rozmowie z „Gazetą Polską”.

Niezdecydowanie Baracka Obamy w sprawie Syrii odbierane jest przez wielu komentatorów jako objaw słabości USA. Czy Rosja, coraz aktywniejsza na Bliskim Wschodzie i w Europie Środkowo-Wschodniej, może wkrótce zastąpić Amerykę w roli światowego żandarma?
Rosja nie jest zainteresowana rolą żandarma, lecz umacnianiem swoich wpływów w poszczególnych częściach świata. Dobrym przykładem są tu państwa dawnego Układu Warszawskiego, w których Moskwa od wielu dziesięcioleci chce zapewnić sobie „uprzywilejowaną pozycję”, co jest eufemistycznym określeniem agresywnej kontroli nad tymi terytoriami.

Może jej się to w najbliższym czasie powieść?
To zależy w dużej mierze od postawy tych państw. „Bliska zagranica”, pojęcie z upodobaniem używane przez Kreml, powinno być prawdziwe tylko w wymiarze geograficznym, a nie politycznym. Ostry sprzeciw wobec imperialnej polityki Rosji to podstawowy narodowy obowiązek każdego prawdziwego polityka z krajów dawnego bloku wschodniego, od Estonii po Mołdawię.
Ważna jest też polityka Unii Europejskiej. W jej interesie powinno leżeć podtrzymywanie i gwarantowanie suwerenności każdego z tych państw oraz obrona ich przed wpływami rosyjskimi. Niestety, unijna dyplomacja ogranicza się często do retoryki, a sama UE jest klubem dyskusyjnym dla biurokratów. Putin może wkrótce potraktować Unię jak niegdyś Stalin papieża, stawiając pytanie: „Ile macie dywizji?”. A odpowiedź instytucji, której Polska powierzyła swoją przyszłość, będzie zatrważająca. Poleganie tylko na Unii i całkowite podporządkowanie się jej strukturom nie jest więc zbyt rozsądne. Źródło realnej siły tkwi w NATO – oczywiście jeśli członkowie Paktu Północnoatlantyckiego zgodzą się, by dominującą w nim rolę odgrywały Stany Zjednoczone, i by przestał on być fasadową instytucją. A to nie jest wcale takie pewne, bo Europa – zajęta swoimi, nieraz zupełnie wydumanymi sprawami – wcale nie kwapi się do polityki konfrontacyjnej wobec Moskwy.

Czy zmiany na Bliskim Wschodzie mają znaczenie dla Polski i innych państw Europy Środkowo-Wschodniej?
Geopolityczne przemiany na tamtym obszarze, których wspólnym mianownikiem jest przecież powrót Rosji jako ważnego gracza regionalnego, są dla Polski bardzo niebezpieczne. Moskwa po serii dyplomatycznych sukcesów czuje się znacznie pewniej, co skłoni ją do bardziej agresywnych posunięć w Europie. Będą podejmowane próby wojen handlowych, naciski polityczne, można spodziewać się też straszenia bazą wojskową w Kaliningradzie. Syryjska kompromitacja Obamy będzie tylko zachęcać Putina do takich działań.

Prezydent Rosji jest też zachęcany do takich działań przez polskie władze, które w kwestii katastrofy smoleńskiej postępują tak, jak tego chce Kreml.
Cele i rezultaty tego, co stało się w Smoleńsku, w wymiarze moralnym i politycznym odpowiadają ludobójstwu polskich elit intelektualnych, wojskowych i arystokratycznych dokonanemu przez nazistowskie Niemcy i sowiecką Rosję – oczywiście zachowując właściwe liczbowe proporcje. Dlatego to polskie władze, zanim zrobi to ktokolwiek inny, powinny zadbać o dogłębne zbadanie katastrofy smoleńskiej. Jeśli bowiem Warszawa wykazuje obojętność wobec tej tragedii, dlaczego przejmować by się nią miały inne rządy? Nieprzeprowadzenie gruntownego śledztwa czyni z polskich władz wspólników zbrodni i jest aktem podległości wobec Rosji. To obraza polskiego honoru, wartości i historii. Władze w Warszawie, legitymizując sprzeczną z dowodami rosyjską wersję katastrofy, dokonują aktu kolaboracji, a postawa polskiego rządu i sejmowej większości pokazuje, że Rosja może liczyć na uprzywilejowaną pozycję w polskiej polityce wewnętrznej i zagranicznej. Katarzyna Wielka byłaby zadowolona z takiej sytuacji.

Da się to zmienić?
Polskie życie polityczne powinno zostać oczyszczone z moralnej dwuznaczności. Mówię tu o ludziach działających w Polsce na rzecz zabezpieczania rosyjskich interesów: agentach wpływu, szpiegach, sabotażystach poumieszczanych w mediach, na uczelniach, w Kościele, siłach zbrojnych, służbach specjalnych, wymiarze sprawiedliwości i resortach rządowych. Osoby te powinny zostać zidentyfikowane i usunięte ze swoich stanowisk oraz z życia publicznego. To bowiem głównie ich zgubne działania doprowadziły do tego, że Polska zaakceptowała spreparowaną przez Kreml wersję wydarzeń w Smoleńsku, których efektem była śmierć elity obozu niepodległościowego. Nie ma szans, by Polska prowadziła realistyczną i zgodną z interesem narodu politykę zagraniczną, dopóki polskie życie polityczne psute jest przez zdrajców.

Całość wywiadu w tygodniku „Gazeta Polska”
 

Gen. Walter Jajko – wykładowca nauk o obronności w prestiżowym waszyngtońskim Institute of World Politics, emerytowany generał sił powietrznych USA. Jako żołnierz służył w lotnictwie USA i jednostkach wywiadowczych. Był strategiem i analitykiem ds. Związku Sowieckiego oraz Układu Warszawskiego w amerykańskich siłach powietrznych. W latach 1994–1998 był doradcą sekretarza obrony ds. służb specjalnych, nadzorującym pracę wszystkich agencji wywiadowczych USA. Autor publikacji m.in. na temat służb specjalnych, geopolityki, Rosji, Powstania Warszawskiego oraz udziału polskich lotników w bitwie o Anglię podczas II wojny światowej
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Wstyd i hańba dla Polski!
do czego doprowadziły nas rządy PO-Sowietów w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!
żeby generał amerykański zwracał nam uwagę na honor Ojczyzny?!
Nasza Ojczyzna , która wydałą tyle prawdziwych bohaterów patriotów i my pozwalamy na panowanie dynastii sowieckiej ?!
Panie Generale : caryca Katarzyna- Putin jest zadowolona z kolaboracji naszego rządu!

... Czasami to co wiemy dobrze jest usłyszeć z ust kogoś innego by nas podwójnie utwierdzić w przekonaniu. Generał ma rację, jednak Polacy nie usłyszą tej wypowiedzi w mediach masowego rażenia. Tam usłyszą, że Macierewicz to hobbysta i oszołom, a jego doradcy to amatorka i mąciciele. Nie dajmy się zastraszyć - trwajmy w prawdzie i przetrwajmy ten zmasowany atak skierowany w Ojców Walki O Prawdę. Nie dajmy się rozproszyć, teraz musimy być razem do końca...szczególnie teraz...

O Katyniu-2 czytajcie na http://www.urbietorbi-apocalypse.net/Katyn-2.pl.html

że tylko my sami powinniśmy zadbać o wyjaśnienie tego co się wydarzyło w Smoleńsku. Oni (czytaj USA i sojusznicy nam bliscy), mogą nam pomóc. Ale to My, mamy dać sygnał światu, że w Smoleńsku był zamach lub katastrofa. Ja modlę się, abym się mylił i był to nieszczęśliwy wypadek. Ale w sercu rozpala się duży płomień, który na spala na popiół "nieszczęśliwy wypadek". Tylko, że 60% polaków trzeba będzie zresetować (żyją w fałszywym Ja) i wgrać nowy program - Bóg Honor Ojczyzna -, a wielu z Nas, wie jak trudno pozbyć się złych nawyków, przyzwyczajeń oraz Przyznanie się do błędu. To jest praca na pokolenie.
Tylko prawda uczyni Nas wolnymi. Nawet najtrudniejsza prawda.
Pozdrawiam m.

pod okupację ruska, na co zgodziły sie Anglia i USA. Dziś Polska też jest okuPOwana przez ruskich, na co wyrazili zgodę sami Polacy, wybierając to co nazywa sie PO Tuska i Komorowskiego". I czyż to nie jest prawda?

I teraz nikt sie nie dziwi dlaczego jeszcze Stany nie zniosly dla nas viz.
J uporzadkujemy sprawy ze wszystkimi szpionami to wtedy z nami o tym
porozmawiaja.- pozdrawiam

z wpuszceniem szpiegów rosyjskich z POlskim paszportem. Mnie też nie dziwi że , USA POkazały Szczynukowi gest Kozakiewicza w tej sprawie.

i tak sie dostanie tam gdzie chce.

Prof. Krzysztof Szwagrzyk o 10.04.2010, pracach na Kwaterze Ł, rotm. Pileckim, Ince i swoim największym sukcesie -
http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4231

az tylu wciaz do Niej wybiera sie w goscine?

oni nazywaja wielu z nas Palak durak... Sami ich zapraszamy, sami dajemy im stołki itd.

W onecie zacytowano fragmenty wywiadu Teresy Trojańskiej z prezydętem Komorofskim. "Po raz kolejny przeczytałem, że »Marszałek Sejmu tymczasowo, do czasu wyboru nowego Prezydenta Rzeczypospolitej, wykonuje obowiązki Prezydenta Rzeczypospolitej« w razie jego śmierci. Ten zapis w konstytucji wydawał mi się – trzy lata wcześniej, kiedy obejmowałem funkcję marszałka – kompletną abstrakcją, czystą teorią." Pytam się zatem pana prezdęta Komorofskiego dlaczego właśnie ten zapis w konstytucji na trzy lata przed katastrofą smoleńską tag go interesował ?!!! Dlaczego z całej konstytucji WŁAŚNIE TEN ZAPIS ANALIZOWAŁ?!!!

„W latach 1994–1998 był doradcą sekretarza obrony ds. służb specjalnych, nadzorującym pracę wszystkich agencji wywiadowczych USA”.
Czyli za prezydentury Clintona, który wprowadził zasady politycznej poprawności do amerykańskich służb specjalnych. Polityka dobierania funkcjonariuszy tych służb, wg kryterium rasy, orientacji seksualnej i płci (tzw. „parytety”) oraz – co ważniejsze – ścisłego rozdziału kompetencji między służbami, zemściła się 11 września 2001 roku. FBI i CIA nie potrafiły wymienić się informacjami (duch Edgara Hoovera wiecznie żywy?), na temat zagrożenia ze strony terrorystów. Wygląda więc na to, że generał Jajko doradzał Clintonowi tak, jak Zbigniew Brzeziński Carterowi w sprawie amerykańskich zakładników w Iranie (w 1979 roku funkcjonowało nawet takie powiedzenie: „doradzać jak Brzeziński Carterowi”).
Czytałem cały wywiad z panem generałem. W pewnej chwili stwierdził, że on nie zawahałby się zaatakować Syrii. Hm., siedząc na emeryturze, łatwo podejmuje się decyzje.

Takim agentem u was może być Ziemkiewicz, zakompleksiony swym wiejskim pochodzeniem, wiele razy wygadywał dziwne rzeczy na temat smoleńska broniące agentury. Ale żeby sprawdzić kto jest kim trzeba by było mieć spec służby i inwigilować na potęga tak jak to PO robi w służbie Moskwie.

nie wiem czy Zienkiewicz ale Daniel na pewno tak. No a skoro Daniel jest agentem to Zienkiewicz raczej nie.

A co ty myślisz że w kancelarii Lecha Kaczyńskiego nie było kabli???? W PIS-e też są, byli i są.

wylaczyc telewizor,w momencie manipulacyjnej krytyki,solidnych znanych,wiernych Polakow,zmienic stacje radiowE,gdzie opluwa sie cudownych Polakow,studenci natomiast powinni tworzyc jednosc i domagac sie zachodnich standartow,zero opluwania najbezpieczniejszych dla kraju politykow zas niedzielne nabozenstwa,uzgadniac z rada, parafialna, aby nie prowadzic agitacji p/Polsce,tylko skupiac sie na przekazywaniu dobroci i pokoju,nigdy nienawisci,bo to nie miejsce i czas.Tych zdrajcow nalezy wylapywac i podawac przyklady na niezaleznej.pl,wowczas zaczna sie bac,szkodzic naszemu panstwu,gospodarce i przyszlosci w suwerennym,demokratycznym kraju.Kowalski ,Wisniewski i reszta nie ma wplywu na sily zbrojne,sluzby specjalne,wymiar sprawiedliwosci,ale Sejm i Senat-Prawo i Sprawiedliwosc,jak najbardziej,Tak.Zidentyfikowac i "podziekowac"dyscyplinarnie,aby Polska byla Polska,?Kazdy Polak na poziomie juz dzisiaj kupuje Gazete Polska, i odwiedza niezalezna,skoro posiada dostep do internetu,to najbardziej prawdziwe zrodla,oparte tylko na prawdzie,bez propagandy i nienawisci lecz z szacunkiem do wszystkich Polakow.

powitalnym' 101, wielu na pewno nie bylo wtajemniczonych ale widzieli co bylo grane ... wczesniej czy pozniej zaczna o tym mowic.

oficer FSB powiedział, że to oni zrobili

Sowieccy zbrodniarze bardzo chętnie utożsamiają się z Polakami i pod tym kamuflażem prowadzą politykę także zagraniczną.Polski honor,wartości i historia wiążą się wyłącznie z postawą patriotyczną.To co stanowi przeciwieństwo polskim nie jest,bo na to nie zasługuje.Dlatego polskiego honoru,wartości i historii obrazić się nie da.Podszyci pod Polaków są z obcą tożsamością i mają tylko polskie obywatelstwo,nic więcej.Ci ludzie,którzy dla manipulacji i zbezczeszczenia obdarowują się złotem orderów,medali należnych bohaterom stanowią tylko nędzną wieprzowinę na której zawieszono kosztowności.Brudny pachołek przymierza na swoją głowę koronę zmarłego przed wiekami króla.Królowi tym już nie zaszkodzi,bo on już spełnił swoją rolę,a korona już mu nie potrzebna jako insygnium.Samo przymierzanie zaś nie czyni z brudnego pachołka monarchy.I tak jest w tym przypadku.Sowieccy agenci na stanowiskach w Polsce,którzy zrabowali polskie dobra i na nich się uwłaszczyli wychodzą do p.Jajko jako partnerzy polityczni i on teraz musi z nimi a nie z Polakami prowadzić dyplomację.I tu z nim się zgadzam.Zamiast agentów np.p.Czartoryski na poczesnym miejscu.To właśnie chciał przeprowadzić Lech Kaczyński.

sabotażystach poumieszczanych (...) w Kościele"

Ale czy abp. Michalik lub inni się do tego przyznają? A kto im co zrobi! Nie po to się tam dostali, żeby mieli być z tamtąd wykurzeni.

Tytus Czartoryski wystosował list otwarty do prezydenta Bronisława Komorowskiego: Zachowując szacunek dla Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz urzędu Prezydenta R.P. odmawiam przyjęcia tego zaszczytnego odznaczenia z Pana rąk. Ze sprawowanego urzędu wiąże się nierozerwalnie odpowiedzialność. Pana decyzje a następnie bierność, doprowadziły do bezkarnego publicznego bezczeszczenia krzyża jakiego nie było dotąd w historii Polski. Zbył Pan w ten sposób prawo do nadania mi odznaczenia, które nosi zaszczytne imię krzyża. Zajmując najwyższe stanowisko w państwie jest Pan współodpowiedzialny za działania rządu Pana partyjnych kolegów, za pogardę dla ludzi pracy, z poniżanie poprzedniego prezydenta, za tworzenie wokół niego atmosfery w której doszło do katastrofy smoleńskiej, za psucie polskiej demokracji przez zniechęcenie do udziału w referendum warszawskim, za utrudnianie polskim rolnikom dostępu do polskiej ziemi, za niszczenie polskiej edukacji, za nieudolność państwa polskiego, w wykrywaniu i ściganiu najcięższych przestępstw, za powszechną i uzasadnioną nieufność do rządzących w Polsce. Życzę zawrócenia ze złej drogi - zakończył list Tytus Czartoryski.

http://niezalezna.pl/47310-kolejny-opozycjonista-odmowil-przyjecia-orderu-od-komorowskiego

od alfonsów ryżego kundla z po/sld/zsl czy paligłupiarni. Ma więcej honoru i polskiego patriotyzmu niż te ubecko-komusze bękarty.
Zapamiętajcie co mówi ten mądry człowiek: to antypolskie ścierwo, tą agenturę, trzeba identyfikować i usunąć siłą z życia publicznego. Innej drogi nie ma.

100% prawda!!!,nic dodac nic ujac!!!!,i nie wierzcie w zadne zmiany z 1989 roku!!!!,to kolejna prowokacja i klamstwa agentury sowieckiej,to rok hanby jaka sie okryla niby transformacja Polacy sa dalej oklamywani a krajem rzadza komunistyczne scierwa kolaborantow nie majacych nic wspolnego z demokratycznym rzadem!!!,macie przyklad para referendum gdzie stosowano standarty rosyjsko-bialoruskie gdzie dopisywali nieboszczykow zeby tylko zanizyc frekfencje ,a PKW byla szkolona niedawno o putina!!,takiego malego kolaboranta ktory cale zycie donosil na kolegow a z ktorego bolszewickie media zrobily macho na miare hitlera,zreszta obaj do siebie podobni i demagogia taka sama,karzel morduje polskiego prezydenta pod Smolenskiem a rudy piesek putina mataczy i sie stara wybielic choc bral w tym udzial ,kazdy dzien ich rzadow to policzek dla Polski i Polakow myslacych o wolnrj Polsce!!!

Wybory w Polsce sa obsługiwane przez kremlowskie serwery, to ma byc wolna Polska? Nie róbmy z siebie posmiewiska. Wystarczy,ze PełOwcy o swoich wyborcach mówia, to 'nasi pożyteczni idioci'. Maskwa nakazuje odwołac ministra i Tusek uniżenie odwołuje, to ma byc wolna Polska?

10 kwietnia 2010 roku?
Bo 20 kwietnia nic przełomowego się nie zdarzyło.

Zadużo tego brudu,faszystowsko-kacapskiego w naszym kraju.
Bagnet na broń,bolszewika i hitlerowca goń.
Za przykładem Polaka katolika oczyścimy od mieńszewika.

Jaka część władz USA stosuje podobną optykę?

"Nieprzeprowadzenie gruntownego śledztwa czyni z polskich władz wspólników zbrodni i jest aktem podległości wobec Rosji. To obraza polskiego honoru, wartości i historii. Władze w Warszawie, legitymizując sprzeczną z dowodami rosyjską wersję katastrofy, dokonują aktu kolaboracji, a postawa polskiego rządu i sejmowej większości pokazuje, że Rosja może liczyć na uprzywilejowaną pozycję w polskiej polityce wewnętrznej i zagranicznej. Katarzyna Wielka byłaby zadowolona z takiej sytuacji."

i podporządkowują Polske Rosji, po to jest tu Komorowski - 'boję się tego nieuka co on zrobi z państwem polskim' A.Ścios. Wybranie Komorowskiego, genetycznego ruskiego to "Polska straciła honor". No ale jak z takimi przygłupami nie stracic honoru?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl