Skandal! Oddawali cześć radzieckim żołnierzom - ze sztandarem Armii Krajowej

/ myself, fotografia własna; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

  

8 maja, w rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie, w Sandomierzu odbywały się uroczystości z udziałem burmistrza i przewodniczącego Rady Miasta. Na zakończenie oddano hołd żołnierzom spoczywającym na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich. Kluby Gazety Polskiej w Sandomierzu oraz Jednostka Strzelecka wyraziły swój stanowczy sprzeciw wobec wykorzystywaniu emblematów związanych z Armią Krajową podczas tego typu uroczystości.

- Wśród uczestników uroczystości oddawania czci najeźdźcom i okupantom Polski po 1945 r. znalazł się poczet ze Sztandarem 2 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej. Intencją przekazujących Sztandar było godne przechowywanie i oddawanie czci tym, którzy zginęli w walce o wolną i suwerenną Polskę. Niestety został on pochylony przez Straż Miejską w uroczystości związanej z uczczeniem tzw. "wyzwolicieli Sandomierza", żołnierzy sowieckich. Obraża to pamięć żołnierzy Armii Krajowej, z czym nie możemy się pogodzić

- napisali przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej w Sandomierzu oraz Jednostka Strzelecka w piśmie protestacyjnym.

Jak zaznaczono, wysoce niestosownym był udział w uroczystości upamiętniającej radzieckich żołnierzy władz samorządowych Sandomierza - w tym burmistrza miasta i przewodniczącego Rady Miasta. 

Zwrócono również uwagę na to, że przedstawiciele władz miasta nie uczestniczyli między innymi w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

- Zdecydowanie protestujemy przeciwko działaniom wypychającym patriotyzm i patriotów poza mury Sandomierza - napisano w liście protestacyjnym.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzaskowski pokazał jak się zostaje "gwiazdą internetu"! Ma już nawet nową ksywkę

/ @robert_kwit

  

Dzisiaj był wyjątkowy dzień dla Polaków - rocznica Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji ulicami Warszawy przeszła Wielka Defilada Niepodległości, którą obejrzało na żywo ponad sto tysięcy osób. Datę 15 sierpnia 2018 r. na długo zapamięta także Rafał Trzaskowski. On jednak będzie chciał o dzisiejszych wydarzeniach jak najszybciej zapomnieć. Także o ksywce "drugi Petru", którą już otrzymał. I powodem do chluby nie jest.

Od tygodni Trzaskowski strzela koszmarne gafy, ale dzisiaj "rozbił bank".

Zaczęło się od dwóch wpisów, które pokazywały jak kandydat przymusowego konkubinatu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, traktuje Święto Wojska Polskiego.

Błysnął też "poczuciem humoru". Chyba sam się śmiał z żenującego dowcipu, bo w komentarzach nawet sympatycy zanikającej Nowoczesnej czy Platformy, wyrażali niesmak.

Internauci zwrócili uwagę, że w ten sposób Trzaskowski obraził tysiące rekonstruktorów, którzy poświęcają wolny czas, własne pieniądze, aby propagować historię Polski. I z takich ludzi zakpił człowiek PO flirtującej z partią Katarzyny Lubnauer.

CZYTAJ WIĘCEJ: To nie żart! Polacy świętują, a Trzaskowski... na jarmarku. W dodatku kpi z defilady!

Wtedy wydawało się, że Trzaskowski już dzisiaj nie może przebić poziomu żenady. Ale nie ma rzeczy niemożliwych dla Rafała T. To co jeszcze opublikował zszokowało wszystkich.

Na facebookowym profilu zamieścił wpis, w którym zaznaczał, jak ważna i symboliczna jest data 15 sierpnia. A Józefa Piłsudskiego nazwał... generałem.

CZYTAJ WIĘCEJ: To jest już przegięcie! Trzaskowski dzisiaj "zdegradował" marszałka Piłsudskiego!

Nic dziwnego, że Trzaskowski szybko został nazwany "drugim Petru". I taka ksywka przylgnie na długo. Bardzo długo!

 

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl