Skandal! Oddawali cześć radzieckim żołnierzom - ze sztandarem Armii Krajowej

/ myself, fotografia własna; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

  

8 maja, w rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie, w Sandomierzu odbywały się uroczystości z udziałem burmistrza i przewodniczącego Rady Miasta. Na zakończenie oddano hołd żołnierzom spoczywającym na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich. Kluby Gazety Polskiej w Sandomierzu oraz Jednostka Strzelecka wyraziły swój stanowczy sprzeciw wobec wykorzystywaniu emblematów związanych z Armią Krajową podczas tego typu uroczystości.

- Wśród uczestników uroczystości oddawania czci najeźdźcom i okupantom Polski po 1945 r. znalazł się poczet ze Sztandarem 2 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej. Intencją przekazujących Sztandar było godne przechowywanie i oddawanie czci tym, którzy zginęli w walce o wolną i suwerenną Polskę. Niestety został on pochylony przez Straż Miejską w uroczystości związanej z uczczeniem tzw. "wyzwolicieli Sandomierza", żołnierzy sowieckich. Obraża to pamięć żołnierzy Armii Krajowej, z czym nie możemy się pogodzić

- napisali przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej w Sandomierzu oraz Jednostka Strzelecka w piśmie protestacyjnym.

Jak zaznaczono, wysoce niestosownym był udział w uroczystości upamiętniającej radzieckich żołnierzy władz samorządowych Sandomierza - w tym burmistrza miasta i przewodniczącego Rady Miasta. 

Zwrócono również uwagę na to, że przedstawiciele władz miasta nie uczestniczyli między innymi w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

- Zdecydowanie protestujemy przeciwko działaniom wypychającym patriotyzm i patriotów poza mury Sandomierza - napisano w liście protestacyjnym.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gwałtowne burze na Florydzie

/ FelixMittermeier

  

Tysiące mieszkańców Florydy opuściło swe domy w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy podzwrotnikowa burza Alberto skierowała się na północ przez Zatokę Meksykańską. W prognozach ostrzegano, że burza może spowodować poważne zagrożenia - podało BBC w poniedziałek.

Gwałtowna burza subtropikalna rozpoczęła się w odległości ok. 165 km na południe od Apalachicola na Florydzie, na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej o godz. 20. czasu miejscowego (ok. 2 nad ranem w Polsce). Wiatry osiągały prędkość do 105 km/godz.

Sezon huraganowy rozpoczyna się 1 czerwca, lecz pierwsza burza subtropikalna, nazwana Alberto, z obfitymi opadami deszczu i porywistymi wiatrami już się rozpoczęła i jak podaje Narodowe Centrum Huraganów może przybrać na sile i spowodować podtopienia zagrażające mieszkańcom południowo-wschodnich stanów USA.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl