Siemoniak nie daje za wygraną. Caracale nie latają, ale on wie lepiej...

Caracale uziemione / flickr.com/thomascuelho

Maszyny, które mieliśmy kupić za rządów Platformy Obywatelskiej, nie latają. Jak informowaliśmy wczoraj - francuska minister obrony podała, że dobrze funkcjonuje niecała ¼ posiadanych Caracali. – To ukazuje jak absurdalny był tamten kontrakt – stwierdził dzisiaj na antenie TVP Info poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk. A Tomasz Siemoniak idzie w zaparte....

Francuskie Caracale są uziemione. Tamtejsza armia nie ma pieniędzy na ich naprawę. Podobnie wyglądałaby sytuacja w Polsce, gdyby doszło do podpisania kontraktu, jaki zainicjowała Platforma Obywatelska (z PSL).

Szefowa francuskiego ministerstwa obrony Florence Parly przyznała, że w tej chwili dobrze funkcjonuje tylko niecała jedna czwarta posiadanych przez francuską armię caracali, czyli śmigłowców, które chciała Polsce sprzedać firma Airbus Helicopters.

Okazuje się, że koszty napraw tych śmigłowców w ostatnich latach wzrosły dwukrotnie.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości - będąc gościem TVP Info - odniósł się do kontraktu, jaki chciała „zafundować” Polsce Platforma Obywatelska. Skutki tych działań byłyby dziś opłakane.

To ukazuje jak absurdalny był tamten kontrakt i jak przepłacone byłyby te śmigłowce, gdybyśmy w porę nie zareagowali. Na szczęście jeszcze był czas na reakcję, było wielkie oburzenie na rząd Prawa i Sprawiedliwości dlaczego tę decyzję podjął. Dzisiaj już mało kto pamięta, że uratowaliśmy sporo pieniędzy podatnika, to jest najważniejsze. A jeśli chodzi o rozwój polskiej obronności to chyba nikt nie ma wątpliwości po decyzjach szczytu NATO – to z jednej strony. A z drugiej przeznaczanie na armię 2 proc. PKB, znaczy że rząd Beaty Szydło, a teraz premiera Morawieckiego będzie bardzo mocno inwestował właśnie w zwiększanie potencjału obronnego

– mówił w „Minęła 8” poseł Szymon Szynkowski vel Sęk.

W podobnym tonie wypowiadał się poseł Adam Andruszkiewicz z koła parlamentarnego Wolni i Solidarni.

Całe szczęście ze Caracale nie zostały przez polską armię zakupione. Widzimy dziś jakby to się skończyło – tragedia dla polskiego budżetu i polskiej armii

– ocenił.

Przypomniał jak zachowywała się Nowoczesna i Platforma – która chciała kupić Caracale.

Pamiętam bardzo ostrą krytykę ze strony opozycji – Nowoczesnej i Platformy. Jak to pokazuje, że do modernizacji armii należy podchodzić merytorycznie, spokojnie, a nie krzyczeć, tylko poczekać na konkretne efekty. W teatrze dzisiejszych działań wojennych są potrzebne śmigłowce, ale też patrzmy na zakup rakiet „Patriot” – to jest bardzo ważne, bo chodzi o stworzenie obrony i przeciwrakietowej i własnych wojsk rakietowych. Tutaj Rosja jest bardzo silna – nasz potencjalny przeciwnik w ramach NATO, także my musimy w tym podejściu tak się zbroić

– powiedział Andruszkiewicz.

Obecna w programie poseł PO Gabriela Lenartowicz jak mantrę powtarzała, że to rząd zdecydował o zakupie Caracali, a nie Platforma Obywatelska. Zapomniała tylko dodać, że był to rząd PO i PSL…

Nie zapomnieli o tym jednak internauci. Dziękowali też ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zdecydowane działanie na rzecz polskiej armii.

A teraz "perełka" z twittera Siemoniaka, który chyba nadal chciałby podpisać tamten kontrakt.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister Zalewska pozywa Schetynę

Anna Zalewska / twitter.com/MEN_GOV_PL

Po raz kolejny podkreślam, że nie mam nic wspólnego z nieprawidłowościami we wrocławskim PCK. Jutro podpisuję pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie w związku z oszczerstwami w tej sprawie – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Zalewska spotkała się dziś w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu z przedstawicielami koreańskiej firmy LG. Spotkanie dotyczyło powołania klas branżowych w szkołach powiatu wrocławskiego. Pytana przez dziennikarzy o nieprawidłowości we wrocławskim PCK, Zalewska powiedziała, że już wielokrotnie podkreślała, iż nie ma z tą sprawą nic wspólnego.

- Jutro podpisuję pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie w związku z oszczerstwami w tej sprawie – powiedziała szefowa MEN.

Wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w dolnośląskim oddziale PCK w połowie 2017 r. Doniesienia o nieprawidłowościach złożyło niezależnie od siebie kilka osób, m.in. prezes oddziału PCK i jeden z pracowników. 

Jerzy G. to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który został wybrany z list PiS. Do maja 2017 r. był dyrektorem biura wrocławskiego PCK. Jest zawieszony w prawach członka PiS w związku z nieprawidłowościami w PCK, a od kilku lat oskarżony w procesie dotyczącym wyprowadzenia prawie 13 mln zł z Południowo-Zachodniej SKOK (był tam wiceprezesem).

9 marca Schetyna na konferencji prasowej w Warszawie powiedział, że "wszystkie tropy, wszystkie ślady prowadzą do zaangażowania PiS w okradanie PCK i finansowanie kampanii wyborczych PiS z pieniędzy PCK".

- W wielu tych enuncjacjach pojawia się nazwisko minister Anny Zalewskiej, która jest posłem z Wałbrzycha i  jak widzieliśmy na wielu zdjęciach, bliskim współpracownikiem aresztowanego działacza PiS - mówił wówczas Schetyna.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl