Prawnik ratusza odpowiedział na pytanie. Członkowie komisji nie mogli powstrzymać się od śmiechu

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Komisja weryfikacyjna badała dziś reprywatyzację nieruchomości przy ul. Nowogrodzkiej 6a. To kolejna kamienica przejęta wraz z lokatorami, której przygląda się komisja. Na posiedzenie po raz kolejny nie stawiła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, którą reprezentowali jedynie pełnomocnicy. To właśnie jeden z prawników ratusza doprowadził do sytuacji, w której członkowie komisji nie mogli powstrzymać się od śmiechu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przerwane zeznania świadka ws. afery reprywatyzacyjnej. Emocje wzięły górę

Prawnik informował o wniosku dotyczącym zmiany postępowania spadkowego.

- W tej sprawie miasto złożyło wniosek o to, by zmienić postępowanie, postanowienie spadkowe, z listopada 2004 roku, gdzie w sprawie z wniosku Zbyszka Kalety wnioskowano o stwierdzenie nabycia spadku po Franciszku Sobolu i Feliksie Kijasowej i innych w zakresie pana Franciszka Sobola. - mówił prawnik.
 
- A kiedy ten wniosek został złożony można zapytać?  - próbowali dowiedzieć się członkowie komisji.

 Odpowiedź prawnika zaskoczyła wszystkich:

- Wczoraj - odparł.

 Słysząc te słowa, członkowie komisji nie byli w stanie powstrzymać się od śmiechu.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent na 58. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich

/ Jakub Szymczuk/KPRP

  

– Wydarzenia Zielonogórskie były aktem bohaterskiej obrony praw obywatelskich i ludzkich, z których każdy ma prawo korzystać - mówił w Zielonej Górze prezydent Andrzej Duda.

Prezydent bierze udział w obchodach 58. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich.

To było nic innego jak desperacki akt bohaterskiej obrony podstawowych praw obywatelskich, ludzkich, tych, które przynależą się każdemu człowiekowi, z których każdy człowiek ma prawo korzystać – mówił.

Ocenił, że na ziemi zielonogórskiej po II wojnie światowej miało nie być "wiary i Kościoła", lecz miała istnieć tylko "ideologia socjalistyczna, wiara w Lenina".

Tu miał żyć wyjałowiony człowiek, którego wydarto i któremu siłą wpajano ideologię, z którą sam z reguły nie miał nic wspólnego – powiedział.

Prezydent mówił, że nie udało się to dzięki m.in. mieszkańcom Zielonej Góry.

Wydarzenia Zielonogórskie były wystąpieniami mieszkańców Zielonej Góry w 1960 roku w obronie Domu Katolickiego, który chciano zlikwidować, przekazując budynek na inne cele. Protesty mieszkańców były jednymi z największych w PRL, jakie miały miejsce od czerwca 1956 roku do grudnia 1970 roku. Obecnie w tym miejscu znajduje się Filharmonia Zielonogórska.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl