SAFE
Od dziennikarki do teczki w MON. Kim jest nowa wiceminister obrony?
Jeszcze kilka lat temu pytała polityków przed kamerą. Dziś sama odpowiada za miliardowe kontrakty zbrojeniowe. Magdalena Sobkowiak-Czarnecka w piątek 19 czerwca 2026 roku odebrała nominację na wiceministrę obrony narodowej i od razu wywołała falę pytań: czym właściwie zasłużyła na jedną z najważniejszych teczek w rządzie Donalda Tuska?
"Potwierdza się to, o czym mówiłem". Były szef MON o nowych ustaleniach Niezależna.pl ws. SAFE
- Potwierdza się to, o czym mówiłem. Spółki PGZ są dziś stawiane pod ogromną presją, by podpisywać aneksy, które są dla nich po prostu niekorzystne. Wiele osób z przemysłu ma pełną świadomość, że działa na niekorzyść spółek - oświadczył Mariusz Błaszczak, poseł PiS, były minister obrony narodowej. Polityk skomentował w ten sposób najnowsze ustalenia portalu Niezależna.pl dotyczące kontraktów w ramach programu SAFE.
Nowy wicepremier u Tuska? Czarzasty nagle uderzył w prezydenta Nawrockiego [ZOBACZ]
Spekulacje wokół możliwych zmian w rządzie Donald Tusk nabierają tempa. Według medialnych doniesień stanowisko wicepremiera może otrzymać Magdalena Sobkowiak-Czarnecka związana z PSL. O sprawę został zapytany w Sejmie Włodzimierz Czarzasty, który odniósł się nie tylko do układu sił w koalicji, ale i niespodziewanie zaatakował prezydenta Karola Nawrockiego.