SAFE
"Der SAFE", czyli drożej, wolniej i gorzej. Polska zbrojeniówka znacznie spowolni – ostrzega były wiceszef MON
Sprzętu więcej nie będzie, ale będzie za to droższy. W tych kwotach, o których się mówi, nie znajdziemy na polskie produkty zainteresowania w Europie, w związku z czym idzie kolejne zagrożenie: będziemy uzależniali się od produktów spoza Polski. To z kolei przyczyni się do spowolnienia rozwoju naszej zbrojeniówki – ostrzega Bartosz Kownacki, były wiceszef MON, obecny wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, komentując podpisaną dziś umowę pożyczkową w ramach programu SAFE.
Domański podpisze dziś SAFE. Ale wciąż nie wie... na jaki procent [SZCZEGÓŁY]
Dziś o godz. 13:30 ministrowie z rządu Donalda Tuska mają podpisać umowę SAFE. Na jaki procent? "Nie będę w tej chwili mówił o konkretnym procencie. Mogę tylko powiedzieć: po pierwsze, musimy dziś tę umowę... dzisiaj będzie upubliczniona, podpisana" - tak na to pytanie odpowiedział minister finansów, Andrzej Domański.
Polska zaciągnie ogromny kredyt, Kosiniak-Kamysz świętuje. „Potwierdzamy pozycję lidera”
- SAFE to blisko 190 mld złotych dla naszej armii i naszego przemysłu zbrojeniowego – przekazał Władysław Kosiniak-Kamysz po decyzji Komisji Europejskiej o zatwierdzeniu umowy pożyczkowej dla Polski. Szef MON wskazał, że nasz kraj jest... „największym beneficjentem programu” i „potwierdza pozycję lidera bezpieczeństwa na wschodniej flance”. Dokument ma zostać podpisany w piątek w Warszawie.