Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Korupcja w UE. Eva Kaili ostro atakowała Polskę. Ma takie poglądy, czy... robiła to za pieniądze?

Unią Europejską wstrząsnął gigantyczny skandal korupcyjny. Parlament Europejski odwołał Evę Kaili ze stanowiska wiceprzewodniczącej tej instytucji podczas sesji plenarnej w Strasburgu. Kaili jest podejrzana o lobbing na rzecz Kataru, za który miała otrzymać pieniądze. - Czy jeśli można sobie kupić pozytywną opinię na temat Kataru czy innego państwa, to czyż nie można sobie kupić negatywnej opinii o Polsce? - pytali dziś europosłowie PiS.

Eva Kaili
By euranet_plus - Eva KAILI: Citizens’ Corner debate on fighting against corruption in EU, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37835553

- PE podjął dzisiaj decyzję o skróceniu sprawowania funkcji przez wiceprzewodniczącą z frakcji Socjalistów i Demokratów Evę Kaili. (...)Ma to oczywiście związek ze skandalem korupcyjnym, o którym od piątku nie tylko Europa, ale cały świat wie. Skandalem związanym z korupcją, działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej i praniem brudnych pieniędzy. Powiem słowami przewodniczącej Roberty Metsoli, że jestem wściekła na wiceprzewodniczącą. To jest kobieta, która od 2016 roku bardzo aktywnie atakowała Polskę, podpisując rozmaite rezolucje, występując do Komisji Europejskiej o uruchomienie art. 7. To, co się stało w piątek, świadczy o tym, że to jest wielka hipokryzja. Z jednej strony ma postawione zarzuty, jest aresztowana, z drugiej strony domagała się ukarania mojego kraju

- powiedziała na konferencji europosłanka Beata Mazurek (PiS).

Dodała, że to dowód na to, że nie wobec wszystkich krajów Unii Europejskiej są stosowane w Parlamencie Europejskim te same standardy. Z kolei europoseł Dominik Tarczyński (PiS) oświadczył, że pojawia się zasadnicze pytanie o to, czy jeśli można sobie kupić pozytywną opinię na temat Kataru czy innego państwa, to czyż nie można sobie kupić negatywnej opinii o Polsce.

"Zasiadam w komisji śledczej ds. Pegasusa. Do niedawna wiceprzewodnicząca, aresztowana pod zarzutem korupcji Eva Kaili była członkiem komisji ds. Pegasusa. W tej komisji bardzo aktywnie atakowała Polskę. Pytanie, czy jej opinie na temat Polski były związane z jej poglądami politycznymi, oceną sytuacji, czy może powodem były pieniądze?" 

Dodał, że nie jest to problem tylko szeregowej posłanki, ale przywództwa w europarlamencie.

- Mamy do czynienia z wiceprzewodniczącą, która była delegowana przez grupę polityczną i przez bardzo długi czas pełniła swoją funkcję. (...) Bardzo istotne jest to, że pani Eva Kaili była osobą, która popierała rozpoczęcie procedury art. 7, a więc takiej bomby atomowej przeciwko państwu członkowskiemu

- podkreślił.

Korupcja w UE. Gigantyczny skandal na szczytach władzy

Parlament Europejski odwołał Evę Kaili ze stanowiska wiceprzewodniczącej tej instytucji podczas sesji plenarnej w Strasburgu. Kaili jest podejrzana o korupcję. Chodzi o lobbing na rzecz Kataru, za który miała otrzymać pieniądze. Za odwołaniem było 625 europosłów, przeciw jeden, a dwoje wstrzymało się od głosu.

Kaili została w niedzielę postawiona w stan oskarżenia i aresztowana decyzją belgijskiego sądu. Zarzuty wobec niej i trzech innych osób to korupcja, udział w grupie przestępczej i pranie pieniędzy; śledztwo prowadzone jest w sprawie podejrzeń o korupcję w Parlamencie Europejskim.

W piątek belgijska prokuratura informowała, że wszczęła dochodzenie w sprawie możliwej korupcji związanej z niewymienionym z nazwy państwem Zatoki Perskiej, w którym podejrzanymi są asystenci i urzędnicy Parlamentu Europejskiego. Media podawały, że tym państwem jest Katar.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Katar #Unia Europejska #Eva Kaili

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo