Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Niemcy: spada liczba nielegalnych wjazdów do kraju

W ubiegłym miesiącu liczba nielegalnych wjazdów do Niemiec gwałtownie spadła - z 18 384 w październiku do 4353 w listopadzie. Tak wynika z odpowiedzi rządu federalnego na pytanie posłanki Clary Buenger (Lewica). Jednak wprowadzone w październiku kontrole graniczne prawdopodobnie nie są tego główną przyczyną - zauważa portal tagesschau.

Niemcy
Ralphs_Fotos - pixabay.com

W okresie od 1 do 23 listopada policja federalna wykryła łącznie 4353 nieautoryzowane wjazy na granicach krajowych - napisano w odpowiedzi rządu. Porównanie z miesiącami z poprzednich lat również ilustruje niskie obecnie liczby: w listopadzie 2021 r. policja federalna wykryła 7543 nieautoryzowane wjazdy na wszystkich granicach, w listopadzie ubiegłego roku było 12 538 nielegalnych wjazdów.

Według danych, w pierwszych tygodniach listopada odnotowano znaczny spadek nie tylko na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią, gdzie od 16 października obowiązują kontrole graniczne, ale także na granicy z Austrią, gdzie kontrole zarządzono już w 2015 roku i od tego czasu były wielokrotnie przedłużane.

Niemiecki Związek Policji (GdP) podejrzewa, że gwałtowny spadek w ostatnich tygodniach jest tylko w niewielkim stopniu spowodowany kontrolami granicznymi zarządzonymi przez minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser w połowie października. Dostrzega raczej pewien "efekt domina", tj. fakt, że kraje sąsiednie i ich sąsiedzi wzmocnili własną ochronę granic - pisze portal.

Andreas Rosskopf, odpowiedzialny za policję federalną i służby celne w GdP, zauważa, że Austria i Słowacja niedawno zintensyfikowały kontrole graniczne z Węgrami, a także przypisuje spadek nielegalnych wjazdów tymczasowemu efektowi specjalnemu. Według ustaleń policji, rywalizujące ze sobą organizacje przemytnicze są mocno skonfliktowane. W rezultacie wielu migrantów nie było przemycanych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Niemcy #nielegalna migracja #Europa #świat #bezpieczeństwo

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo