Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Niemcy przedłużają kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią

Minister spraw wewnętrznych RFN Nancy Faeser poinformowała, że resort przedłuża kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią do 15 grudnia. Jak informuje rzecznik niemieckiego MSW - ma to zostać wkrótce zgłoszone Komisji Europejskiej w Brukseli.

Niemcy przedłużają kontrole na granicach
fot. Grzegorz Gołębiowski - Own work, CC BY-SA 4.0 - Wikipedia Commons

Rzecznik powiedział, że od 16 października na granicy z Polską wykryto około 3300 nielegalnych wjazdów, a 1100 nieautoryzowanym wjazdom udało się zapobiec.

"Oznacza to, że te środki działają i należy je w tej chwili kontynuować"

– stwierdził przedstawiciel MSW. Jeśli ktoś zostanie zatrzymany na granicy i wyraźnie zaznaczy, że chce ubiegać się o azyl, zazwyczaj otrzymuje pozwolenie na wjazd do Niemiec.

Ogólnie celem kontroli jest "powstrzymanie coraz bardziej pozbawionej skrupułów i brutalnej działalności przestępczej przemytników ludzi" - powiedział rzecznik. Na przykład, ponad 30 przemytników zostało ostatnio zatrzymanych na granicy polsko-niemieckiej.

Szefowa MSW Nancy Faeser ogłosiła 16 października wprowadzenie stacjonarnych kontroli na granicach RFN z Polską, Czechami i Szwajcarią początkowo na 10 dni. Od tego czasu kilkakrotnie je przedłużano. Kontrole przeprowadzane są też na granicy z Austrią. Niemieckie MSW uzasadnia te działania utrzymującą się wysoką liczbą nielegalnych przyjazdów i działalnością przemytniczą.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Niemcy #Polska #Czechy #granica #Szwajcaria #bezpieczeństwo

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo