Z OSTATNIEJ CHWILI
USA/ Pakiet wydatków na pomoc Ukrainie odrzucony przez Senat • • •

Białoruskie śmigłowce na terenie Polski. NATO reaguje: "W kontakcie z polskimi władzami"

Białoruskie śmigłowce naruszyły wczoraj polską przestrzeń powietrzną, co wywołało reakcję MSZ. Okazuje się, że Sojusz Północnoatlantycki uważnie śledzi sytuację wzdłuż swoich wschodnich granic, w tym wczorajszy incydent.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
NATO reaguje na incydent
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Wczoraj doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez dwa śmigłowce białoruskie. Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak polecił zwiększyć liczbę żołnierzy na granicy i wydzielić dodatkowe siły i środki, w tym śmigłowce bojowe. W związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej do MSZ w trybie natychmiastowym wezwana została chargé d’affaires Ambasady Białorusi.

Jak się okazuje, w tej sprawie Sojusz Północnoatlantycki trzyma rękę na pulsie. Naruszona została bowiem nie tylko granica Polski, ale i całego NATO.

- W sprawie incydentu z białoruskimi śmigłowcami jesteśmy w ścisłym kontakcie z polskimi władzami i będziemy nadal robić wszystko, co konieczne, aby całe terytorium Sojuszu pozostało bezpieczne - poinformowało źródło w NATO, na które powołuje się Polska Agencja Prasowa.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#NATO #Białoruś #Polska

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo