Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Burmistrz ugryzł medal z Tokio i wywołał skandal: "Słyszałem stuknięcie jego zębów"

Władze japońskiego miasta Nagoja otrzymały tysiące skarg na zachowanie burmistrza, który na spotkaniu z softbalistką Miu Goto ugryzł jej złoty medal olimpijski. Zawodniczka otrzyma nowy medal – podała w czwartek agencja Kyodo, cytując anonimowe źródło.

fot. twitter.com/Reuters

Według tego źródła w procedurę wymiany medalu zaangażowany jest MKOl, Japoński Komitet Olimpijski i organizatorzy Igrzysk w Tokio, a sama softballistka wyraziła na to zgodę.

Decyzja zapadła w związku z falą krytyki pod adresem burmistrza Nagoi Takashiego Kawamury. W ubiegłym tygodniu, podczas spotkania z Goto, burmistrz kazał sobie założyć na szyję jej złoty medal, a następnie ugryzł go, pozorując częste zachowanie sportowców po dekoracji.

Według Kyodo urząd miasta Nagoja otrzymał w tej sprawie około 4 tys. skarg. Zachowanie burmistrza wywołało oburzenie między innymi wśród japońskich olimpijczyków.

Widziałem nagranie i słyszałem stuknięcie jego zębów. O swój medal bardzo dbam, żeby się nie porysował. To niewiarygodne, że Goto zachowała spokój i się nie rozgniewała. Ja bym się rozpłakał

– napisał wtedy na Twitterze judoka Naohisa Takato, który zdobył złoto w kategorii 60 kg.

Ugryzł medal "w wyrazie podziwu"

Kawamura bronił się, twierdząc, że ugryzienie medalu było z jego strony „wyrazem największego umiłowania” oraz podziwu dla jego zdobywczyni. Przeprosił jednak za „zbrukanie symbolu wieloletniej ciężkiej pracy”.

Koncern Toyota, właściciel drużyny softballowej, w której występuje Goto, ocenił działanie burmistrza jako „nieodpowiednie” i „godne ubolewania”. Tokijscy organizatorzy wielokrotnie żartobliwie przypominali na Twitterze gryzącym medale sportowcom, że "medale Tokio 2020 nie są jadalne”.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Miu Goto #Tokio 2020 #Takashi Kawamura

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo