Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Wystąpienie Sikorskiego. Twarz "resetu" z Rosją mówi o... podkopywaniu zaufania do Polski w USA i UE

"Mitem jest to, że Polska powinna wybrać między bliskimi relacjami z UE a współpracą z USA". Sikorski już od pierwszych zdań swojego expose zaatakował rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz prowadzoną przez niego politykę zagraniczną, szermując m.in. rzekomą "aferą wizową" czy powielaną przez jego środowisko polityczne narracją o "ideologicznych sojuszach ze zwolennikami Putina". Twierdził nawet, że... "podkopano zaufanie do Polski po obu stronach Atlantyku"

Donald Tusk i Radosław Sikorski
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

W czwartek po godz. 9. Sejm wznowił obrady. Posłowie wysłuchują informacji szefa MSZ Radosława Sikorskiego na temat założeń polskiej polityki zagranicznej na 2024 r. Do Sejmu przybył prezydent Andrzej Duda, premier Donald Tusk i pozostali członkowie rządu.

Już w pierwszych zdaniach swojego wystąpienia, Sikorski przypuścił frontalny atak na rząd Zjednoczonej Prawicy i prowadzoną przez niego politykę zagraniczną, określając je jako "seria chybionych założeń ideowych, złych pomysłów, błędnych decyzji i zaniechań".

Zarzucił rządowi PiS "zepsucie relacji z sąsiadami i ważnymi partnerami – Niemcami, Francją, Czechami, a w pewnej mierze nawet z Ukrainą". 

Jeden z czołowych polityków resetu dziś mówił o rzekomych kalkulacjach "na sojusz z USA przeciwko UE" i "podkopaniu zaufania do Polski po obu stronach Atlantyku", czego przejawem są pewnie historycznie bliskie relacje między Warszawą a Waszyngtonem w ostatnich kilku latach na polu gospodarczym i zbrojeniowym.

Sikorski snuł także medialną narrację otoczenia KO o "aferze wizowej" i "ideologicznym sojuszu z proputinowskimi populistami".

Powołał się - chcąc potwierdzić swoją argumentację - na budzące wiele wątpliwości rankingi Reporterów bez Granic i World Justice Project dotyczące kolejno "wolności prasy" i "praworządności".

W swoim wystąpieniu nie unikał odwołań do... tradycji katolickiej, w tym do św. Augustyna i św. Jana Pawła II.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo