Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Bezrobocie nadciąga nad Polskę. Takich zwolnień nie było od dekady

Europejski Zielony Ład – a także opłaty, jakie musi uiszczać polski przemysł za „emisyjność” – sprawiają, że działające w Polsce spółki są coraz mniej konkurencyjne, a działalność produkcyjna coraz częściej po prostu przestaje się opłacać. Nadciągające nad Polskę bezrobocie i masowe zwolnienia to temat numeru w najnowszym tygodniku "Gazeta Polska" - w sprzedaży od dziś!

Gazeta Polska - nowy numer
fot. - Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Bezrobocie nadciąga nad Polskę

Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku kilkadziesiąt dużych koncernów, zakładów i firm zapowiedziało zwolnienia grupowe, w każdym wypadku obejmujące po kilkaset osób. Od Jaworzyny Śląskiej po Goleniów, od Słupska po Sosnowiec, niezależnie od branży i pochodzenia kapitału, trwa zwijanie się wielkiego biznesu, które wkrótce pociągnie za sobą mniejsze podmioty – podwykonawców i dostawców – oraz uderzy w lokalne usługi i handel

– - pisze Grzegorz Wierzchołowski. Takich zwolnień nie było od dekady, a z okładki czytamy: "Idzie bida!".

PONADTO W NUMERZE:

  • Operacja Pegasus

Nowe, zaskakujące, ale twarde fakty, które poznajemy w ostatnich tygodniach na temat Pegasusa, kompletnie zmieniają obraz rzekomej powszechnej inwigilacji za rządów PiS. Wiarygodność opowieści, że prokurator Ewie Wrzosek zainfekowano telefon, bo wszczęła śledztwo w sprawie wyborów kopertowych, zaś płyta z inwigilacji Pegasusem Krzysztofa Brejzy została celowo zniszczona, by zatrzeć ślady przestępczej działalności służb, nie wytrzymały konfrontacji z faktami. Prawda wygląda zaś tak, że sprawa Pegasusa przyczyniła się do obalenia niepodległościowego rządu w Polsce i neutralizowania znaczenia Polski w obliczu wojny. – Bez Pegasusa jesteśmy ślepi i głusi na działania zorganizowanych grup, zarówno krajowych, jak i pracujących dla wywiadów Białorusi i Rosji – mówi „Gazecie Polskiej” osoba znająca kulisy pracy służb specjalnych. Polecamy tekst Grzegorza Wszołka.

  • Platforma ostrzeliwuje amerykańskie Apache. I zamast zbroić Polskę, bada podkomisję smoleńską

Joanna Kluzik-Rostkowska, wiceszefowa sejmowej komisji obrony, ogłasza znienacka, że najlepsze na świecie śmigłowce szturmowe Apache, na których sprzedaż Polsce musiał zgodzić się amerykański Kongres, sprawdzają się głównie w roli... transportowej i „nie są w stanie same operować na polu walki”. Mirosław Różanski, szef senackiej komisji obrony, twierdzi, że Polska nie potrzebuje koreańskich czołgów. Polski MON zajmuje się głównie audytami i spowalnianiem procesu dozbrajania Polski. – Dziś na świecie jest tak ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne systemy, jak amerykańskie czy koreańskie, że terminy dostaw sięgają 10 lat. Jeśli teraz rząd się z kontraktów wycofa, to nawet jeśli powstanie inny, niepodległościowy rząd, trudno będzie mu znaleźć dostawców. A Rosja nie rezygnuje ze swoich ambicji imperialnych – komentuje Michał Jach z PiS, były szef sejmowej komisji obrony narodowej. Tym niezwykle ważnym tematem zajął się Piotr Lisiewicz.

  • Kasta chce decydować, kto będzie sędzią

To niezwykle ważna rozmowa Grzegorza Brońskigo. – Nie zmierza do żadnej naprawy, tylko przejęcia
sądów przez poprzednie grupy wpływów – tak działania ministra sprawiedliwości i jego otoczenia ocenia w rozmowie z „Gazetą Polską” sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka, przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa. A o pomyśle powołania swoistej „komisji prawdy”, przed którą mieliby stawać weryfikowani sędziowie, mówi krótko: – Każdy absurd może znaleźć zwolennika.

  • Czekając na rachunki grozy za prąd

W lipcu mają zostać uwolnione ceny energii elektrycznej, co wprost przełoży się na wysokość rachunków Polaków. Mogą one wzrosnąć wzrosnąć nawet o 70 proc., co sprawi, że w naszym kraju pojawi się ubóstwo energetyczne. Mimo że o problemie wiedziano już w ubiegłym roku, to jednak rządowy zespół ds. cen energii powstał dopiero w kwietniu. W Ministerstwie Klimatu i Środowiska wydają się zaskoczeni, że lipiec już za dwa miesiące. Czy rząd zdąży? Warto przeczytać tekst Jacka Liziniewicza.

  • Niemiecka edukacja klimatyczna wkracza do Polski

Finansowana przez niemiecki rząd Europejska Inicjatywa Klimatyczna (EUKI) stoi m.in. za wprowadzaną do polskich szkół edukacją klimatyczną. Uczniowie są przekonywani o dobrodziejstwach weganizmu i dowiadują się, że szkoły są odpowiedzialne za powstawanie śladu węglowego. W praktyce wprowadzanie tej edukacji odbywa się bez oficjalnej zmiany podstawy programowej. EUKI przeznacza pieniądze dla polskich organizacji na realizację różnych projektów, które mają przekonać Polaków o współodpowiedzialności za zmiany klimatyczne na świecie oraz skłonić do przechodzenia na odnawialne źródła energii

– - pisze Hubert Kowalski.

  • Pajęczyna odpadowych powiązań w NFOŚ

Dyrektorem departamentu gospodarowania odpadami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska ma zostać pracownik firmy śmieciowej. Tej samej, której szefem jeszcze w ubiegłym roku był nadzorujący tę komórkę wiceprezes Funduszu – ustaliła „Gazeta Polska”. Do szokujących informacji dotarł Piotr Nisztor.

  • Prezydent we właściwym miejscu

Dwa spotkania prezydenta Dudy – to z Joe Bidenem wspólnie z Donaldem Tuskiem, i to z Donaldem Trumpem mogą się okazać kluczową częścią dziedzictwa tej prezydentury i być niezwykle istotne dla przyszłości Polski i naszej części Europy. Dlaczego? Wyjaśnia to Maciej Kożuszek.

  • Atom przeciągany w czasie

Działania obecnych władz w sposób widoczny opóźniają budowę dwóch planowanych elektrowni jądrowych. Nie przyspieszy jej na pewno podjęty przez zarząd Polskich Elektrowni Jądrowych (PEJ) bilans otwarcia inwestycji. Pisze o tym Maciej Pawlak.

  • Saper na czterech łapach

Sprawdzają obiekty i wyznaczony teren pod kątem materiałów wybuchowych. Noszą umundurowanie, które chroni je przed skutkami ewentualnego wybuchu. Nie mają taryfy ulgowej – codziennie wraz ze swoim przewodnikiem ćwiczą przez wiele godzin w jednostce, by doskonalić umiejętności. Psy-saperzy, bo o nich mowa, stanowią nieocenione wsparcie podczas działań operacyjnych. Największą liczbą wytresowanych psów służbowych w armii może pochwalić się 2. Mazowiecki Pułk Saperów z Kazunia. O czworonożnych saperach pisze Konrad Wysocki.

Te i wiele innych ciekawych informacji oraz opinii przeczytacie w tygodniku "Gazeta Polska". Nowy numer w sprzedaży od dziś - 24 kwietnia!

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Gazeta Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo