Dalsze utrudnienia dla kierowców. Warszawa nie zdążyła z przebudową Placu Trzech Krzyży

Plac Trzech Krzyży miał być w pełni oddany do użytku od 1 października, niestety dalej trwają tam prace. ZDM wyjaśnia, że rzeczywiście wykonawca nie zdążył w terminie, jednak intensywnie pracuje na terenie budowy. Oznacza to dalszy ciąg utrudnień dla kierowców.

Plac Trzech Krzyży
Wikimedia Commons

Zgodnie z deklaracjami Zarządu Dróg Miejskich plac Trzech Krzyży, po ponad roku od rozpoczęcia budowy, wreszcie miał stać się całkowicie przejezdny 1 października. Niestety, nadal trwa tam budowa i nie widać końca prac. Na terenie inwestycji wciąż zalegają hałdy kamieni i bruku. Rozkopane są wloty ulic Żurawiej i Brackiej, które utraciły połączenie z placem. Również północna część placu łącząca ww. ulice z ulicą Książęcą jest nieprzejezdna.

Rzecznik ZDM Jakub Dybalski powiedział PAP, że faktycznie wykonawca nie wyrobił się z terminem, ale cały czas intensywnie pracuje.

"Na wtorek zaplanowano spotkanie z wykonawcą, na którym zostanie podjęta decyzja czy zostanie podpisany aneks, przesuwający termin oddania inwestycji i w związku z tym, czy zostaną nałożone kary umowne" - wyjaśnił.

A tymczasem kierowcy nadal muszą tkwić w korkach czy to na wąskiej ulicy Żurawiej czy Nowogrodzkiej, usiłując wydostać się z tej części ścisłego centrum miasta.

To nie pierwsze opóźnienie na terenie placu Trzech Krzyży. Pierwotnie plac miał być oddany w styczniu, jednak jak tłumaczą drogowcy, odkrycie zabytkowego bruku przesunęło ten termin. Teraz wykonawca nie wyrobił się w zakładanym terminie. Pozostaje mieć nadzieję, że drogowcom uda się otworzyć plac do końca roku.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

as
Wczytuję ocenę...
Komentarze (8)
Anonim 03.10.2023 15:41
Nieudacznik, dupiarz Trzaskowski.
Anonim 03.10.2023 14:31
Bratni tuska szpicel T R Z A S K O W S K I - PO-lecił, żeby roboty nie zostały do-KO-ńczone, PO-dstawił mu wzorem HALSZKI WALCOWANEJ (sabotażystki P.prof L. Kaczyńskiego) LEWĄ bolszewicką nogę na ten marsz PROSTYTUCJI, w PO-KO-cie każdy POWIEC każdemu PO-daje papierowy KO-tylion z sercem, ale jaja, ale jaja
Anonim 03.10.2023 13:36
Trzaskowski do wymiany w trybie pilnym.
Anonim 03.10.2023 14:03
Wszyscy do wymiany . Nowe pokolenia do wymiany . Tylko na co ? Na konie do roboty ..
tomek579 03.10.2023 13:03
A na Tarchominie, Ochocie, w Wawrze i Aninie są całe osiedla gdzie nie ma asfaltu, jeździmy w błocie!!!!!
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo