Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Hipokryzja Tuska i spółki! Chcieli rozbierać zaporę, teraz Kierwiński mówi o jej wzmacnianiu! [KOMENTARZE]

Rozbiórka zapory na granicy polsko-białoruskiej, szkalujący polskich funkcjonariuszy film Agnieszki Holland czy bieganie z siatkami pełnymi koców, powerbanków i jedzenia. Te obrazki znamy z ostatnich kilkunastu miesięcy - oczywiście w wykonaniu polityków obecnej koalicji rządzącej oraz środowiska sympatyzującego z nią. Teraz jednak nastąpiła wielka zmiana... Marcin Kierwiński, szef MSWiA wyraził obawę sytuacją na granicy. Ba, zapowiedział nawet... wzmocnienie zapory!

Marcin Kierwiński i Donald Tusk
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej przybrał wyjątkowo na sile w miesiącach letnich 2021 roku. To wtedy zobaczyliśmy w mediach po raz pierwszy, jak agresywni migranci, przywożeni z Białorusi na granicę z Polską, chcąc dostać się na terytorium naszego kraju, rzucali w polskich funkcjonariuszy kamieniami czy konarami drzew. Obrazki te były dramatyczne z perspektywy zagrożenia bezpieczeństwa naszego kraju, jednak ówczesna opozycja, z Donaldem Tuskiem na czele, krytykowała polskie władze o brak empatii wobec "biednych migrantów". 

Próby ograniczania bezprawnego wdzierania się do Polski, nazywano wówczas "push backami", o czym mówili nawet celebryci, krytykując działania Straży Granicznej... 

Tak mówili o zaporze...

W październiku 2021 r. Donald Tusk zaznaczał, że członkowie jego ugrupowania będą głosować przeciwko specustawie dotyczącej budowy zapory na granicy z Białorusią.

"Pojawił się pomysł budowy muru, konkretnie pomysł wydania poza wszelką kontrolą miliarda sześciuset milionów złotych. (...) Oni nie chcą zbudować żadnego muru. Jakby chcieli, to zaczęliby to robić" - mówił wówczas szef PO. Jak dodał, "ten mur nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat".

Co ważne, w sierpniu 2021 r. Donald Tusk na konferencji prasowej w Goniądzu mówił o "ponurej propagandzie wymierzonej w migrantów".

"To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi i nie trzeba robić takiej obrzydliwej, ponurej propagandy wymierzonej w migrantów, bo to są ludzie, którzy potrzebują pomocy. Z drugiej strony oczekiwałbym, zamiast takiej szpetnej propagandy, konkretnych decyzji, informacji, w jaki sposób będzie chroniona nasza granica"

– przekonywał Tusk.

Mówił on także, że gdy dojdzie do władzy, zapora ta zostanie rozebrana...

Warto przypomnieć również, jak posłowie z jego ugrupowania - np. Franciszek Sterczewski, bezprawnie próbował przekroczyć granicę, aby zanieść migrantom reklamówki pełne jedzenia, koców, powebanków. Istny cyrk...

Powstał nawet film! 

We wrześniu ubiegłego roku (na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi), premierę miał kontrowersyjny film w reżyserii Agnieszki Holland (od lat sympatyzującej z PO i spółką). Produkcja ta miała na celu uderzenie w polskich funkcjonariuszy, szczególnie Straży Granicznej, którzy "znęcali i pastwili się nad biednymi migrantami". 

Wśród zwolenników "Zielonej Granicy" był m.in. Donald Tusk, jak i większość ówczesnej opozycji. 

Nieoczekiwana zmiana narracji...

Cóż, mimo "obaw" Tuska, zapora za czasów rządu Prawa i Sprawiedliwości powstała, co znacznie ograniczyło wtargnięcia nielegalnych migrantów do Polski. Ale nie powstrzymało ich w pełni, bo próby takie trwają do tej pory. 

W związku z ciągłym zagrożeniem na granicy polsko-białoruskiej, szef MSWiA Marcin Kierwiński zabrał głos. Jego narracja - na tle wszystkiego, co mówili do tej pory - szokuje! 

Podczas rozmowy z "Super Expressem" powiedział: "mamy coraz więcej prób nielegalnego przełamania granicy polsko-białoruskiej i wtargnięcia na terytorium Polski. Nikt nie ma wątpliwości, że szlak migracyjny przez Białoruś do Polski to sztuczny szlak wytworzony przez służby białoruskie".

"Rozpoczynamy proces wzmacniania zapory za granicy: więcej elektroniki, optoelektroniki i specjalne zabezpieczenia. Musimy to zrobić, ponieważ ten proceder instrumentalizacji migracji będzie z nami przez wiele lat"

– dodał, wskazując na potrzebę wzmocnienia zapory, a nie jej rozbiórki. Ot, coś nieprawdopodobnego! 

I polała się fala komentarzy...

Wypowiedź ta nie umknęła uwadze internautom, którzy przypomnieli hipokryzję obecnej koalicji rządzącej. Przykłady poniżej:


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#MSWiA #rząd #bezprawie Tuska #granica polsko-białoruska #bezpieczeństwo #polityka #Polska #Marcin Kierwiński #Agnieszka Holland #Donald Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo