Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Dziś 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową. „Polska jest bezpieczna, bo jest pełna patriotów...”

"Dziś w Warszawie 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową, to sygnał mówiący o tym, że Polska jest bezpieczna. To historyczne wydarzenie, nigdy w historii WP tylu przyszłych oficerów nie składało przysięgi" - mówił podczas uroczystości szef MON Mariusz Błaszczak. I jak dodał - Polska jest bezpieczna bo ma "fantastycznych żołnierzy, patriotów, młodych ludzi, którzy postanowili związać swoje dorosłe życie z Wojskiej Polskim".

Mariusz Błaszczak, szef MON
twitter.com/@MON_GOV_PL

Minister Błaszczak wziął dziś udział w przysiędze wojskowej żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w Wojskowej Akademii Technicznej.

Szef MON poinformował, że właśnie dziś 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową. Podkreślił, że to sygnał mówiący o tym, że Polska jest bezpieczna bo ma "fantastycznych żołnierzy, patriotów, młodych ludzi, którzy postanowili związać swoje dorosłe życie z Wojskiej Polskim". "To bardzo dobra decyzja, przed wami wspaniałe perspektywy" - powiedział do obecnych na placu żołnierzy.

"Kiedy rozmawiałem z komendantami, rektorami mówili, że to wydarzenie historyczne (...) Nigdy w historii Wojska Polskiego tylu przyszłych oficerów nie składało przysięgi. To bardzo dobry znak i sygnał mówiący o tym, że Wojsko Polskie jest coraz silniejsze"

– mówił.

Błaszczak zaznaczył, że rok 2015 był ważny i świadczy on o pewnym przełomie jeśli chodzi o wzmacnianie Wojska Polskiego. "Wcześniej jednostki były rozwiązywane, również akademie wojskowe traciły słuchaczy, podchorążych, studentów" - dodał.

Dziś przysięgę w Warszawie składało ponad 1800 żołnierzy rozpoczynających studia na czterech wojskowych uczelniach. Na placu apelowym przy ulicy Kaliskiego 2 słowa przysięgi wypowiedzieli podchorąży podejmujący naukę w Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Wojsk Lądowych, Lotniczej Akademii Wojskowej i Akademii Marynarki Wojennej.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#MON #Mariusz Błaszczak #Polska #bezpieczeństwo

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo