Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Dziennikarze i prawnicy Strefy Wolnego Słowa na celowniku SKW. "Natężenie inwigilacji po Smoleńsku"

"Służba Kontrwywiadu Wojskowego w czasie rządów koalicji PO–PSL inwigilowała m.in. władze spółki i dziennikarzy Strefy Wolnego Słowa, a także przedsiębiorstwa z nią współpracujące, m.in.

arch.
"Służba Kontrwywiadu Wojskowego w czasie rządów koalicji PO–PSL inwigilowała m.in. władze spółki i dziennikarzy Strefy Wolnego Słowa, a także przedsiębiorstwa z nią współpracujące, m.in. spółkę Rejtan. Inwigilowano również adwokatów, którzy reprezentowali ludzi z niezależnych mediów" - ujawnia dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie". - Natężenie tej inwigilacji nastąpiło po Smoleńsku - powiedział z kolei na antenie TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska".

O inwigilacji m.in. dziennikarzy "Codziennej" czy portalu niezalezna.pl informowaliśmy już wczoraj.

"Skala inwigilacji była olbrzymia, a intensyfikacja działań służb wojskowych przybrała na sile po katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r., w trakcie kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego" - informowała Dorota Kania.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ujawniamy: Służby Tuska rozpracowywały dziennikarzy i prawników Strefy Wolnego Słowa

"Wojskowe służby specjalne wytypowały do rozpracowania wiele osób ze środowisk konserwatywnych. Poprzez kontakty SKW były inwigilowane całe środowiska – z naszych ustaleń wynika, że działania operacyjne służba prowadziła wobec Tomasza Sakiewicza, czołowych dziennikarzy „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, portalu Niezależna.pl, a także wobec osób zasiadających w zarządach i pracujących w spółkach Srebrna, Rejtan czy Niezależne Wydawnictwo Polskie. Zdobywano w ten sposób informacje m.in. na temat planowanych działań i publikacji w mediach" - ujawnia Dorota Kania.

O ten skandal był dzisiaj rano pytany przez reporterkę TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny GPC i tygodnika "Gazeta Polska", który podkreśla, że służbom chodziło przede wszystkim o źródła informacji naszych dziennikarzy.

- Badano skąd wiemy, z kim się kontaktowano. Badano naszych prawników. To największy skandal - podkreślał Tomasz Sakiewicz.

- Wiemy o nasłuchu telefonicznym, sprawdzono gdzie się poruszamy, z kim się kontaktujemy, sprawdzano SMS, to wiemy. Nie wiemy czy mieli Osobowe Źródła Informacji, ale poprzez nasłuch telefoniczny próbowano sprawdzać wszystko co robimy - tłumaczy.

Oczywiście, nie zostawimy tego tematu i będzie informowali o kolejnych ustaleniach dotyczących inwigilacji środowiska Strefy Wolnego Słowa.

 Źródło: TVP Info,niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
gb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo