Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Mądrości żony Sikorskiego. „PiS większym zagrożeniem dla Polski niż radykalny islam”

Na łamach "Washington Post" żona Radosława Sikorskiego po raz kolejny atakuje polski rząd. Anne Applebaum robi to nie po raz pierwszy.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Na łamach "Washington Post" żona Radosława Sikorskiego po raz kolejny atakuje polski rząd. Anne Applebaum robi to nie po raz pierwszy. We wrześniu ubiegłego roku oskarżyła Jarosława Kaczyńskiego o wykorzystanie katastrofy smoleńskiej do zwycięstwa w wyborach. Dodatkowo Applebaum pisała, że szef sił powietrznych generał Andrzej Błasik był w kokpicie Tu-154M i naciskał na lądowanie mówiąc: „Bądź odważny, zrobisz to”. Było to oczywistym kłamstwem, bo takich słów nie ma w żadnej wersji stenogramów. Tym razem żona Sikorskiego twierdzi, że dla Polski większym zagrożeniem niż islam, są... rządy PiS.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bujdy żony Sikorskiego ws. Smoleńska. Cytuje słowa gen. Błasika, które nigdy nie padły

Po raz kolejny żona Radosława Sikorskiego udowadnia, że ma niewątpliwy problem z tym, że w Polsce władzę sprawuje wybrane w demokratycznych wyborach Prawo i Sprawiedliwość.

W chwili, gdy piszę te słowa, Polska udowadnia, że największym zagrożeniem dla Zachodu nie jest radykalny islam. Największe zagrożenie nie płynie nawet z zewnątrz. Jest wewnętrzne. W Polsce demokratycznie wybrany, ale nieliberalny rząd w ostatnich kilku dniach nasilił atak na własną konstytucję, przepychając nowe prawa, jawnie zaprojektowane tak, żeby doprowadzić do upolitycznienia sądownictwa. A czuje się do tego zachęcony przez wizytę amerykańskiego prezydenta

- napisała Applebaum w artykule opublikowanym na łamach "Washington Post".


Ponadto dziennikarka nazywa Prawo i Sprawiedliwość "nacjonalistyczną partią mającą niewielką przewagę w parlamencie", która rzekomo podporządkowała sobie niezależne instytucje takie jak publiczne radio i telewizję, urząd prokuratora czy Trybunał Konstytucyjny.

Applebaum posunęła się nawet do stwierdzenia, że zachęcona wizytą prezydenta USA partia rządząca chce przeprowadzić zamach na sądownictwo.

Co ciekawe publicystka wierzy, że za rządów PO Polska była ,,filarem europejskiej jedności do tego stopnia, że Donald Tusk został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej”.

 Źródło: tysol.pl,The Washington Post,niezalezna.pl

 

#atak #PiS #Radosław Sikorski #Anne Applebaum

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo