Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Sikorski twierdzi, że "Rosja od lat toczy z nami wojnę, ale poprzednia władza to lekceważyła". "To bezczel"

"Rosja prowadzi z nami wojnę od wielu lat. Tylko Zachód nie przyjmował tego do wiadomości, a poprzednia władza to lekceważyła" - takie słowa padły z ust obecnego szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Zdumiewające, że jedna z czołowych postaci ukazanych w serialu "Reset", na wzór swojego politycznego mentora - Donalda Tuska - zmienia swój światopogląd...

Radosław Sikorski
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

O tym, jak bardzo "zmieniła się" narracja Sikorskiego, odkąd znów objął fotel ministra spraw zagranicznych, mogliśmy przekonać się pod koniec kwietnia, kiedy to wygłosił w Sejmie expose. W większości, jak przypominamy, były to ataki w stronę Prawa i Sprawiedliwości czy zarzucanie poprzedniej władzy prorosyjskości. Potem, jakby zapominając wszystko, o czym mówił chwilę wcześniej, wyraził "gotowość współpracy z Rosją nieimperialną. Rosją, którą uosabia zamordowany Aleksiej Nawalny i inni więźniowie sumienia". Nawalny - przypomnijmy - popierał m.in. rosyjskie działania wojenne w Gruzji w 2008 r. i oświadczał, że nie zwróci Krymu Ukrainie, jeśli zostanie prezydentem Rosji.

Wyszło bowiem z niego wtedy prawdziwe oblicze, które Polacy mogli bliżej poznać obserwują jego "dyplomatyczną działalność" w latach 2007-2014, co przedstawiono w serialu "Reset". To przecież Sikorski, pod wodzą Tuska, jeździł na Kreml, czy... palił towarzysko papierosy w obecności ówczesnego rosyjskiego ministra - Siergieja Ławrowa. 

Dalej brnie...

Dziś na zdecydowanie sprzyjającym obecnej władzy portalu - onet.pl, ukazała się rozmowa z szefem MSZ. Ten, po raz kolejny, mówił coś, co nie ma i... nigdy nie miało, pokrycia w rzeczywistości. 

Mianowicie...

"Skoro Rosja ma agentów wpływu i siatki szpiegowskie w tylu innych krajach, to dlaczego miałaby ich nie mieć w Polsce? Oczywiście, że próbuje i prowadzi wojnę hybrydową przeciwko kluczowemu w tym regionie państwu NATO, bez którego nie byłoby wsparcia Ukrainy. Rosja prowadzi z nami wojnę od wielu lat. Tylko Zachód nie przyjmował tego do wiadomości, a poprzednia władza to lekceważyła"

– stwierdził..

Jeszcze jakieś pytania...?


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 



Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, onet.pl

 

#Radosław Sikorski #MSZ #Polska #polityka #bezprawie Tuska #rząd #Rosja #bezpieczeństwo #zachód

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo