Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Moskwa i Mińsk kontynuują szkalowanie Polski. „Chcą przekonać, że jesteśmy krajem agresywnym”

"Rosja wciąż szerzy kłamstwa przeciwko Polsce. Prowadzone w ostatnich dniach działania Rosji przeciwko Polsce koncentrują się na widocznych już wcześniej liniach oddziaływania – atakowaniu wojska polskiego, deprecjonowaniu RP, stymulowaniu napięć między Polską i Ukrainą" - brzmi fragment opublikowanego na platformie X wpisu sekretarza stanu w kancelarii premiera Stanisława Żaryna. "Widać także próbę odciągania uwagi Zachodu od Ukrainy" - wskazano.

Vladimir Putin
kremlin.ru, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, - Wikimedia Commons

Podkreślił, że Rosja i Białoruś starają się przekonać, że Polska jest krajem agresywnym, a jednocześnie niezdolnym do obrony.

"Moskwa próbuje zastraszać Polaków wizją zniszczenia przez Rosję, stymuluje też niechęć do USA, które mają 'wykorzystywać Polskę', jednocześnie ją narażając"

– zaznaczył Żaryn.

I jak dodał: "okresowa analiza działań Rosji wskazuje – po raz kolejny, że Kreml stara się bardzo mocno deprecjonować Siły Zbrojne RP, wskazując na ich „upolitycznienie”, osłabienie przez rząd oraz brak profesjonalizmu".

Drugie dno...

Ocenił, że jednocześnie przekaz o „słabości wojska polskiego” jest wykorzystywany do stymulowania niechęci Polaków wobec pomocy Ukrainie.

"Rosja przekonuje, że pomaganie Ukrainie jest szkodliwe i groźne dla państwa polskiego. Wciąż widać koncentrację działań rosyjskich na rozbudzaniu niechęci między Polską i Ukrainą. Celem jest doprowadzenie do zatrzymania współpracy między Ukrainą i Zachodem, co ma utorować Rosji drogę do zwycięstwa w wojnie przeciwko Ukrainie"

– napisał Żaryn.

"Rosja kontynuuje również działania dezinformacyjne przeciwko Izraelowi. Kreml systematycznie obarcza Zachód odpowiedzialnością za wybuch wojny Hamas-Izrael, a także doprowadzenie do wojny przeciwko Ukrainie. Jednocześnie widać kontynuację działań szerzących teorie spiskowe ws. ataku Hamasu na Izrael. Kanały propagandowe Rosji sugerują m. in., że cała sprawa to 'prowokacja Izraela'" - podkreślił sekretarz stanu dodając, że widać także próbę odciągania uwagi Zachodu od Ukrainy.

Zaznaczył, że w ramach działań strategicznych Rosja kontynuuje przekaz, według którego wojna obronna Ukrainy jest bezsensowna i nie ma szans powodzenia. "Jednocześnie wprost Rosja stwierdza, że przekazywanie broni na Ukrainie to 'przedłużanie agonii'" - wskazał.

"Dezinformacja Rosji ma charakter ciągły. To stała metoda prowadzenia przez Rosję działań politycznych w obszarach strategicznych interesów Kremla"

– podkreślił Żaryn.

Zobacz więcej:

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Polska #dezinformacja #wojna #Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo