Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

„Łukaszenka znów atakuje Zachód”

- Łukaszenka manipuluje faktami prezentując sytuację na granicy Białorusi z Unią Europejską jako skutek wybuchu wojny na Ukrainie i nałożenia sankcji gospodarczych przez Unię na Mińsk - napisał w InfoAlercie na X pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Dodał, że białoruski dyktator "używa kłamstw do atakowania Polski i Zachodu".

Alaksandr Łukaszenka
fot. Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=123431150

Kłamstwa Łukaszenki o Polsce 

"A. Łukaszenka znów atakuje Zachód. Zrzuca odpowiedzialność za kryzys migracyjny na granicy z Białorusią na UE i cynicznie deklaruje gotowość do 'negocjacji' z Zachodem w sprawie zatrzymania fali migracyjnej"

– wskazał w InfoAlercie Żaryn.

Sekretarz stanu w kancelarii premiera podał, że białoruski dyktator fałszywie oskarża graniczące z Białorusią kraje Unii Europejskiej o rzekome przepychanie na Białoruś ciał zmarłych migrantów, co ma być dowodem na brak cywilizowanych zachowań i barbarzyństwo Zachodu.

"Słowa krytyki kieruje także wobec Polaków nazywając ich 'łajdakami i krzyżowcami', którzy rzekomo odpowiadają za śmierć cudzoziemców na granicy"

– przekazał we wpisach tezy Mińska.

"Łukaszenka manipuluje faktami prezentując sytuację na granicy Białorusi z Unią Europejską jako skutek wybuchu wojny na Ukrainie i nałożenia sankcji gospodarczych przez Unię na Mińsk" - napisał przypominając, że operacja hybrydowa na granicy rozpoczęła się już w 2021 roku.

"Łukaszenka zapewnia, że gotów jest 'negocjować' z Zachodem, i przywrócić dobre relacje z sąsiadami. Dodaje, że 'pomimo złych doświadczeń' 'pojednanie jest możliwe' także z Warszawą, zwłaszcza po zmianie władzy w Polsce"

– przekazał minister w KPRM.

Według Żaryna białoruski aparat propagandy w ostatnich dniach zintensyfikował agresywne działania informacyjne wymierzone w Polskę, będące uzupełnieniem operacji destabilizacji naszej granicy przy pomocy sztucznie stymulowanej presji migracyjnej.

"Kanały propagandowe reżimu wzmocniły kłamstwa o zbrodniczym charakterze polityki Polski, Litwy i Łotwy wobec migrantów próbujących przeniknąć do Europy przez granicę z Białorusią. W ramach tych działań reżim w Mińsku założył także stronę internetową, która ma +dokumentować przypadki zbrodni Polski i Litwy na uchodźcach+ na granicy z Białorusią od połowy 2021 r." - wskazał w serii wpisów na X.

Zdaniem zastępcy ministra koordynatora służb specjalnych w najbliższym czasie należy się spodziewać wzmocnienia ataków propagandowych przeciwko Polsce oraz działań destabilizujących naszą granicę.

"Jednocześnie Mińsk i Moskwa będą wysyłać sygnały o gotowości do +unormowania+ relacji z Polską" - zaznaczył.

"Należy to oceniać jako grę polityczno-psychologiczną mającą na celu wpłynięcie na przyszły rząd w celu zmiany polityki RP wobec Rosji, Białorusi oraz wymuszenia odejścia od pomocy Ukrainie" - napisał w InfoAlercie pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

Niedziela to 620. dzień rosyjskiej napaści na Ukrainę. Agresja rozpoczęła się 24 lutego 2022 r.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Alaksandr Łukaszenka #Białoruś #Polska #zachód #kłamstwa #Ukraina #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo