Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Na opozycji iskrzy. Kosiniak-Kamysz odpowiada na groźby Tuska. „Polecam mu wrócić do narracji z 2007 r.“

Dlaczego Platforma Obywatelska tak naciska na jedną listę wyborczą? Bo najwięcej straci na tym, że jej nie będzie. Tak wynika ze słów prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który odpowiedział na ostatnie groźby Donalda Tuska. Szef Ludowców polecił przewodniczącemu PO, aby wrócił do narracji z 2007 roku. Podobne do tych obecnie prowadzonych gier politycznych, prowadziła w 2015 roku Ewa Kopacz. "Skończyło się to tak, że od 8 lat rządzi PiS" - powiedział polityk.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Ci politycy, którzy nie chcą wspólnej listy opozycji dostaną od wyborców naprawdę srogie baty. Już za kilka miesięcy zobaczycie to w sondażach, na dwa-trzy miesiące przed wyborami - że ci, którzy chcą tylko wejść, tylko być - oni znikną. I będziemy mieli jedną listę" - mówił w niedzielę podczas spotkania w Żywcu szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. 

Na próby zastraszania odpowiedział w rozmowie z Polsat News prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityk stwierdza jasno - najbardziej możliwy wariant na wybory, jest najmniej korzystny dla Platformy Obywatelskiej. A według niego są nim dwie, lub trzy listy, na których PSL wystartuje z Polską 2050, a Lewica pójdzie sama.

"Polecałbym panu Tuskowi, żeby wrócił do narracji z 2007 roku, kiedy mówił, że "jak ktoś nie chce głosować na Platformę Obywatelską, to niech zagłosuje na PSL". Podobne hasła, jak dziś politycy PO, rzucała w 2015 roku pani premier Kopacz. Mówiła wtedy, że "nie warto marnować głosu na małe partie". Skończyło się to tak, że od 8 lat rządzi PiS"

– wytknął Tuskowi prezes PSL.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza szef PO w swoich działaniach kompletnie przeczy swoim słowom.

"Jeżeli ktoś krzyczy: "wolność, demokracja, konstytucja", a potem mówi nam, że wszyscy powinni zapisać się na listę Platformy, to nie jest w porządku" - ocenił. Dodał też, że nie da się wciągnąć w gierki partii Tuska. "Nie sprowokują mnie słowa polityków PO. Nie sprawą one, że zacznę o nich źle mówić i odwzajemnię atak, który oni przeprowadzają na nas" - powiedział. 

 Źródło: Interia, Polsat News, niezalezna.pl

 

#Polskie Stronnictwo Ludowe #Platforma Obywatelska #Władysław Kosiniak-Kamysz #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wideo