Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Niemcy przywieźli cudzoziemców do Polski. Wiceminister od Tuska ich tłumaczy. Posypała się lawina komentarzy!

"Minister Duszczyk w tym poddańczym wywodzie zapomniał jeszcze tylko Niemców przeprosić za zaistniałą sytuację". "Czyli w sumie należą im się przeprosiny i jakieś zadośćuczynienie". ""Bo Niemiec z natury jest dobry". Komentarze o takiej treści - mocno ironicznej - pojawiają się pod poranną wypowiedzią wiceszefa MSWiA - Macieja Duszczyka, który zabrał głos ws. niemieckich policjantów. Tych, którzy przywieźli rodzinę cudzoziemców do Polski...

Przejście graniczne Osinów Dolny
Ralf Roletschek - GFDL 1.2

Kilka dni temu, w oparciu o relację czytelnika portalu chojna24.pl, podaliśmy informację o zajściu, do którego miało dojść dziś w Osinowie Dolnym. "Radiowóz niemieckiej policji przekroczył przejście graniczne i po polskiej stronie zostawił rodzinę imigrantów z Bliskiego Wschodu" - pisał wówczas portal.

Straż Graniczna podała wczoraj, że "przywiezienie i pozostawienie przez niemiecką Policję cudzoziemców w Polsce (Osinów Dolny) odbyło się z naruszeniem zasad współpracy obu służb i prawa regulującego kwestie przekazywania osób. Służby niemieckie nie mogą arbitralnie podejmować takich decyzji”.

W niemieckich mediach pojawiło się oświadczenie policji federalnej na temat zdarzenia z Osinowa. Nie brakuje komentarzy, że jest ono "absurdalne" i "kuriozalne".

Więcej na ten temat w tekście poniżej: 

"Wypadek przy pracy"

Oliwy do ognia dolał wiceszef MSWiA - Maciej Duszczyk. Dziś rano, na antenie Radia Zet, przyznał on, że "Niemcy przyznali wczoraj, że to było naruszenie procedur, które obowiązują, przeprosili, powiedzieli, że natychmiast wprowadzają system naprawczy u siebie".

"Policjanci bardzo mało doświadczeni, bo ci doświadczeni zabezpieczają dziś euro. Prawdopodobnie nie znali procedury i zrobili to, co zrobili. Absolutnie wypadek przy pracy. (...) Szef policji z Berlina przysłał list z wyjaśnieniem. Jest to dla mnie wiarygodne. Sprawdziliśmy w naszych źródłach, rozmowa z SG. Całkowicie jednostkowy przypadek, który nigdy nie może się powtórzyć" 

– próbował tłumaczyć polityk.

Internauci (w tym i politycy opozycji) niemal od razu dopatrzyli się próby tłumaczenia niemieckich policjantów, odpowiedzialnych za przywiezienie na teren naszego kraju rodziny cudzoziemców. Posypała się lawina uderzających w wiceministra od Tuska komentarzy. Zresztą - trudno się temu dziwić. 


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#MSWiA #Polska #rząd #bezprawie Tuska #bezpieczeństwo #Niemcy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo