Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Co stało się na zachodniej granicy? "Niemiecki radiowóz przejechał do Polski i zostawił imigrantów"

Portal chojna24.pl poinformował, powołując się na relację czytelnika, o zajściu do którego miało dojść dziś w Osinowie Dolnym. "Radiowóz niemieckiej policji przekroczył przejście graniczne i po polskiej stronie zostawił rodzinę imigrantów z Bliskiego Wschodu" - pisze portal.

Przejście graniczne Osinów Dolny
Ralf Roletschek - GFDL 1.2

Jak czytamy, doszło do tego dziś rano w Osinowie Dolnym - to nadgraniczna miejscowość w województwie zachodniopomorskim, w której znajdowało się przejście graniczne "Osinów Dolny-Hohenwutzen".

Czytelnik portalu chojna24.pl przekazał, że z radiowozu wysiadło "kilka osób pochodzenia bliskowschodniego - dwie dorosłe osoby i trójka dzieci". 

Na miejscu pojawiły się polskie służby. 

Informację o zdarzeniu przekazał także w mediach społecznościowych poseł Suwerennej Polski, Dariusz Matecki

- I wiadomość od znajomego, który tam mieszka: „Witam. Przez Osinów już któryś raz z kolei niemiecka policja przywozi emigrantów. A nasi mundurowi ganiają ich i wyłapują.” - napisał w innym wpisie Matecki.

Niedawno dziennikarka Aleksandra Fedorska przekazała, że Niemcy wydaliły do Polski ok. 3500 migrantów. Dziś Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował, że od początku roku 2024 do końca maja na całej zachodniej granicy Polski strona niemiecka zatrzymała 7371 cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć granicę polsko – niemiecką.

"Strona niemiecka zawróciła na terytorium Polski 3578 osób, z czego 2238 to obywatele Ukrainy. Czynności administracyjne wszczęto wobec 549 osób" - przekazano.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo