Bodnar kontra Giertych » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Kolejna skandaliczna wystawa w centrum Wrocławia. Tym razem uderzająca w polskich żołnierzy

W centrum Wrocławia pojawiła się kolejna skandaliczna wystawa. Podczas gdy w kwietniu ogromne kontrowersje wywoływały obsceniczne plakaty, tym razem "dzieła" uderzają w żołnierzy broniących polskiej granicy. Jeden z obrazów zatytułowany jest "Zdejmij mundur, przeproś matkę”.

Wystawa we Wrocławiu
screen - x.com/zyczkowski

W kwietniu w centrum Wrocławia na ul. Szewskiej osłonięto skandaliczną wystawę "Iron Man" współfinansowaną z budżetu miasta. W ramach ekspozycji wrocławianie i odwiedzający miasto mogli zobaczyć plakaty, przedstawiające m.in. pozbawione ubrań manekinowe postaci kobiety z brodą i przywiązanego do niej dziecka

Miasto Wrocław umyło ręce od wystawy, twierdząc, że galeria "Szewska Pasja" prowadzona jest przez niezależną organizację Art Transparent. Później wspomniana fundacja poinformowała, że „w związku z dewastacją galerii SZEWSKA i akcją hejterską, której jesteśmy ofiarą oraz obawą przed eskalacją sytuacji, w której wystawa Iron Man traktowana jest bezrefleksyjnie i jako narzędzie, postanowiliśmy na czas trwającej kampanii zdemontować zdjęcia z galerii SZEWSKA”.

Jak poinformował Janusz Życzkowski, reporter TV Republika, na ul. Szewskiej pojawiła się kolejna wystawa finansowana z budżetu miasta. Jedno z eksponowanych tam "dzieł" autorstwa Anny Grzymały uderza w polskich żołnierzy broniących granicy polsko-białoruskiej. Jego tytuł to "Zdejmij mundur, przeproś matkę". 

 Źródło: x.com, niezalezna.pl

 

#Wrocław #wystawa #skandal

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo