Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Kontrowersyjna wystawa rozsierdziła wrocławian. Ktoś potraktował plakaty czarnym sprayem

Pozbawione ubrań manekinowe postaci kobiety z brodą i przywiązanego do niej dziecka - m.in. takie osobliwe plakaty pojawiły się w centrum Wrocławia. Jak pokazał na X dziennikarz TV Republika Janusz Życzkowski, ktoś potraktował kontrowersyjne treści czarnym sprayem.

Wystawa we Wrocławiu
Janusz Życzkowski - x.com

„Kilka dni temu w ulicznej galerii na ul. Szewskiej we Wrocławiu został otwarta nowa wystawa. W jej ramach wrocławianie i odwiedzający miasto mogą zobaczyć skandaliczne plakaty, przedstawiające m.in. pozbawione ubrań manekinowe postaci kobiety z brodą i przywiązanego do niej dziecka” - pisaliśmy dziś.

Dokładniej wystawę pokazał na nagraniu Życzkowski:

Dziennikarz pokazał, jak plakaty wyglądają dziś. „Wrocław zareagował” - pisze na X. Gabloty, w których znajdują się plakaty, zostały zamaskowane czarną farbą w sprayu. Sprawca nie jest znany.

Miasto Wrocław umyło ręce od wystawy. W mediach społecznościowych, biuro prasowe ratusza napisało:

"Wydział Kultury UM Wrocławia nie jest organizatorem wystawy prezentowanej w ramach Galerii ulicznej Szewska Pasja. Galeria prowadzona jest przez niezależną organizację Art Transparent. Wydział Kultury UM Wrocławia nie ingeruje w treści wystaw organizowanych przez NGOsy i nie cenzuruje prac twórców".

Na stronie Art Transparent czytamy, że uliczna galeria "Szewska Pasja" - to "od 2011 r. projekt dofinansowany jest przez Miasto Wrocław". Pod opisem zamieszczonym na stronie czytamy również dopisek:

"Projekt dofinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia".

Co więcej, na podstronie dotyczącej samej wystawy Iron Man również znajdujemy taką informację:

"Wystawa "Iron Man" realizowana w ramach zadania "Otwarta Pracownia Gepperta 2024" jest współfinansowana ze środków Gminy Wrocław".

Jak wynika z danych UM Wrocław, firma Art Transparent na "prowadzenie działalności społecznej i kulturalnej "Otwarta Pracownia Gepperta" w 2024 roku" otrzymała dotację w wysokości 150 tys. złotych.

 Źródło: niezalezna.pl, X

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo