Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Owca chwali Pana współcześnie. RECENZJA

Owca to jeszcze jeden chrześcijański zespół, który udowadnia, że wielbienie Boga muzyką nie musi ograniczać się do trzech gitarowych akordów i oklepanych tekstów. Debiutancka płyta grupy pt. „Chwały” to porządna dawka elektroniki, okraszona ewangeliczną treścią. Słowem – do tańca, i do różańca.

Facebook/owca

Gospel Rain, 2Tm2,3, Siewcy Lednicy czy wreszcie dwie młode diwy rodzimej muzyki zaliczanej do brzmień chrześcijańskich – Małgorzata Hutek i Agnieszka Musiał udowadniają od lat, że chwalenie Boga pieśnią może być nie tylko formą szczerej modlitwy, ale i artystyczną ucztą. Do tego zaszczytnego panteonu dołączyła niedawno owca (pisownia oryginalna) – formacja, która zawiązała się przy okazji organizowanych przez Fundację Malak i dominikanina o. Adama Szustaka tzw. Weekendów Pełnych Łaski – modlitewnych spotkań odbywających się kilka razy do roku w sanktuarium na Górze św. Anny. 

Choć w repertuarze owcy królują oryginalne kompozycje, znajdziemy tu również „uwielbieniowego klasyka”, czyli pieśń znaną każdemu, komu bliska jest duchowość charyzmatyczna i związana z uwielbianiem Boga (mowa o utworze pt. „memu Bogu królowi”).

Co warto podkreślić, wszystkie pieśni zostały zaaranżowane w bardzo nowoczesnym wydaniu. Większość piosenek wyraźnie nawiązuje do elektroniki (nawet tej przywodzącej na myśl lata 80., w stylu kultowej grupy Supergirl & Romantic Boys – co słychać zwłaszcza w utworze pt. „nie umrę”), muzyki akustycznej, a nawet folku (czego wyraz daje zamykający album utwór „wszystko moja nadzieja”). Oprócz samej zawartości płyty, zachwyca także jej wydanie – wywołujący uśmiech na twarzy intensywnie różowy krążek opakowano w ekologiczne pudełko, w którym oprócz płyty znajdziemy kartoniki z tekstami opatrzone grafikami autorstwa samej BOVSKIEJ (wł. Magdy Grabowskiej-Wacławek), a więc artystki o uznanej już renomie.

W zeszłą sobotę w Warszawie mogliśmy posłuchać owcy na żywo, podczas Dnia Pełnego Łaski (dalsze poczynania grupy można śledzić na jej Facebookowym profilu). I choć nie do każdego przemawia duchowość objawiająca się radosnym podskakiwaniem przed monstrancją, po „Chwały” owcy ustawiła się ogromna kolejka. Bo nic, zwłaszcza jesienią, nie nastraja tak pozytywnie, jak słowa Dobrej Nowiny opakowane w wyrafinowaną muzycznie formę.

A skoro o Bożej muzyce mowa, już teraz zapraszamy na kolejną edycję festiwalu Chrześcijańskie Granie, która odbędzie się 26 listopada a Arenie Ursynów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Chrześcijańskie Granie po raz siódmy. Kogo zobaczymy na scenie? WYWIAD

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl

 

#owca #Adam Szustak #Fundacja Malak #Dzień Pełen Łaski #Małgorzata Hutek #agnieszka musiał #chrześcijańskie granie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Magdalena Fijołek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo