Premier zachęca do lektury tekstu Lisiewicza w "Gazecie Polskiej". Publikujemy go w całości

Premier Mateusz Morawiecki przebywając dziś w Stężycy, w województwie lubelskim zachęcał do artykułu Piotra Lisiewicza. Publikujemy w całości tekst, który ukazał się 5 maja w „Gazecie Polskiej”.

Zdjęcie ilustracyjne
Jan Sroda/Gazeta Polska

Parę tygodni temu był bardzo ciekawy artykuł pana redaktora Piotra Lisiewicza w „Gazecie Polskiej”. Zachęcam do przeczytania tego artykułu, jest tam wiele istotnych tez dotyczących tego, w jaki sposób szczepienia i szczepionki stają się elementem, czy instrumentem polityki, dobrze o tym wiedzieć. Wszyscy Polacy powinni o tym wiedzieć

- powiedział dziś podczas konferencji szef rządu.

Zamieszczamy cały artykuł Piotra Lisiewicza, o którym wspomniał premier:

"Antyszczepionkowcy, czyli kopia operacji KGB „Infekcja”. HIV, covid i Moskwa"

Pamiętasz, jak o nas, kiedy mówiliśmy prawdę o Smoleńsku mówili, że jesteśmy wariatami? No to teraz tak mówią o tych, co nie chcą się szczepić i nie noszą maseczek – takie zdanie usłyszałem ostatnio. Inny znajomy sięgnął jeszcze dalej w przeszłość – antyszczepionkowcy byli dla niego jak mówiący zakazaną prawdę o układzie w Magdalence. To dla nas zimny prysznic: obóz niepodległościowy nie jest nieprzemakalny na oddziaływanie wrogów Polski, o ile propaganda ta zostanie cynicznie sprofilowana pod jego zwolenników. Nie pod lemingi, a ludzi, którzy przez lata byli nonkonformistami.

„Z tym zdawaniem egzaminu w walce o niepodległość to nie taka prosta sprawa. Ten egzamin zdaje się wielokrotnie, zdaje się go przez całe życie, a co gorsza, na ostatnim egzaminie można się ściąć” – mówił Marszałek Józef Piłsudski. No właśnie.

Operacja KGB „Infekcja”

Gdy w latach 80. na świecie pojawiła się fala zakażeń HIV, KGB rozpoczęło tajną operację o kryptonimie „Infekcja”. Brały w niej udział także bezpieka z NRD i Bułgarii. Sowieccy agenci wpływu rozpowszechniali plotkę, jakoby HIV stanowił broń biologiczną,  stworzoną przez amerykańskie służby w Fort Derrick w stanie Maryland.

W roli nonkonformistycznego naukowca, który demaskował Stany Zjednoczone występował w niej m. in. prof. Jacob Segal, Niemiec, jak wiemy dziś tajny współpracownik STASI. Teorię tę KGB propagowało tam, gdzie było dla niej odpowiednie podłoże, m. in. w tzw. ruchu państw niezaangażowanych, ale nie tylko. Jak wyliczono, pojawiła się ona w mediach aż 80 krajów!

Powodzenie operacji „Infekcja” spowodowało, że Rosja używa podobnych metod do dziś, także na lokalną skalę w krajach, które chce podbić. W 2014 r. Ukraina była oskarżana o rozpowszechnianie wirusa ebola na terenach zajmowanych przez… separatystów rosyjskich w Donbasie. Z kolei według niektórych badań aż 20 proc. Gruzinów miało wierzyć w okolicach 2008 r. rosyjskim służbom, że w Tbilisi zlokalizowane jest tajne… amerykańskie laboratorium broni biologicznej.

Magdalenka, Olszewski i Smoleńsk

Dlaczego antyszczepionkowa propaganda w Polsce skierowana została do patriotycznego odbiorcy? 30 lat życia w III RP minęło nam na przekonywaniu pozostałych Polaków, że „okrągły stół” i Magdalenka nie były początkiem nowej, wspaniałej III RP, demokratycznego i kapitalistycznego państwa, a oszustwem, w ramach którego komuniści dogadali się z częścią opozycji, by stworzyć nową oligarchię. Oligarchię podporządkowaną lub korumpowaną przez siły zewnętrzne.

Takich „spisków” – jak pisała o naszych poglądach Gazeta Wyborcza – było w międzyczasie wiele. Odkryciem tajnych mechanizmów rządzących Polską stało się dla wielu z nas obalenie rządu Jana Olszewskiego.

Niewyobrażalnym pokazem, jak można manipulować ludźmi, był Smoleńsk i doprowadzenie Polaków do tego, by znaczna część z nich rechotała z tych, co domagali się prawdy. Dla wielu z nas było to najbardziej wstrząsające doświadczenie w życiu.

Okrawanie PiS-u

Magdalenkę, obalenie rządu Olszewskiego i Smoleńsk łączy to, kto był reżyserem tych wydarzeń – trzy razy Moskwa. Po Smoleńsku wspaniały wysiłek mniejszości Polaków spowodował, że zbudowaliśmy obóz niepodległościowy, zdolny do przejęcia i utrzymania przez 6 lat politycznej władzy.

To, w jaki sposób Moskwa przeprowadziła te trzy operacje, nie jest czymś unikalnym w skali światowej. Ona ćwiczy te schematy w różnych krajach. Rosyjskie służby znają siłę i słabości narodu oraz państwa, które po 30 latach rzeczywistości postkolonialnej prowadzi politykę niepodległościową.

Wie, jakie to słabości, bo sama jest stworzyła. Wcześniej jej operacje skierowane były do lemingów, bo była ich większość. Dziś to my jesteśmy górą, więc to my w naturalny sposób stajemy się obiektem prania mózgu.

Radykalizm tak szlachetny, że wpychający pod moskiewski but

Skoro przez 30 lat walczyliśmy ze spiskami, odnosząc w końcu sukces, to teraz Rosja podrzuca polskim patriotom spisków do wyboru, do koloru. Od czasów operacji „Infekcja” nie zmienia się jedno – dziwnym trafem centrala wszechświatowego zła nie mieści się nigdy w Moskwie ani Pekinie, a w Ameryce.

Gdyby ktoś ogłosił mojej klasie w podstawówce, że światem rządzą siły zła z Ameryki, usłyszałby zbiorowy wybuch śmiechu. Każde dziecko wiedziało, że siły zła mają centralę w Moskwie. Bajka o Billu Gatesie, który wymyślił pandemię po to, by zarobić na szczepionkach, a przy okazji chce nas nimi pozabijać, czyli dokonać depopulacji, wzbudziłaby tylko pukanie się w głowę.

Ale części zwolenników obozu niepodległościowego te teorie sprzedawane są jako szlachetny radykalizm. Kto nie wierzy Moskwie albo Berlinowi, ten ma rację, ale nie jest naprawdę odważny. Dopiero ten, kto uderzy w Amerykę, jest odważny jak Anna Walentynowicz czy Gwiazdowie w sprawie Magdalenki, Olszewski 4 czerwca 1992 albo Macierewicz w sprawie Smoleńska. Zgrabnie?

PiS trzeba otaczać i okrawać brzegi, tak by przestał mieć większość. Same lemingi nie wystarczą, trochę na prawo odkroić ma Konfederacja, trochę na wsi Agrounia, antyszczepionkowcy też namieszają i za dwa lata dojdą do władzy oczywiście nie oni, a znakomicie nam znany establishment III RP. A panowie „radykałowie” odbiorą od niego drobne nagrody.

Urzędnicy i lekarze

Tak naprawdę obecność antyszczepionkowców na prawicy jest smutnym skutkiem tego, że długo nie mieliśmy własnego państwa, nawet gdy ogłoszono nam, że już je mamy. Że ogromna część jego urzędników, nie zasługiwała, bym im ufać. Że stali oni na straży interesów uprzywilejowanych. Że do dziś aparat państwowy, u góry rządzony przez patriotów, na szczeblu niższym jest hybrydą starego i nowego.
Kolejny czynnik, to trwający od dziesięcioleci brak zaufania do lekarzy. W dużym stopniu zasłużony. Praktycznie każdy zetknął się w swoim życiu z lekarzem-patałachem oraz lekarzem-łapówkarzem. I to niejednym.  Słyszał też o lekarzu, którego nietrafne diagnozy przyczyniły się do czyjejś przedwczesnej śmierci. Wie, że lekarzami zostają często niezbyt zdolne dzieci lekarzy. Wie, że są też lekarze wspaniali, ale to  nie oni rządzą tym środowiskiem. Wie, że ci co nim rządzą, głosują na PO.

Wszystko to prawda, ale nijak ma się to do kwestionowania działania szczepionek, zaakceptowanych przez  międzynarodowe naukowe gremia i przyjmowanych masowo przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Ale ludziom tak to się ma głowach pokleić.

Operacja wolność

„Operacja wolność” – tak nazywała się akcja szczepień przeciw Covid-19 w Gibraltarze. Gibraltar łatwo mógł stać się covidowym piekłem. Był wyjątkowo narażony na pandemię z powodu niemal rekordowej gęstości zaludnienia – ponad 5 tys. mieszkańców na kilometr kwadratowy (więcej w Europie ma tylko księstwo Monako). I w tak niesprzyjających warunkach masowe szczepienia zadziałały. Bo 95 proc. obywateli się zaszczepiło.

Gibraltar ma 34 tys. mieszkańców, jest terytorium zależnym Wielkiej Brytanii, która potraktowała go jako dogodne miejsce do szczepionkowego eksperymentu. W niesprzyjających warunkach szczepienia zakończyły się pełnym sukcesem – już w marcu były dni, w których nie odnotowano tam ani jednego zakażenia!  Zapełniły się bary i restauracje, rozgrywane są piłkarskie mecze.

Nie ma innej drogi do powrotu normalności, niż masowe i jak najszybsze szczepienia. To jest nasza operacja wolność, a antyszczepionkowcy mówiący o wolności, chcą zniewolić nasz mózgi. Wszystkie opowiadane przez nich z niezwykłą żarliwością historie na temat tego, że szczepionki mają ograniczoną skuteczność oraz śmichy-chichy antymaseczkowców, poszukujących sprzeczności w ogłaszanych obostrzeniach, nie zmieniają tego faktu. Oczywiście skuteczność ta nie jest nieograniczona a i obostrzenia bywają mądrzejsze lub głupsze, ale nie zmienia to faktu, że to JEDYNA droga do normalności.

Kto podsyca podobne plotki, działa na rzecz tego, by więcej Polaków umarło, więcej biznesów upadło, by młodzież później mogła zacząć spotykać się knajpach, a starsi ludzie nie mogli umierać wśród bliskich. Świadomie nie mówię to o tych, którzy po prostu z powodu jakichś obaw się nie szczepią. Szkodliwość takiej indywidualnej decyzji jest niewielka. Natomiast programy telewizyjne, pogadanki youtuberów czy okładki tygodników to antypolska broń masowego rażenia.

Ktoś zapyta, czy mam na myśli publicystów z prawicowych mediów, których znam osobiście. Odpowiadam: tak, mam ich na myśli w pierwszej kolejności.

 Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska,

 

#Gazeta Polska #szczepionki #koronawirus #Polska

mg,​Piotr Lisiewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo