Smoleńsk
Osobisty lekarz wspomina Lecha Kaczyńskiego. "Był ostatnią osobą, która na cokolwiek się uskarżała"
Dr Narcyz Sadłoń z Kościeliska znalazł się w gronie osobistych lekarzy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wspomina ten czas jako wyjątkowy okres w swoim życiu. Po katastrofie smoleńskiej - opiekował się Jadwigą Kaczyńską. - Dla mnie katastrofa w Smoleńsku nie była końcem, to był niezwykle ważny moment zwrotny w polskiej współczesnej historii - mówi dr Sadłoń.
Borowski ostro przed ambasadą rosyjską: Mieliśmy świadectwo poddaństwa. Nie zapomnimy wam tego!
9 kwietnia o godz. 18:00, jak co roku, warszawski Klub „Gazety Polskiej” przygotował demonstrację przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Protest – w przeddzień rocznicy katastrofy smoleńskiej – jest upomnieniem się o prawdę. Zwracając się bezpośrednio do poprzedniej ekipy rządzącej PO-PSL Adam Borowski wezwał do pociągnięcia osób odpowiedzialnych za wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku do odpowiedzialności. „To nie może być tak, że za tą tragedię nikt nie poniósł odpowiedzialność. Nie zapomnimy wam tego!” - mówił Borowski.