protest
O co naprawdę chodzi w proteście niepełnosprawnych i ich opiekunów? Wiceszef MRPiPS wyjaśnia
– Co więcej, słyszymy, że to są "ochłapy", że "nic nie robimy", że "nie ma żadnej pomocy", że "nic się nie wydarzyło". Powstaje więc pytanie, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi? Czy chodzi o to, żeby faktycznie uczciwie rozmawiać na temat wsparcia osób niepełnosprawnych, czy chodzi o to, żeby wyłącznie protestować? Szanując te panie, stawiam otwarte pytanie o to, czym jest to motywowane? Być może jest w tym motywacja polityczna, żeby jak najbardziej zaszkodzić rządowi, a nie załatwić merytorycznie sprawy osób niepełnosprawnych. Polacy, którzy śledzą przekazy medialne, również powinni sobie zadać takie pytanie – ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl podsekretarz stanu w MRPiPS, Bartosz Marczuk.
„Żywa gotówka nic nie zmieni”. Niepełnosprawni pod Sejmem krytykują protestujących w budynku
Sejm uchwalił już m.in. ustawę wprowadzającą szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Dziś pod Sejm RP przyszły osoby wspierające protestujących w budynku rodziców. Nie zabrakło jednak słów krytykujących zachowanie osób przebywających od 30 dni w Sejmie.