Katastrofa smoleńska
Tak wygląda pomnik smoleński w Budapeszcie. Jest też płaskorzeźba śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Już dziś po godzinie 11 nastąpi odsłonięcie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w Budapeszcie. W stolicy Węgier goszczą premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński, którzy wezmą udział w uroczystości.
Jak wyglądały pierwsze chwile po katastrofie? „Postawiliśmy sprawę jasno, że jest to największa tragedia w powojennej historii Polski”
W Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP trwa konferencja z okazji 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Dziennikarze opowiadali o tym, jakie działania podejmowano zaraz po katastrofie. – Pamiętam ten moment w „Gazecie Polskiej”. Już kilka godzin po katastrofie Tomasz Sakiewicz zwołał takie specjalne zebranie redakcji poświęcone tragedii smoleńskiej. Postawiliśmy sprawę jasno, że jest to największa tragedia w powojennej historii Polski – powiedział dziś Grzegorz Wierzchołowski.