Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Niemiecka „wrażliwość” w pełnej krasie. W miejscu kaźni ma powstać... muzeum kiełbasy!

Co jakiś czas pojawiają się w mediach informacje wskazujące na to, że Niemcy nie do końca uporali się ze swoim nazistowskim, ludobójczym "dziedzictwem". W przestrzeni publicznej u naszych zachodnich sąsiadów pojawia się nadal kłamliwe sformułowanie - "polskie obozy zagłady". Kilka dni temu informowaliśmy o skandalicznych słowach, które padły w wywiadzie, jakiego udzieliła dyrektor Muzeum KL Ravensbrueck - Insa Eschebach dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Pani dyrektor skrytykowała Polaków odwiedzających to miejsce kaźni, za noszenie rzekomo antysemickich symboli. Chodziło jej m.in. o biało-czerwone opaski z napisem "NSZ". Tymczasem, jak informuje portal dw.com na terenie filii byłego obozu koncentracyjnego Buchenwald powstać ma... muzeum kiełbasy.

Bratwurstkreisel“ am östlichen Ortseingang von Holzhausen
Bratwurstkreisel“ am östlichen Ortseingang von Holzhausen
Von Mazbln - Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7387316

Kontrowersyjny plan wywołał wprawdzie falę krytyki, a lokalne władze zapowiedziały podjęcie działań w tej bulwersującej sprawie, pozostaje jednak pytanie: jak to możliwe, żeby w kraju odpowiedzialnym za dziesiątki milionów ofiar drugiej wojny światowej ktoś wpadł na taki pomysł? 

Rzeczniczka rady miasta Mühlhausen (Turyngia - red.) poinformowała, że organ ten zatwierdził już plan zagospodarowania przestrzennego, uwzględniający ten szaleńczy projekt.

"Szczegółowy plan zabudowy nie został jednak jeszcze uchwalony. Na terenie, na którym w czasie II wojny światowej znajdowała się filia obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie, oprócz muzeum kiełbasy powstać ma miejsce pamięci"

- informuje dw.com

Projekt budowy muzeum kiełbasy na terenie byłego obozu koncentracyjnego spotkał się z licznymi głosami krytyki.

Burmistrz Mühlhausen Johannes Bruns zadeklarował mediacje z przedstawicielami gminy żydowskiej, a także z dyrekcją muzeum Buchenwald i Mitellbau-Dora. 

Jak się okazuje, działka, na której znajdował się podczas drugiej wojny światowej obóz koncentracyjny jest własnością prywatną od 2008 roku, a wcześniej należała do skarbu państwa. 

W latach 1944-1945 w filii obozu koncentracyjnego Buchenwald  więziono około 700 kobiet z Węgier i Polski, które wykorzystywano do niewolniczej pracy na rzecz niemieckiego państwa.

 

 



Źródło: niezalezna.pl, dw.com

#muzeum kiełbasy #obóz koncentracyjny #Niemcy #Buchenwald

redakcja