Dawid Kubacki pokazał moc w pierwszej serii konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Polak skoczył 137 m i na półmetku rywalizacji zajmuje drugie miejsce. Ze swojej próby mógł być zadowolony również Piotr Żyła - 133,5 m dało mu ósme miejsce. Rekord skoczni 143,5 m wyrównał Marius Lindvik, który jest liderem.
Ryoyu Kobayashi dzięki skokowi na odległość 134 m awansował z 7. miejsca na półmetku i wygrał zawody Pucharu Świata w Engelbergu. Anielska Góra w ostatnich zawodach przed Bożym Narodzeniem nie była łaskawa dla Polaków. Najlepszy z biało-czerwonych Kamil Stoch był 9. Stefan Hula - 25, pozostali nasi skoczkowie nie awansowali do drugiej serii.
Poprzednio w 2016 roku odbyły się w Klingenthal zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy mają z tym niemieckim miastem dobre wspomnienia. To właśnie tam trzy lata temu po raz pierwszy wygrali konkurs drużynowy. W sobotę będą mogli powtórzyć ten wyczyn.