Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Dyskwalifikacja Piotra Żyły w Sapporo. Konkurs miał niespodziewanego zwycięzcę

Piotr Żyła został zdyskwalifikowany w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Sapporo. Pozostali polscy skoczkowie nie spisali się rewelacyjnie, najlepszy z nich - Aleksander Zniszczoł - zajął dopiero 14. miejsce. Niespodziewanym zwycięzcą zawodów został Domen Prevc.

Piotr Żyła
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Domen Prevc odniósł szóste w karierze i pierwsze od blisko pięciu lat pucharowe zwycięstwo. Słowniec prowadził już na półmetku. Wówczas o zaledwie 0,9 pkt wyprzedzał Sundala i o 3,8 pkt Japończyka Rena Nikaido. Była to dość niespodziewana trójka, bo w klasyfikacji generalnej PŚ przed tym konkursem plasowali poza czołówką.

Nieudany występ polskich skoczków

W finale szansy na dobry wynik nie wykorzystał Nikaido, który skoczył 131 m, o pięć bliżej niż w pierwszej próbie, i spadł na siódme miejsce. Ostatecznie Prevc o 3,8 pkt wyprzedził Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Trzeci, ze stratą 11,9 pkt, był Norweg Kristoffer Eriksen Sundal.

Piotr Żyła już w pierwszej serii został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Awansu do finału nie wywalczył też 44. Klemens Murańka. Kamil Stoch był 18., a Dawid Kubacki 25.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymał czwarty w niedzielę Austriak Stefan Kraft, który o 205 pkt wyprzedza Kobayashiego. Z Polaków najwyżej, na 23. miejscu, jest Zniszczoł. Od piątku skoczkowie będą rywalizowali na mamucim obiekcie w Oberstdorfie.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Puchar Świata w skokach #Piotr Żyła #Domen Prevc

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo