Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polska

Policjanci ze Słowacji i Węgier w Nowym Sączu

Sądecką komendę odwiedziły w ubiegłym tygodniu delegacje policjantów ze Słowacji i Węgier. Nasi zagraniczni goście przyjechali do Nowego Sącza na międzynarodową konferencję zorganizowaną przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu oraz sądecki region międzynarodowego stowarzyszenia Policji IPA.

Autor: redakcja

Policjanci ze Słowacji i Węgier byli w gronie prelegentów konferencji pod hasłem „Świadomy, to bezpieczny senior”. Kpt. Ing. Milan Ženčuch z Komendy Policji w Starej Ľubovni oraz ppłk Gábor Latorovszky, Komendant Policji w Vac zaprezentowali rozwiązania i praktyki w zakresie bezpieczeństwa seniorów stosowane w ich krajach.

Reklama

Podczas wizyty delegaci spotkali się m. in. z Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu – insp. Jarosławem Tokarczykiem, jego Zastępcami – mł. insp. Jerzym Polczykiem i nadkom. Tomaszem Florkiem oraz Elżbietą Gargulą, Przewodniczącą Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Nowy Sącz.

Wspólne spotkanie było okazją do rozmów i wymiany doświadczeń związanych ze służbą Policji w Polsce, jak i w państwach, których przedstawicieli gościliśmy w Nowym Sączu. Delegaci poznali też historię budowy komendy, strukturę organizacyjną, obszar działania, tabor i sprzęt, jakim na co dzień posługują się sądeccy policjanci. W trakcie spotkania wymieniano się ponadto doświadczeniami w zakresie m.in. przestępczości, liczebności policjantów, zadań, wyposażenia oraz warunków pełnienia służby.

Goście zwrócili uwagę i pogratulowali doskonałych warunków pracy i wysokich standardów sądeckiej Policji.

IPA (International Police Association) jest międzynarodowym stowarzyszeniem łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Od 1971 roku IPA jest największym stowarzyszeniem na świecie z ponad 400 tys. członków zrzeszonych w 63 sekcjach narodowych. IPA ma status konsultacyjny Organizacji Narodów Zjednoczonych i w Radzie Europy. Członkami stowarzyszenia mogą być osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej, emeryci i renciści Policji.

Autor: redakcja

Źródło: niezalezna.pl
Reklama