Środa upłynie pod dominacją dużego zachmurzenia, choć miejscami możliwe będą przejaśnienia, a na zachodzie i północnym zachodzie także rozpogodzenia. W wielu regionach, szczególnie na wschodzie kraju, mogą pojawić się słabe opady deszczu.
Temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. C do 16 st. C. Chłodniej będzie nad morzem – od 7 st. C do 10 st. C. Najcieplej zapowiada się na południowym zachodzie, gdzie lokalnie termometry pokażą około 17 st. C.
Wiatr będzie przeważnie słaby, jedynie na wybrzeżu okresami umiarkowany. Na zachodzie i w centrum powieje z kierunków północnych, natomiast na wschodzie początkowo z południowego wschodu, później zmieni kierunek.
Dzień dobry ☀️
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) April 15, 2026
🌥️ W ciągu dnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie i północnym zachodzie także rozpogodzenia.
🌧️ Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, możliwe słabe opady deszczu.
🌫️ Rano na północnym zachodzie lokalnie mgły, ograniczające… pic.twitter.com/wYm594vLcX
Noc z mgłami i spadkiem temperatury
W nocy nadal utrzyma się duże zachmurzenie, choć miejscami pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Na wschodzie kraju możliwe są słabe opady deszczu.
Kierowcy powinni zachować ostrożność – lokalnie w centrum i na południu wystąpią mgły i silne zamglenia, które ograniczą widzialność nawet do 500 metrów.
Temperatura spadnie do 3 st. C – 7 st. C, a na południowym wschodzie miejscami do około 9 st. C. Wiatr będzie słaby i zmienny.
Czwartek z przelotnymi opadami
Czwartek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie oraz miejscami przelotne opady deszczu.
Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 10 st. C – 13 st. C na północy do około 15 st. C w większości kraju. Najcieplej ponownie na południowym zachodzie – tam możliwe nawet 18–19 st. C. Najchłodniej nad morzem, gdzie słupki rtęci pokażą od 7 st. C do 9 st. C.
Wiatr pozostanie słaby, chwilami umiarkowany – początkowo zmienny, a później z kierunków północnych.