Nadchodząca noc na południu Polski będzie pogodna, bez opadów i najcieplejsza, z temperaturą do 16 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, a od północy stopniowo zacznie wzrastać do dużego.
Poza południem kraju, w nocy ze środy na czwartek pojawią się przelotne opady deszczu. Miejscami, w województwach północnych, może go spaść do 10-12 mm.
"W strefie brzegowej Morza Bałtyckiego nie można wykluczyć lokalnych, pojedynczych burz" – podkreślił synoptyk IMGW.
Noc ze środy na czwartek będzie cieplejsza od minionej. Temperatura minimalna wyniesie od 9 do 12 stopni Celsjusza na północy kraju, w centrum od 13 do 15 stopni. Najcieplej noc zapowiada się na południu. Tam od 14 do 16 stopni Celsjusza.
Jak wskazał synoptyk IMGW, nadal wiać ma umiarkowany i okresami dość silny, a finalnie porywisty wiatr. Na południu i w centrum kraju te porywy osiągać mogą do 60 km/h, silniej powieje na obszarach podgórskich, do 65 km/h.
Natomiast najsilniejszy wiatr spodziewany jest nad morzem. Tylko w zachodniej części Wybrzeża porywy wiatru nie powinny przekraczać 60 km/h. "Na pozostałym obszarze strefy brzegowej porywy mogą osiągać do 80 km/h, a w rejonie Zalewu Wiślanego do 75 km/h" – powiedział synoptyk IMGW. Wskazał, że w związku z prognozowanym silnym wiatrem w tej części kraju zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.
"W czwartek strefa przelotnych opadów deszczu i większego zachmurzenia przesunie się bardziej na południe" – przekazał synoptyk. Dodał przy tym, że to przesuwanie nie będzie następowało szybko, dlatego przelotne opady "zagoszczą trochę dłużej nad Polską".
Zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane i duże. Większe przejaśnienia, jeśli będą występować, to tylko w północnej połowie kraju.
"Opady deszczu będą miały charakter przelotny i najwięcej deszczu prognozujemy miejscami na Dolnym Śląsku, na ziemi świętokrzyskiej oraz na Podkarpaciu. Tam może spaść do ok. 10 mm deszczu"
Front przemieszczający się z północy na południe przyniesie ze sobą ochłodzenie. Te wyższe temperatury nie będą odczuwalne w całym kraju. Najcieplej ma być na południowym wschodzie Polski. Tam 20-23 stopnie Celsjusza.
"Im dalej na północ, tym będzie chłodniej. W województwach centralnych, od Małopolski po Mazowsze, temperatura maksymalna wyniesie od 15 do 17 stopni, na północy, od 13 do 15 stopni Celsjusza"
Synoptyk IMGW zaznaczył, że w dalszym ciągu wiać będzie dość silny, okresami porywisty wiatr. W głębi kraju te porywy osiągać będą do 55 km/h. Najsilniej powieje na Wybrzeżu. Tam porywy do 80 km/h i tam nadal, do godzin popołudniowych, będzie obowiązywało ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze. Ten powieje z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego.