Mamy równy miesiąc do Marszu Niepodległości. Policja zaczęła już intensywne przygotowania – planuje ściągnąć duże zasoby spoza stołecznego garnizonu. Wzmocniono także dyżury obrończe w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie.
Tegoroczny marsz może być dużo większy niż poprzednie. Swój udział zapowiadał PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Środowiska narodowe wzywały do licznego udziału, po tym jak policja weszła do siedziby Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i przeszukała dom jego byłego prezesa Roberta Bąkiewicza.
W zeszłym roku ponad 7 tys. funkcjonariuszy policji zapewniało bezpieczeństwo 11 listopada w Warszawie podczas obchodów Święta Niepodległości. W tym roku ma być ich więcej. Policja nie podaje póki co oficjalnych statystyk.
Nie podajemy konkretnych liczb w tym zakresie. Przy każdym dużym zabezpieczeniu, również przy tym w dniu 11 listopada oprócz stołecznych policjantów, będą służyć również policjanci z innych województw
- poinformowało portal Niezależna.pl Komenda Stołeczna Policji.
W KSP pracuje specjalny zespół.
Zdaje się, że policja mobilizuje się bardziej niż w czasie powodzi. W pierwszych dniach powodzi szalejącej na Dolnym Śląsku dowództwo policji nie skierowało żadnego funkcjonariusza spoza tego regionu. Później dosłano 608 funkcjonariuszy. Ciekawe, który żywioł jest groźniejszy dla władz - naturalny czy narodowy?
Już zostały wzmocnione dyżury obrończe w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie.
W związku pismem wiceprezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie sporządziła listę radców prawnych, uprawnionych do pełnienia funkcji obrońcy w sprawach karnych. Od 11 do 14 listopada 2024 r. mają pełnić dodatkowe dyżury w sądach.